Kamerka rowerowa - jaką wybrać?

04.04.2023

2023-04-04T07:40:00.000Z//2023.04.04

|
Udostępnij:

Wideorejestrator na rower jest przydatnym urządzeniem dla osób, które chcą nagrywać swoje treningi, wycieczki czy też zabezpieczyć się przed skutkami ewentualnych wypadków. Czym kierować się podczas zakupu takiej kamery?

kamerka na rower

Wideorejestrator na rower jest nie tylko przydatnym urządzeniem dla entuzjastów kolarstwa, ale także może zwiększyć bezpieczeństwo na drodze, umożliwiając identyfikację sprawcy ewentualnego wypadku lub incydentu. Wideorejestrator na rower składa się z kamery, która jest zamontowana na kierownicy lub kasku oraz z urządzenia rejestrującego, które zapisuje nagrane filmy na karcie pamięci.

Kamera sportowa na rower

To specjalistyczne urządzenie do rejestrowania obrazu i dźwięku podczas różnorodnych aktywności fizycznych, takich jak sporty ekstremalne, wspinaczka, biegi, rowerowe wycieczki czy nurkowanie. Charakteryzuje się dużą odpornością na warunki atmosferyczne oraz uderzenia. Kamera jest często wyposażona w szerokokątny obiektyw, dzięki czemu pozwala na uchwycenie większej przestrzeni. Kamera sportowa zwykle posiada również wbudowany stabilizator obrazu, co umożliwia nagrywanie płynnych i stabilnych materiałów. Najczęściej stosuje się je do nagrywania materiałów do użytku na platformach społecznościowych, na YouTube czy do tworzenia filmów promocyjnych.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu kamerki?

Kamery rowerowe posiadają różne funkcje, takie jak nagrywanie w wysokiej rozdzielczości, stabilizacja obrazu, tryb nocny, detekcja ruchu, GPS i wiele innych. Ważne jest także, aby kamera była wodoodporna i można ją było używać w każdych warunkach atmosferycznych. Konkretnie ujmując, podczas zakupu warto porównać:

 • Rozdzielczość nagrywania – warto wybierać modele, które oferują nagrywanie w Full HD (1080p).
 • Kąt widzenia – im szerszy kąt widzenia, tym większa będzie przestrzeń rejestrowana przez kamerę.
 • Obsługiwane formaty nagrywania – dobrym wyborem są modele, które rejestrują w formatach MP4 lub MOV.
 • Zdalne przesyłanie obrazów – to przydatna funkcja, dzięki której można zdalnie przesyłać obrazy z kamery na inny urządzenie.
 • Wytrzymałość – warto postawić na modele, które są odporne na warunki atmosferyczne, wibracje czy wstrząsy.
 • Akcesoria – warto wybierać modele, które oferują komplet akcesoriów, w tym uchwyty, ładowarki czy USB.
 • Cena – warto porównać ceny różnych modeli, ale nie warto oszczędzać na jakości, aby otrzymać najlepsze nagrania z kamery.

Jakie jeszcze gadżety można kupić na rower?

Co jeszcze powinno znaleźć się na wyposażeniu cyklisty?

 • Licznik rowerowy - przydatny gadżet pozwalający na monitorowanie tempa jazdy, przebytej odległości, czasu jazdy itp.
 • Uchwyt na telefon - przydatny do nawigacji, odtwarzania muzyki lub korzystania z aplikacji podczas jazdy.
 • Torba na rower - pozwala na przechowywanie różnego rodzaju akcesoriów, jedzenia, picia i innych drobiazgów podczas jazdy.
 • Bidon na wodę - niezbędny podczas dłuższych wycieczek.
 • Pompka rowerowa - przydatna w przypadku złapania gumy.
 • Licznik tętna - przydatny do monitorowania pracy serca podczas treningu.
 • Kask - niezbędny dla bezpieczeństwa podczas jazdy.
 • Uchwyty na bagaż - przydatne do przewożenia większych przedmiotów na rowerze, np. plecaka lub koszyka.

Przygotowanie roweru do sezonu, wiąże się nie tylko z akcesoriami, ale również z aplikacjami. Więcej na ten temat dowiesz się z artykułu TOP 5 aplikacji na rower.

Przeczytaj także:

Samochody autonomiczne mają wiele zalet. Są coraz częściej wykorzystywane w biznesie, ze względu na swoją niezawodność, bezpieczeństwo i efektywność.

03.04.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

W dniach od 29 marca do 15 czerwca 2023 roku trwa promocja, w ramach której Klienci oferty Orange na kartę mogą skorzystać z darmowych rozmów bez limitu do wszystkich z ważnością do 30 czerwca 2023 roku, czyli do wakacji.

30.03.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

Siedmiu królów musi umrzeć, Przewodnik po miłości, Chupa - to tylko wybrane premiery w Netlixie przewidziane na kwiecień 2023 roku. Co jeszcze pokaże Netflix?

28.03.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.