Klątwa rodu Windsorów

09.05.2023

2023-05-09T07:17:00.000Z//2023.05.09

|
Udostępnij:

W minioną sobotę odbyła się koronacja Karola III, po tym jak 8 września zmarła najdłużej panująca brytyjska monarchini. Elżbieta odeszła w wieku 96 lat. Jak zawsze, podczas ważnych okoliczności, poddani przypominali o ciążącej na królewskiej rodzinie Klątwie rodu Windsorów. Co ona oznacza?

król Karol

Panowanie Elżbiety trwało aż 70 lat i 214 dni, co czyni ją najdłużej panującym ze wszystkich brytyjskich monarchów i najdłużej panującą w historii kobietą. Po jej śmierci we wrześniu 2022 roku, nadszedł czas na wybór nowego króla. Został nim w sobotę jej syn – Karol III.

Koronacja Karola III i małżonki Camilii

Koronacja króla Korala III odbyła się w minioną sobotę. Z tej okazji ulicami Londynu przeszła uroczysta parada. Odbył się również przejazd królewskiej pary. Ceremonia koronacji odbyła się w kolegiacie św. Piotra w Westminsterze. Na zakończenie uroczystości, tradycyjnie rodzina królewska oraz zaprezentowała się na balkonie królewskiej rezydencji, aby pozdrowić tłum poddanych. Karol przyjął koronę Świętego Edwarda, która została dopasowana do rozmiaru jego głowy.

Czym jest klątwa Lady Diany?

"Klątwa Windsora", to wierzenie w to, że członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej, są dotknięci niefortunnymi okolicznościami lub śmiercią z powodu tajemniczej klątwy. Klątwa Windsor przypisuje się także innym wydarzeniom w historii rodziny królewskiej, takim jak trudności małżeńskie, rozstania i rozwody, a także śmierci członków rodziny królewskiej.

Jednym z najbardziej znanych przypadków, związanych z tą klątwą, jest śmierć księżnej Diany w 1997 roku. W ciągu lat po śmierci księżnej Diany w 1997 roku, pojawiły się teorie spiskowe sugerujące, że klątwa była odpowiedzialna za jej nieszczęśliwe losy.

Historia Klątwy Windsorów

Według jednej z tych teorii, klątwa została nałożona na rodzinę królewską przez Kapłana Johna, duchowego lidera rdzennej ludności Australii, który został wyrzucony z pałacu Buckingham po tym, jak próbował udzielić porad królowej Elżbiecie II.

Kolejnym wydarzeniem, które często jest uważane za dowód istnienia klątwy Windsor, jest abdykacja króla Edwarda VIII w 1936 roku. Edward abdykował z tronu, aby poślubić swoją kochankę Wallis Simpson, co wywołało wiele kontrowersji i skandalów.

Klątwa Lady Di przypisuje się również innej postaci – hrabiemu Richardowi Dziwnemu, który był obecny na miejscu, gdzie zginęła Diana. Niektórzy uważają, że to on nałożył na nią klątwę, a jej śmierć była konsekwencją tego działania.

Podobne przesądy o klątwie wiążą się także z innymi członkami brytyjskiej rodziny królewskiej, w tym z królową Wiktorią, której nieszczęśliwe wydarzenia w rodzinie doprowadziły do powstania wierzeń w tę klątwę.

Jednakże, żadna z tych teorii nie ma żadnych konkretnych dowodów i są uważane za fantazje bez żadnego potwierdzenia. Wierzenie w klątwę Lady Di jest często traktowane jako zabobon, dlatego też jest odrzucane przez większość ludzi i uważane za nieprawdziwe. Jednakże, mimo braku dowodów, niektórzy wciąż wierzą w istnienie tej klątwy i uważają, że jest to przyczyna nieszczęść dotykających rodzinę królewską.

Przeczytaj także:

Tworzenie aplikacji mobilnych będzie ukierunkowane na komfortowe dostarczenie dodatkowych informacji bez wymagania interakcji z użytkownikiem.

08.05.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

Transformacja cyfrowa wpłynie w przyszłości na funkcjonowanie wielu przedsiębiorstw, a w następnie na życie konsumentów. Czego konkretnie można się spodziewać?

05.05.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

Prezent w formie rzeczowej, czy pieniężnej? Przyjęcie w domu, czy w restauracji? Trwający sezon komunijny wiąże się z wieloma różnymi rozterkami.

04.05.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.