Rozrywka online – muzyka, filmy, randki, zakłady sportowe...

19.05.2021

2021-05-19T06:10:00.000Z//2021.05.19

|
Udostępnij:

W styczniu 2021 w Polsce było już 31,97 mln internautów – wynika z danych DataReportal. To o 4,4% więcej niż rok wcześniej. Zdecydowanie miała wpływ na to pandemia koronawirusa, gdzie zmuszeni byliśmy część swoich aktywności przenieść do świata online. Dotyczy to również rozrywki. W sieci lubimy oglądać filmy, słuchać muzyki - co jeszcze?

rozrywka online

Wiele ciekawych informacji można dowiedzieć się z raportu #RegionyNEXERY2020. To druga edycja autorskiego badania NEXERY, które zostało zrealizowane na przełomie marca i kwietnia 2020 roku. Jest jednym z ciekawszych źródeł wiedzy o polskich internautach, których jak wspomnieliśmy wcześniej, jest ponad 30 milionów!

Z roku, na rok rośnie zapotrzebowanie na wysokiej jakości rozrywkę w sieci. Nigdy takie internetowe doświadczenia, nie będą takie same jak w rzeczywistości, ale to dobra alternatywa w trudnych czasach, gdy oferta kulturalna jest mocno ograniczona. Pandemia spowodowała, że osoby, które wcześniej sceptycznie podchodziły do korzystania z odmętów internetu, zmieniła zdanie. Potwierdzają to wyniki raportu „Digital 2020”, bazującego na danych z 17 krajów z całego świata. Okazuje się, że w kwietniu 2020 roku 57% internautów w wieku od 16 do 64 lat częściej niż dotychczas korzystało z serwisów streamingowych, a co trzeci internauta dłużej grał w gry komputerowe lub gry wideo.

Z raportu NEXERY wynika natomiast, że aż 8 na 10 internautów z Regionów NEXERY (81%) ogląda filmy przez internet. Co drugi (51%) twierdzi, że korzysta z serwisów VOD. Najczęściej wykorzystywaną platformą jest Netflix (75%). O zmianach, jakie planowane są w serwisie Netflix, pisaliśmy w artykule: Co ze współdzieleniem konta w Netflixie? Wzrosła też liczba osób grających w gry komputerowe. Szczegółowe wyniki raportu prezentują się następująco:

  • 90% korzysta z mediów społecznościowych
  • 89% korzysta z komunikatorów internetowych
  • 81% ogląda filmy przez internet
  • 62% słucha muzyki za pośrednictwem platform streamingowych
  • 47% korzysta z „chmury”, czyli wirtualnego dysku
  • 35 % gra w gry komputerowe w sieci (z innymi graczami online)
  • 34% nawiązuje znajomości za pośrednictwem sieci (nie portale randkowe)
  • 10% korzysta z portali randkowych
  • 10 % korzysta z portali bukmacherskich

Takie nawyki pozostaną z nami prawdopodobnie na dłużej. Doświadczyliśmy, jak internetowe rozwiązania ułatwiają nam życie oraz... stanowią świetną rozrywkę.

Przeczytaj także:

Smart – urządzenia zdominowały współczesny rynek w segmencie AGD i RTV. Do inteligentnych telefonów i zegarków zdążyliśmy się przyzwyczaić, ale do sprzętu AGD jeszcze niekoniecznie. 

18.05.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Google Lens, czyli aplikacja Obiektyw Google to zaawansowana technologia rozpoznawania obrazu, której zapowiedzi pojawiły się już w 2017 roku. Jej możliwości znacznie ułatwiają codzienne życie, ponieważ pozwalają uzyskać błyskawicznie informacje na temat otaczającego nas świata. 

17.05.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Klimatyzacja we własnym mieszkaniu, do niedawna była uznawana za luksus. Obecnie, coraz częściej dbamy o swój komfort. Ma to szczególne znaczenie, gdy w domu również wykonujemy obowiązki zawodowe i spędzamy w nim większość czasu. Czym więc, sugerować się podczas zakupu?

12.05.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.