Najgłupsze wyzwania na TikToku

21.06.2023

2023-06-21T12:55:00.000Z//2023.06.21

|
Udostępnij:

TikTok przyciąga miliony ludzi na całym świecie. Większość treści na niej jest zabawna, kreatywna i nieszkodliwa. Niestety, istnieją także wyzwania, nazywane "challenge", które są nie tylko głupie, ale również niebezpieczne. Jako rodzice musimy być świadomi tych wyzwań i rozmawiać z naszymi dziećmi na ten temat.

TikTok TikTok

Połykanie kapsułek do prania

Jednym z takich wyzwań jest "Tide Pod Challenge". Polega ono na połykaniu kapsułek do prania w płynie, znanych jako "Tide Pods". To może wydawać się absurdalne, ale wielu młodych ludzi próbowało tego i skończyło w szpitalu z poważnymi uszkodzeniami układu pokarmowego. To naprawdę niebezpieczne i nie warto ryzykować zdrowia dla chwilowej sławy w internecie.

Łamanie czaszek

Innym popularnym wyzwaniem jest "Skull Breaker Challenge" (wyzwanie łamania czaszki). Polega ono na tym, że dwie osoby podskakują, a następnie podcinają nogi trzeciej osobie, która z hukiem uderza o ziemię. To prowadzi do poważnych urazów, takich jak złamania kości. To wyzwanie jest absolutnie niebezpieczne i może spowodować trwałe obrażenia ciała.

Zaprzyjaźnij się z gniazdkiem elektrycznym

Kolejnym przykładem jest "Outlet Challenge" (wyzwanie z gniazdkiem elektrycznym). Polega ono na umieszczeniu części metalowej wtyczki do gniazdka elektrycznego, a następnie dotknięciu jej metalowymi przedmiotami, takimi jak monety. To nie tylko głupie, ale także niebezpieczne wyzwanie, które może prowadzić do poważnych obrażeń, a nawet śmierci.

Jak ochronić dzieci?

Warto pamiętać, że te wyzwania mogą wydawać się atrakcyjne dla młodych ludzi, którzy chcą podobać się swoim rówieśnikom i zdobyć popularność w internecie.

Jako rodzice musimy uświadomić naszym dzieciom, że zdrowie i bezpieczeństwo są najważniejsze. Powinniśmy rozmawiać z nimi o konsekwencjach tych wyzwań i uczyć ich rozsądnego podejścia do korzystania z mediów społecznościowych.

Dlatego bądź czujny, zainteresowany i gotowy do rozmowy. Przez otwartą komunikację możesz pomóc swojemu dziecku uniknąć niebezpiecznych wyzwań i cieszyć się bezpiecznym korzystaniem z internetu. Zapewnij swoim dzieciom, że są dla ciebie ważne, a ich bezpieczeństwo jest priorytetem. Przy okazji dowiedź się więcej na temat TikToka z artykułu: TikTok – czy jest bezpieczny dla nastolatków?

Przeczytaj także:

Czy to możliwe, że niektórzy studenci zarabiają więcej niż średnia krajowa? Okazuje się, że tak. Co 14 student potrafi dostać taką wypłatę każdego miesiąca.

20.06.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

Czy kiedyś nadejdzie ten moment, że stracimy pracę bo nasze stanowiska obejmą roboty, maszyny i cyborgi? Które zawody są na to najbardziej narażone?

19.06.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

Nowe eko technologie w domu mogą przynieść nam wiele korzyści. Oprócz oszczędności finansowych, możemy również cieszyć się czystym i zdrowym środowiskiem.

16.06.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.