Najlepsze filmy, które swoją premierę będą miały w 2022 roku

24.01.2022

2022-01-24T08:03:00.000Z//2022.01.24

|
Udostępnij:

Premiery filmowe 2022, to dawka wysokogatunkowych filmów z udziałem najlepszych aktorów. Sprawdziliśmy zapowiedzi filmowe i okazuje się, że 2022 rok będzie rokiem spełnionych marzeń, każdego kinomaniaka. Jak prezentują się najnowsze zapowiedzi filmowe?

premiery filmowe 2022

W ciągu najbliższych 12 miesięcy czeka nas wiele premier filmowych. 2022 rok, to przede wszystkim gratka dla fanów filmów fantasy i akcji. Premiery filmowe 2022 były kilkukrotnie przekładane. Przykładem jest ostatnia część przygód Jamesa Bonda. W końcu doczekamy się kolejnych przygód agenta 007. Wiele premier musiało czekać na swój debiut nawet kilka miesięcy. Powodem oczywiście były restrykcje, obostrzenia, ale również nieobecności na planach filmowych związane z pandemią koronawirusa. Powoli wszytko wraca do normy, i w tym roku ogłoszono wiele zapowiedzi filmowych.

Najnowsze zapowiedzi filmowe 2022

 • „Zaginione miasto”- Pisarka oraz model zostają uprowadzeni, co okazuje się wbrew pozorom przygodą ich życia. Film wyreżyserowali Aaron Nee i Adam Nee, a premiera komedii romantycznej zaplanowana została na 25 marca 2022. W filmie główne role zagrają: Sandra Bullock i Channing Tatum, Brad Pitt i Daniel Radcliffe.
 • „Avatar 2” - To kolejna część kultowego Avataru, który podbił serca fanów filmów przygodowych science-fiction. Reżyserem jest James Cameron. W drugiej części zagrają ci sami aktorzy: Sam Worthington, Zoe Saldana, Stephen Lang, Giovanni Ribisi, Joel David Moore, Dileep Rao, CCH Pounder i Matt Gerald. Co ciekawe Sigourney Weaver zagra inną postać niż w pierwszej części. Fabuła drugiej części została osadzona 13 lat po wydarzeniach pierwszej. Akcja toczy się głównie pod wodą, co stanowiło nie lada wyzwanie dla filmowców. Avatar to jeden z najbardziech dochodowych filmów wszechczasów. Ciekawe czy ta premiera filmowa 2022 odnotuje tak duży skuces.
 • „Thor: Miłość i grom” – To czwarta część amerykańskiego fantastycznonaukowego filmu akcji. Wczesniejsze to: Thor z 2011, Thor: Mroczny świat z 2013 i Thor: Ragnarok z 2017 roku. Powstały one na podstawie serii komiksów o superbohaterze wydawnictwa Marvel Comics. W filmie zagrają: Chris Hemsworth, Natalie Portman, Tessa Thompson, Christian Bale. W naszym kraju film zadebiutuje 8 lipca 2022 roku.
 • „C'mon C'mon”- to dramat w reżyserii Mike’a Mills’a. Wystąpią w nim: Joaquin Phoenix, Gaby Hoffman, Woody Norman. Główny bohater Johnny, jest dziennikarzem radiowym i nawiązuje szereg relacji międzypokoleniowych. Przemierza Amerykę pytając dzieci i młodzież o marzenia, plany na przyszłość, a przy okazji spotyka dawno niewidzianą siostrę, której musi pomóc, co okazuje się nie lada wyzwaniem.
 • „Batman” – Kultowy film doczeka się w tym roku nowej odsłony. Jak zapewne wszyscy wiedzą, to film akcji na podstawie serii komiksów o superbohaterze Batmanie. Tytułową rolę zagra Robert Pattinson. W Ameryce ta premiera filmowa 2022 została zapowiedziana na 4 marca.
 • „Mission Impossible 7” - Ten wyczekiwany film akcji trafi do kin 27 maja 2022 roku. Premiera była już przekładana kilkukrotnie. Jednak we wrześniu zakończyły się zdjęcia do filmu. Najciekawszy jest fakt, że Tom Cruise, przygotowywał się aż rok do niebezpiecznych scenach kaskaderskich. Podobno wykonał 13 tysięcy skoków na motocyklu i aż pół tysiąca skoków na spadochronie. To oznacza, że będzie co oglądać.
 • „Doktor Strange w multiwersum obłędu” – To kolejny film akcji na podstawie serii komiksów o superbohaterze Doktor Strange. Okazuje się, że premiery filmowe 2022 powstają w głównie mierze właśnie na podstawie popularnych komiksów. Za reżyserię nowej wersji Doktora Strange odpowiada Sam Raimi. W tytułowej roli zobaczymy oczywiście Benedicta Cumberbatch’a. W Polsce ta zapowiedź filmowa pojawiła się nie tak dawno, a premiera zaplanowana została na 6 maja 2022 roku.
 • „Śmierć na Nilu” - Thriller kryminalny oparty jest na powieści z 1937 roku autorstwa Agathy Christie. Film jest kontynuacją Morderstwa w Orient Expressie z 2017 roku. To już trzecia ekranizacja powieści Agathy Christie. Premiera filmowa 2022 została zaplanowana na 11 lutego.

Jakie jeszcze premiery filmowe 2022 warto zobaczyć?

Wiele filmów zostało opóźnionych, dlatego w 2022 roku zostało zapowiedzianych ogrom premier. Do ważniejszych zaliczyć można również:

 • „Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu”
 • „Babylon”
 • „Blonde”
 • „White Noise”
 • „Morbius”
 • „Jurassic World Dominion”
 • „Killers of the Flower Moon”

Oczywiście to nie wszystkie premiery filmowe. 2022 rok z pewnością będzie rokiem wielkich, a przede wszystkim wyczekanych produkcji filmowych.

Przeczytaj także:

Ładowanie indukcyjne ma swoje zalety, ale również wady. Czy warto zdecydować się na zakup takiej ładowarki?

21.01.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

InPost wygrywa rankingi na najlepszą firmę świadczącą usługi kurierskie. Za co jest doceniana?

20.01.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Z jakich ulg można skorzystać przy rozliczeniu w 2022 za dochody osiągnięte w 2021 roku?

19.01.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.