Zmiany w cenniku Netflix

17.08.2021

2021-08-17T06:12:00.000Z//2021.08.17

|
Udostępnij:

Popularna platforma Netflix słynąca z łatwego dostępu do topowych filmów i seriali właśnie podniosła cenę jednego ze swoich najważniejszych pakietów. W efekcie korzystanie z serwisu streamingowego będzie kosztowniejsze dla osób współdzielących konto. Docenieni zostali natomiast użytkownicy indywidualni, którzy zapłacą mniej niż dotychczas.

cennik Netflix

Sukces Netflixa na świecie

Netflix to jedna z najpopularniejszych platform streamingowych, z której aktualnie korzysta blisko 200 mln stałych użytkowników na całym świecie. Niedawno firma podała swoje wyniki finansowe za ostatni kwartał 2020 roku.

W ostatnich trzech miesiącach 2020 roku na platformie pojawiło się 8,51 mln nowych klientów. Wynik ten przerósł nawet oczekiwania samego Netflixa o 2,5 mln osób. Natomiast w całym 2020 roku do serwisu dołączyło 37 mln nowych abonamentów, co wskazuje na wzrost o 31 proc. w porównaniu z 28 mln osób zdobytymi w 2019 roku. Takie wyniki Netflix zawdzięcza głównie pandemii koronawirusa i wprowadzonym w związku z nią ograniczeniom. W samym pierwszym kwartale 2020 roku do platformy dołączyło 15,8 mln nowych użytkowników.

Nowy cennik Netflixa

Netflix zdecydował się na podniesienie opłaty za pakiet premium, który umożliwia dzielenie konta pomiędzy 4 użytkowników. Więcej na ten temat dowiesz się z artykułu: Co ze współdzieleniem konta w Netflixie? Jak dotąd za ten najdroższy plan należało zapłacić 52 zł miesięcznie. Nowa stawka wg cennika to 60 zł. W praktyce oznacza to, że miesięczny koszt dla jednego z użytkowników pakietu premium zwiększy się o 2 zł, co nie jest dotkliwą kwotą.

Jednocześnie platforma zdecydowała się na zmniejszenie ceny pakietu podstawowego dla jednego użytkownika, który staniał o 3 zł. Bez zmian pozostał natomiast pakiet standard, który umożliwia dzielenie konta pomiędzy 2 widzów. Najnowszy taryfikator prezentuje się następująco:

  • pakiet podstawowy – 29 zł,
  • pakiet standard – 43 zł,
  • pakiet premium – 60 zł.

Nowy cennik serwisu Netflix obowiązuje już wszystkich nowych klientów. Dotychczasowi użytkownicy otrzymają natomiast niebawem powiadomienie mailowe o podwyżce – na 30 dni przed planowaną zmianą cennika. Więcej informacji na temat Netflixa dowiesz się z artykułu: Pora na Netflixa!

Przeczytaj także:

Nowoczesne instytucje finansowe udostępniają swoim klientom zaawansowane narzędzia, które pozwalają na bezpieczne i efektywne korzystanie ze swoich środków pieniężnych. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań ostatnich lat jest e-wallet, czyli wirtualna portmonetka.

16.08.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Aplikacje dotyczą już większości sfer naszego życia. Każdy ma w telefonie zainstalowanych przynajmniej kilka. Dodatkowo można pomyśleć o aplikacjach na rozładowanie stresu. 

13.08.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Aplikacje na telefon stały się ważną częścią urządzeń mobilnych. Za ich pośrednictwem można obsłużyć bankowość elektroniczną, zrobić zakupy, zaplanować wyjazd, obrobić zdjęcia lub skontaktować się ze znajomymi.

12.08.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.