Rozrywka online – muzyka, filmy, randki, zakłady sportowe...

19.05.2021 |
Udostępnij:

W styczniu 2021 w Polsce było już 31,97 mln internautów – wynika z danych DataReportal. To o 4,4% więcej niż rok wcześniej. Zdecydowanie miała wpływ na to pandemia koronawirusa, gdzie zmuszeni byliśmy część swoich aktywności przenieść do świata online. Dotyczy to również rozrywki. W sieci lubimy oglądać filmy, słuchać muzyki - co jeszcze?

rozrywka online

Wiele ciekawych informacji można dowiedzieć się z raportu #RegionyNEXERY2020. To druga edycja autorskiego badania NEXERY, które zostało zrealizowane na przełomie marca i kwietnia 2020 roku. Jest jednym z ciekawszych źródeł wiedzy o polskich internautach, których jak wspomnieliśmy wcześniej, jest ponad 30 milionów!

Z roku, na rok rośnie zapotrzebowanie na wysokiej jakości rozrywkę w sieci. Nigdy takie internetowe doświadczenia, nie będą takie same jak w rzeczywistości, ale to dobra alternatywa w trudnych czasach, gdy oferta kulturalna jest mocno ograniczona. Pandemia spowodowała, że osoby, które wcześniej sceptycznie podchodziły do korzystania z odmętów internetu, zmieniła zdanie. Potwierdzają to wyniki raportu „Digital 2020”, bazującego na danych z 17 krajów z całego świata. Okazuje się, że w kwietniu 2020 roku 57% internautów w wieku od 16 do 64 lat częściej niż dotychczas korzystało z serwisów streamingowych, a co trzeci internauta dłużej grał w gry komputerowe lub gry wideo.

Z raportu NEXERY wynika natomiast, że aż 8 na 10 internautów z Regionów NEXERY (81%) ogląda filmy przez internet. Co drugi (51%) twierdzi, że korzysta z serwisów VOD. Najczęściej wykorzystywaną platformą jest Netflix (75%). O zmianach, jakie planowane są w serwisie Netflix, pisaliśmy w artykule: Co ze współdzieleniem konta w Netflixie? Wzrosła też liczba osób grających w gry komputerowe. Szczegółowe wyniki raportu prezentują się następująco:

  • 90% korzysta z mediów społecznościowych
  • 89% korzysta z komunikatorów internetowych
  • 81% ogląda filmy przez internet
  • 62% słucha muzyki za pośrednictwem platform streamingowych
  • 47% korzysta z „chmury”, czyli wirtualnego dysku
  • 35 % gra w gry komputerowe w sieci (z innymi graczami online)
  • 34% nawiązuje znajomości za pośrednictwem sieci (nie portale randkowe)
  • 10% korzysta z portali randkowych
  • 10 % korzysta z portali bukmacherskich

Takie nawyki pozostaną z nami prawdopodobnie na dłużej. Doświadczyliśmy, jak internetowe rozwiązania ułatwiają nam życie oraz... stanowią świetną rozrywkę.

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.