Wkrótce nie kupisz smartfonów LG!

13.04.2021 |
Udostępnij:

To o czym mówiło się od pewnego czasu, stało się faktem. Od kilku lat dział mobilny LG przynosił starty, co spowodowało decyzję o zakończeniu produkcji smartfonów. Oczywiście będą one jeszcze dostępne w sprzedaży, ale tylko do momentu wyczerpania zapasów.

smartfon LG

LG Group to południowokoreańskie przedsiębiorstwo działające w branży elektronicznej, chemicznej i telekomunikacyjnej. 5 kwietnia prezes poinformował, o tym, że zamyka dział mobilny. W tym dniu został przekazany krótki komunikat o zamknięciu działu odpowiedzialnego za projektowanie i produkcję smartfonów. Jak donoszą media, likwidacja biznesu nastąpi oficjalnie 31 lipca.

LG przez lata produkcji spisało się doskonale. Kolejne modele można było nazwać innowacyjnymi i wyjątkowymi. Niestety sprzedaż telefonów, była wciąż zbyt mała. Może powodem była wysoka awaryjność, zbyt wygórowane ceny lub powolne aktualizacje.

Jest też dobra wiadomość. Taka decyzja, oznacza, że w niedługim czasie można liczyć na wyprzedaże modeli z logo LG. Ryzyka nie ma, bo producent zaoferował się w dalszym ciągu okazywać wsparcie serwisowe.

LG Polska udostępniło komunikat, z którym powinny zapoznać się posiadacze telefonów LG. Konsumenci są tam informowani, że LG będzie nadal świadczyć usługi posprzedażowe i oferować aktualizacje systemu operacyjnego i oprogramowania zgodnie z odpowiednimi przepisami.

LG w przyszłości planuje skupić się na tworzeniu komponentów do samochodów elektrycznych. Ale to nie wszystko. Już wkrótce będzie można kupować urządzenia typu smart-home. W tym właśnie sektorze producent odnosi zyski, i dlatego na tym chce się skupić. Decyzja wynika z rozsądnego podejścia do finansów, które przecież w każdej firmie są decydujące.

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.