Do której godziny będą czynne sklepy w Wigilię? 

22.12.2021

2021-12-22T11:41:00.000Z//2021.12.22

|
Udostępnij:

Nie każdy ma w nawyku robienie zakupów z wyprzedzeniem. Wiele osób często szuka prezentów na ostatnią chwilę. Zdarza się, że niespodziewanie trzeba kupić jakieś dodatkowe produkty spożywcze. W Wigilię z reguły sklepy są czynne krócej. Do której godziny masz szansę nadrobić zaległości?

sklepy Wigilia

W piątek 24 grudnia sklepy będą czynne zdecydowanie krócej. Każdy przecież chce spokojnie przygotować kolację wigilijną dla swojej rodziny. Z roku na rok, pracodawcy umożliwiają swoim pracownikom, wcześniejsze opuszczenie miejsca pracy.

Skrócenie godzin pracy sklepów wymusza również ustawa, która wprowadziła m.in. zakaz handlu w niedziele. Znalazł się tam zapis: "24 grudnia i w sobotę bezpośrednio poprzedzającą pierwszy dzień Wielkiej Nocy w placówkach handlowych powierzanie pracownikowi lub zatrudnionemu wykonywania pracy w handlu oraz wykonywania czynności związanych z handlem po godz. 14 są zakazane".

Tak więc, w Wigilię większość sklepów będzie otwartych do godz. 13. Są też takie, które będą czynne dłużej, ale są i takie, które w Wigilię w ogóle nie będą otwarte – na przykład IKEA. Bez problemu można natomiast zrobić zakupy na stacji paliw, ale jak wiadomo, asortyment jest ograniczony głównie do słodyczy, napojów i alkoholu.

Godziny otwarcia sklepów w Wigilię

  • Lidl: do godz. 13
  • Biedronka: do godz. 13
  • Kaufland: do godz. 13
  • Carrefour: do godz. 13
  • Auchan: do godz. 13
  • Dino: do godz. 14
  • Lewiatan: do godz. 14
  • Żabka: wszystkie sklepy mogą być otwarte do godz. 14, po godz. 14 decyzję o otwarciu konkretnego sklepu podejmą franczyzobiorcy.

Restrykcje

Pamiętajmy, że obecnie w placówkach handlowych obowiązuje limit osób: jedna osoba na 15 m2. Do limitu osób nie wlicza się osób zaszczepionych przeciw COVID-19. We wszystkich placówkach handlowych trzeba nosić maseczki ochronne zasłaniające usta i nos.

Przeczytaj także:

Wiele osób, chce wspomóc stację TVN. Dlatego podpowiadamy, jak wziąć udział w akcji i wyrazić swoją aprobatę online.

21.12.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Już za kilka dni spotkamy się przy stole świątecznym z rodzicami. Warto docenić ich w tym dniu i podarować wyjątkowy prezent.

20.12.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Przechowywanie roweru to temat, któremu warto poświęcić sporo uwagi. Ważne jest również odpowiednie przygotowanie roweru na kilkutygodniową przerwę.

17.12.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.