Wyszukiwarka tanich lotów - gdzie i jak szukać okazji?

23.06.2021 |
Udostępnij:

Pojawienie się tanich linii lotniczych znacznie ułatwiło podróżowanie oraz sprawiło, że więcej osób stać na zagraniczne wyjazdy. Umiejętne wyszukiwanie lotów pozwala dostać się w zakątek oddalony o kilkanaście tysięcy kilometrów od domu za niewygórowane kwoty. Podpowiadamy, jak poszukiwać tanich lotów.

wyszukiwarka tanich lotów

Tryb incognito w przeglądarce to podstawa

Aby podróżować taniej, należy przede wszystkim zrozumieć sposób działania stron internetowych tanich linii lotniczych jak Ryainair, Wizz Air, EasyJet, czy EuroWings. Zostały one zaprogramowane w taki sposób, aby śledzić nasze zainteresowanie danym lotem. W efekcie bilet warto zakupić tuż po sprawdzeniu lotu, ponieważ każde kolejne uruchomienie przeglądarki będzie wiązało się ze wzrostem jego ceny. Można tego zjawiska uniknąć, korzystając z trybu incognito przeglądarki.

Dodatkowo zdaniem ekspertów najtańsze bilety można zakupić w określone dni tygodnia. Jeśli wybierasz się do dużego miasta, szukaj lotów:

  • W sobotę,
  • We wtorek,
  • W środę.

Wtedy ceny zawsze są niższe niż w poniedziałki, czwartki i piątki, kiedy samoloty oblegane są przez pasażerów biznesowych, studentów, czy uczestników imprez. Dodatkowo swoją podróż warto odłożyć na mniej oblegane terminy. Wyjazdy wakacyjne lub okołoświąteczne zawsze windują ceny biletów do góry.

Gdzie szukać tanich lotów?

Wyszukiwanie tanich połączeń lotniczych wcale nie wiąże się z koniecznością odwiedzania stron internetowych wszystkich znanych ci przewoźników. W internecie można znaleźć wiele wyszukiwarek, które przejrzą za ciebie ich ofertę, a następnie wybiorą najlepsze rozwiązanie. Przykładem takich stron są:

  • kayak.pl
  • skyscanner.pl
  • bluesky.pl

Wystarczy, że podasz interesującą cię lokalizację, miejsce wylotu oraz przybliżony termin wycieczki.

Aby dodatkowo obniżyć cenę biletu lotniczego, warto wybierać mniej oblegane lotniska znajdujące się na obrzeżach większych miast. Należy wtedy przekalkulować, czy dotarcie do miejsca docelowego po wylądowaniu będzie dla ciebie wciąż opłacalne. Zdarza się, że bilet lotniczy uda się upolować za niewielkie pieniądze, ale drugie tyle trzeba dołożyć na busa lub autobus do miejsca docelowego.

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.