Trzy sposoby jak zaoszczędzić na zakupie wyprawki szkolnej

23.08.2022

2022-08-23T08:04:00.000Z//2022.08.23

|
Udostępnij:

Rodzice dzieci w wieku szkolnym, mogą liczyć na wsparcie rządu w wysokości 300 zł. Pieniądze mają na celu pomoc w zakupie wyprawki szkolnej. Niestety, ceny poszybowały mocno w górę i 300 zł okazuje się niewystarczające. Jednak istnieje wiele sposobów na nawet znaczne obniżenie ceny konkretnego produktu oraz zakupienie go w bardzo niskiej – dużo niższej niż sklepowej cenie. W tym tekście przedstawiamy trzy sposoby – jak możemy oszczędzać na zakupie wyprawki.

wyprawka szkolna

Kody rabatowe

Tym co może obniżyć rachunki naszych zakupów w największy sposób z pewnością są kody rabatowe. Często są pokaźne, bo w ten sposób producenci czy sieci sklepów starają się przyciągnąć do siebie klientów. Kody rabatowe są wystawiane przez praktycznie wszystkie firmy w różnych branżach. Dotyczą one również różnych promocji i mogą być dostępne zarówno dla wszystkich klientów jak i jedynie stałych czy nowych klientów danej marki. Kody rabatowe mogą być również ograniczone ilościowo lub gwarantować zniżkę każdej osobie która ich użyje.

Przede wszystkim kodów rabatowych możemy szukać na specjalnych portalach internetowych. Są to platformy specjalizujące się w wyszukiwaniu i opublikowaniu kodów, dzięki którym będziemy mogli otrzymać rabat. Kody zniżkowe są publicznie i uszeregowane najczęściej według dat.

Jeśli chcemy skorzystać z danego kodu rabatowego wystarczy skopiować go i wkleić podczas zamówienia. Na niektórych platformach z kodami rabatowymi będziemy mogli również zaznaczyć opcje powiadomień, gdzie będziemy otrzymywać e-maile czy sms-y jeśli w danej branży, kategorii lub dziedzinie pojawiają się nowe zniżki. Gdy chcemy obniżyć cenę wyprawki szkolnej, zdecydowanie warto regularnie odwiedzać te miejsca na długi czas przed rozpoczęciem roku szkolnego. Kody zniżkowe publikowane są też często przez konkretne marki w różnych miejscach np. w mediach społecznościowych, na stronach internetowych czy w reklamach w sieci. Samodzielne odnalezienie wszystkich byłoby bardzo czasochłonne, a często i niemożliwe. Odwiedzając platformy z kodami rabatowymi mamy je dostępne wszystkie w jednym miejscu z gwarancją aktualności, a także podpisem jak ich użyć oraz jak spełnić warunki promocji. Więcej na ten temat, dowiesz się z artykułu: Tipli i Goodie - platformy lojalnościowe, które warto znać

Promocje

Kolejnym sposobem na robienie korzystnych zakupów szkolnych są promocje organizowane bezpośrednio przez konkretne sklepy internetowe, czy stacjonarne. Promocje mogą dotyczyć zarówno obniżek cen jak i preferencyjnych warunków zakupu czy bonusowych dodatków.

Choć promocje tego typu nie powinny głównie skłaniać nas do zakupu i kupowania rzeczy których do końca nie potrzebujemy, warto jednak korzystać z nich jeśli w najbliższym czasie planujemy dany zakup, np. wyprawkę szkolną.

Korzystając jednak z promocji, warto zwrócić uwagę na kilka elementów. Przede wszystkim, warto sprawdzić, jakie warunki musimy spełnić, aby móc skorzystać z preferencyjnych warunków zakupu. Często jest to zrobienie zakupów powyżej pewnej kwoty której nie zamierzaliśmy wydawać wcześniej. Może być to również konieczność dokupienia innych akcesoriów. Przed skorzystaniem z promocji, warto również sprawdzić cenę w innych sklepach, gdyż często może okazać się, że dana marka podwyższyła cenę bazową danego produktu przed wejściem promocji w życie i tak naprawdę kupujemy produkt w tej samej średniej cenie, w której dostępny jest w wielu innych sklepach.

Programy lojalnościowe marek

Bardzo ciekawym sposobem na obniżenie naszych rachunków jest korzystanie z zewnętrznych programów lojalnościowych konkretnych marek. Programy lojalnościowe najczęściej umożliwiają przekazywanie innym osobom np. naszym znajomym linku z którego jeśli dokonują zakupów, my otrzymamy prowizję, zniżkę czy kod rabatowy.

Z tej opcji obniżenia rachunków możemy skorzystać gdy samodzielnie znamy daną markę i rzeczywiście wiemy, że jest ona godna polecenia. Nasz link afiliacyjny możemy umieszczać w mediach społecznościowych, przekazywać bezpośrednio naszym znajomym czy umieszczać go w różnych miejscach w internecie. Często dzięki temu możemy wygenerować bardzo wiele kodów zniżkowych za które będziemy mogli zamawiać produkty w mocno obniżonej cenie.

Przeczytaj także:

Mateusz Hołda dołączył do zacnego grona polskich profesorów Specjalizuje się w diagnozowaniu chorób układu krwionośnego.

22.08.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Polska Akcja Humanitarna to organizacja, która stoi na straży ochrony życia i zdrowia osób, które zostały poszkodowane w wyniku wojen czy klęsk żywiołowych.

19.08.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Okazuje się, że największą popularnością cieszy się stacja radiowa RMF FM. Słuchają ją młodzi, starsi - mieszkańcy mniejszych i większych miast.

18.08.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.