Zmiany w cenniku Netflix

17.08.2021 |
Udostępnij:

Popularna platforma Netflix słynąca z łatwego dostępu do topowych filmów i seriali właśnie podniosła cenę jednego ze swoich najważniejszych pakietów. W efekcie korzystanie z serwisu streamingowego będzie kosztowniejsze dla osób współdzielących konto. Docenieni zostali natomiast użytkownicy indywidualni, którzy zapłacą mniej niż dotychczas.

cennik Netflix

Sukces Netflixa na świecie

Netflix to jedna z najpopularniejszych platform streamingowych, z której aktualnie korzysta blisko 200 mln stałych użytkowników na całym świecie. Niedawno firma podała swoje wyniki finansowe za ostatni kwartał 2020 roku.

W ostatnich trzech miesiącach 2020 roku na platformie pojawiło się 8,51 mln nowych klientów. Wynik ten przerósł nawet oczekiwania samego Netflixa o 2,5 mln osób. Natomiast w całym 2020 roku do serwisu dołączyło 37 mln nowych abonamentów, co wskazuje na wzrost o 31 proc. w porównaniu z 28 mln osób zdobytymi w 2019 roku. Takie wyniki Netflix zawdzięcza głównie pandemii koronawirusa i wprowadzonym w związku z nią ograniczeniom. W samym pierwszym kwartale 2020 roku do platformy dołączyło 15,8 mln nowych użytkowników.

Nowy cennik Netflixa

Netflix zdecydował się na podniesienie opłaty za pakiet premium, który umożliwia dzielenie konta pomiędzy 4 użytkowników. Więcej na ten temat dowiesz się z artykułu: Co ze współdzieleniem konta w Netflixie? Jak dotąd za ten najdroższy plan należało zapłacić 52 zł miesięcznie. Nowa stawka wg cennika to 60 zł. W praktyce oznacza to, że miesięczny koszt dla jednego z użytkowników pakietu premium zwiększy się o 2 zł, co nie jest dotkliwą kwotą.

Jednocześnie platforma zdecydowała się na zmniejszenie ceny pakietu podstawowego dla jednego użytkownika, który staniał o 3 zł. Bez zmian pozostał natomiast pakiet standard, który umożliwia dzielenie konta pomiędzy 2 widzów. Najnowszy taryfikator prezentuje się następująco:

  • pakiet podstawowy – 29 zł,
  • pakiet standard – 43 zł,
  • pakiet premium – 60 zł.

Nowy cennik serwisu Netflix obowiązuje już wszystkich nowych klientów. Dotychczasowi użytkownicy otrzymają natomiast niebawem powiadomienie mailowe o podwyżce – na 30 dni przed planowaną zmianą cennika. Więcej informacji na temat Netflixa dowiesz się z artykułu: Pora na Netflixa!

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.