Pierścienie Władzy na Amazon Prime – warto oglądać?  

14.09.2022

2022-09-14T06:30:00.000Z//2022.09.14

|
Udostępnij:

Za nami premiery trzech odcinków serialu Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy na Amazon Prime Video. Fani twórczości J.R.R. Tolkiena czekali na ten moment długo. Recenzje są jednak różne. Jedni są zachwyceni, inni nazywają serial profanacją.

pierścienie władzy

Serial Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy zadebiutował na platformie Amazon Prime Video. O samej platformie pisaliśmy już w artykułach: Wszystko o Amazon Prime i Filmy i seriale za 49 zł rocznie? Osoby, które wykupiły dostęp do serwisu streamingowego, mogą cieszyć się nową ofertą, skierowaną do miłośników fantasy.

O czym jest serial?

Przypomnijmy, że w 2014 roku zadebiutował film Hobbit: Bitwa Pięciu Armii w reżyserii Petera Jacksona. Minęło już sporo czasu, a fani Tolkiena czekali na nowe wrażenia. Dzięki serialowi produkcji Amazon Prime mogą po raz kolejny zanurzyć się w świecie stworzonym przez J.R.R. Tolkiena. Fabuła serialu przenosi widzów do Drugiej Ery Śródziemia, a więc na tysiące lat przed wydarzeniami znanymi z obydwu trylogii stworzonych przez Petera Jacksona. W serialu pojawiają się znane już postaci, takie jak Elrond. Wystąpi również Galadriela, która jest jedną z głównych bohaterek serialu.

Wartą uwagi ciekawostką fakt, że to najdroższy serial telewizyjny w historii. Do tej pory twórcy udostępnili pierwsze trzy odcinki. Kolejne zostaną wyemitowane w dniach: 16 września, 23 września, 30 września, 7 października i ostatni: 14 października. Każdy będzie można odtworzyć w platformie we wskazanym dniu o 6 rano.

Recenzje są różne

W sieci pojawiły się już pierwsze recenzje dzieła stworzonego przez Amazon. Recenzenci podzielili się na dwa obozy: jedni są zachwyceni, inni rozczarowani. Krytycy chwalą głównie stronę wizualną, zastrzeżenia dotyczą fabuły. Cenią przede wszystkim bogactwo i monumentalizm wykonania produkcji. Nie da się ukryć, że wyprodukowanie tego serialu musiało kosztować fortunę. Niestety, zdaniem krytyków w serialu zbyt mało się dzieje, przez co może się wydawać monotonny. Każdy jednak powinien obejrzeć serial, aby wyrobić sobie własne zdanie.

Przeczytaj także:

Być może nowe przepisy dotyczące kaucji za opakowania, przyczynią się do poprawy stanu środowiska naturalnego. Na czym polegają planowane na 2023 rok zmiany?

13.09.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Logitech i Tencet mają ambitne plany. Dzięki ich nowym produktom, użytkownicy będą mogli grać zarówno w tradycyjny sposób, jak i w chmurze.

12.09.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Nowa aplikacja Outlook Lite - mniejszy zakres funkcjonalności, ale niskie wymagania techniczne. Komu może się przydać?

09.09.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.