Gdzie sprawdzać ceny paliw na stacjach benzynowych?

16.03.2022

2022-03-16T05:45:00.000Z//2022.03.16

|
Udostępnij:

Czy czarny scenariusz, który zakładał wzrost cen paliw do 10 złotych, się ziści? Trudno przewidzieć, ale już teraz wyprawa do stacji paliw, potrafi przyprawić o zawrót głowy. Dlatego warto korzystać z aplikacji i szukać stacji, która oferuje najniższe ceny.

ceny paliw

Skutki rosyjskiej inwazji na Ukrainę poczuli już polscy kierowcy. Podwyżka cen paliw z ostatnich dniach była rekordowa. TVN24 informuje na podstawie prognoz e-petrol.pl, że w przyszłym tygodniu na stacjach możemy spodziewać się cen z przedziału: 6,75-6,99 zł/l dla 95-oktanowej benzyny, 7,68-7,89 zł/l dla diesla i 3,29-3,59 zł/l dla LPG.

Cenapaliw.pl

Ponieważ ceny paliw mogą być różne na poszczególnych stacjach, warto je wcześniej przeanalizować i wybrać tą z najkorzystniejszą ofertą. Można to zrobić na przykład na stronie https://cenapaliw.pl/. Gdzie jeszcze szukać najbardziej aktualnych cen paliw?

Przydatne aplikacje

Mając telefon z odpowiednią aplikacją, bez trudu zlokalizujesz stację benzynową z najniższymi cenami paliw. Które aplikacje, warto zainstalować?

  • Pistacje - to polska aplikacja, która daje możliwość wyszukiwania stacji po drodze,
  • Fuelio – ta aplikacja, dodatkowo umożliwia prowadzenie dziennika tankowań, a także oferuje prosty kalkulator, który umożliwia obliczenie przybliżonych kosztów trasy,
  • TuTankuj - dzięki niej bez problemu znajdziesz najniższe ceny paliw w twojej okolicy oraz zapoznasz się z prognozami analityków e-petrol.pl,
  • Waze – aplikacja, która pozwala sprawdzić ceny paliw nie tylko w Polsce, ale także za granicą.
  • Yanosik – w tej aplikacji, również można sprawdzać ceny paliw, ale nie tylko. Więcej na jej temat możesz dowiedzieć się z artykułu: Yanosik – aplikacja dla wymagających kierowców.

W czasach, kiedy ceny paliw są tak wysokie, warto zainstalować choćby jedną wybraną aplikację. Należy jednak mieć na uwadze, że nie zawsze znajdują się tam aktualne informacje.

Przeczytaj także:

Koniec z nieuczciwymi praktykami sprzedawców, polegającymi na wyprzedażach ze sztucznie podwyższoną ceną.

15.03.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Zabawy w poszukiwanie jajek są organizowane w Święta Wielkanocne. Stały się inspiracją dla firmy Google. Na czym polega ten pomysł?

14.03.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Inwestowanie w tych czasach wymaga dużej wiedzy i sporej tolerancji ryzyka. Które instrumenty są najbezpieczniejsze?

11.03.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.