Wieża Eiffla to największy budynek, jaki możesz zbudować z LEGO

23.12.2022

2022-12-23T08:17:00.000Z//2022.12.23

|
Udostępnij:

Klocki LEGO to z pewnością świetna zabawa – zarówno dla małych i dużych, którą zna każdy. Podbiła ona cały świat, a klocki LEGO doczekały się niezliczonych wersji, opcji i zestawów. Największym budynkiem, jaki możemy zbudować z klocków LEGO, jest wieża Eiffla. Często budowle z klocków LEGO wydają się nam zbyt proste, zbyt mało skomplikowane lub niewystarczająco imponujące. Wraz z budowaniem kolejnych projektów chcemy budować jeszcze coś bardziej złożonego. Idealną propozycją jest Wieża Eiffla.

LEGO wieża Eiffla

LEGO Wieża Eiffla z tysięcy klocków

Budowle z klocków LEGO to bardzo chętnie wybierane zestawy. LEGO Wieża Eiffla to najwyższy zestaw w gamie marki. Mierzy ona 149 cm, a także składa się z 10,001 części. Zestaw ten jest odwzorowaniem jednej z najpopularniejszych budowli na świecie. Składa się z wielu typów elementów, które wiernie oddają wszystkie części konstrukcyjne, elementy i materiały wykorzystane do budowy. LEGO Wieża Eiffla składa się przede wszystkim z kratownic tworzących konstrukcję, a także trzech platform obserwacyjnych, wind, biura oraz flagi na szczycie. Model ten możemy podzielić na 4 sekcje, co znacznie ułatwia postawienie całej konstrukcji. Budowle z klocków LEGO tego typu często są bardzo realistyczne oraz wymagają stosowania wielu sposobów składania. Tak jest i również tym razem, a LEGO Wieża Eiffla po zbudowaniu wygląda niezwykle imponująco i może być ozdobą każdego salonu.

Zestaw posiada bardzo duże ilości mniej popularnych części, właściwych tylko dla tego danego modelu. Z jednej strony urozmaica to budowanie z klocków, a z drugiej strony pozwala dokładnie odwzorować wszystkie nawet najdrobniejsze elementy realnej Wieży Eiffla. Naturalnym pytaniem przy tak imponującym zestawie jest to o cenę. Będzie ona różniła się w zależności od dystrybucji, miejsca zakupu czy indywidualnych ofert, ale ogólnie będzie oscylowała w granicach 3000 złotych.

Kilka słów o projektancie i projekcie

Jeśli wiemy już wszystkie najważniejsze informacje o samym zestawie i budowli z klocków LEGO, warto poznać również kilka ciekawych informacji o projektancie, a także samym projekcie. Za stworzenie tego zestawu odpowiada Rok Žgalin Kobe. Jak sam twierdzi, marka chciała znaleźć inżynierskie odzwierciadlenie w klockach tej wspaniałej budowli. Postarała się, aby Wieża Eiffla z LEGO była dobrze odwzorowana i pokazywała wszystkie detale. Będzie to też zauważalne podczas składania zestawu, gdzie każdy elementy będzie miał istotny wpływ na konstrukcję. Zestaw został zaprojektowany z uwzględnieniem wszystkich oryginalnych części konstrukcyjnych w taki sposób, aby najlepiej oddawał ducha Paryża, a także samej budowli. Świadczy o tym nawet szczegółowe odwzorowanie miejsca pod wieżą Eiffla.

LEGO Wieża Eiffla jest najwyższym zestawem w gamie marki, a także drugim zestawem pod względem liczebności elementów.

Według autora budowanie tego zestawu to nie tylko składanie klocków, jakie znamy z dużo mniejszych i prostszych zestawów. W trakcie jej ustawiania poznamy wiele różnych technik budowy klockami LEGO, a także będziemy mogli poznać wiele niespodziewanych funkcjonalności i informacji o samej Wieży Eiffla. Z pewnością będzie to idealne wyzwanie dla wszystkich pasjonatów klocków, a także doskonałe zajęcie na długie zimowe wieczory.

Dla kogo takie budowle z klocków LEGO?

LEGO jest idealnym sposobem na spędzanie wolnego czasu dla wszystkich osób. Zestaw ten jest jednak przeznaczony dla osób, które posiadają już pewne doświadczenie w składaniu klocków. Budowle z klocków LEGO tego rozmiaru i składające się z aż tylu części, mogą stanowić pewien problem dla osób, które nigdy nie składały LEGO. Jeśli jednak mamy już jakieś doświadczenie na tym polu, LEGO Wieża Eiffla może być doskonałym wyzwaniem.

Zestaw ten będzie bardzo ciekawym projektem dla całej rodziny na wspólne spędzanie czasu i mierzenie się z wyzwaniami. Zestaw tego typu to również idealny prezent dla osób, które interesują się układaniem klocków LEGO i jest to ich hobby. Wyzwanie składające się z 10,000 elementów można podjąć samodzielnie, jeśli chcemy dokonać czegoś, czego jeszcze nigdy w życiu nie robiliśmy. Z pewnością będzie to zestaw przeznaczony dla osób, które posiadają sporo wolnego czasu i cierpliwości, a także mają zmysł budowniczego.

Jak układać takie budowle z klocków LEGO?

Jeśli chcemy ułożyć najwyższy zestaw LEGO w historii, warto kierować się kilkoma zasadami. Przede wszystkim powinniśmy podzielić pracę na kilka części — segmentów i budować poszczególne części osobno. Zapobiegnie to myleniu się klocków i znacząco przyspieszy prace. Powinniśmy sobie robić również częste przerwy, aby nie wpaść w monotonię i nie zniechęcić się do kontynuowania pracy. Ważne jest również dokładne zapoznanie się ze wszystkimi instrukcjami tak, abyśmy je w pełni zrozumieli. Dzięki temu będziemy mogli przebrnąć cały proces budowy Wieży Eiffla szybko, a także przyjemnie i nie pominiemy żadnego elementu. W tym wypadku jego dołożenie po wybudowaniu wieży może okazać się niezwykle trudne.

Przeczytaj także:

To już ostatnie dwa dni przedświątecznego czasu. Może się jednak zdarzyć, że brakuje Ci jeszcze upominku dla najbliższej osoby. Co można szybko kupić?

22.12.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Zostały tylko trzy dni do wigilijnej kolacji, co oznacza, że to ostatnia chwila na zakup prezentu dla dziecka. Co może spodobać się nastolatkowi?

21.12.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Biała pokrywa śnieżna obecnie pokrywa dużą część wschodniej i południowej Polski. Czy w święta Bożego Narodzenia również będzie można liczyć na śnieg?

20.12.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.