Jak wybrać najlepszą wodę w sklepie?

15.06.2023

2023-06-15T08:18:00.000Z//2023.06.15

|
Udostępnij:

Kiedy idziesz do sklepu, aby kupić wodę, musisz wiedzieć, na co zwrócić uwagę. Istnieje wiele rodzajów wód, a każda z nich ma inne właściwości.

ranking wód

Mineralna, czy źródlana?

Woda mineralna pochodzi z naturalnych źródeł i ma skład mineralny. Oznacza to, że zawiera różne minerały, takie jak wapń, magnez czy potas, które są ważne dla naszego organizmu. Dzięki temu, picie wody mineralnej może być korzystne dla zdrowia.

ranking wód

Z drugiej strony, woda źródlana pochodzi z głębokich studni lub ujęć wodnych. Jest naturalnie filtrowana przez skały, co sprawia, że jest czysta i orzeźwiająca. Jednak woda źródlana nie zawiera takiej ilości minerałów jak woda mineralna.

Czytaj etykiety

Kiedy sięgasz po butelkę wody mineralnej w sklepie, warto zwrócić uwagę na napisy na etykiecie. Przede wszystkim, sprawdź skład, aby upewnić się, że zawiera korzystne minerały. Warto również zwrócić uwagę na poziom sodu (czyli soli), szczególnie jeśli masz problemy z nadciśnieniem. Jeśli szukasz wody o określonym smaku, sprawdź czy dodano do niej naturalne aromaty.

Oprócz składu, warto zwrócić uwagę na rodzaj opakowania. Woda powinna być zamknięta w butelce, która jest wygodna do przenoszenia i łatwa do otwarcia. Zwróć uwagę również na datę ważności, aby upewnić się, że woda jest świeża.

Innymi ważnymi aspektami są pochodzenie wody oraz jej renomowany producent. Jeśli woda pochodzi z dobrze znanych i uznanych źródeł, można być bardziej pewnym jej jakości.

Ranking najlepszych wód

Szczegółowe informacje na temat wyboru najlepszej wody znajdują się na stronie: Woda z Neta. Jest tam również ranking wód.

Ranking wód gazowanych:

1. Muszynianka

2. San Pellegrino

3. Cisowianka

4. San Benedetti

5. Nałęczowianka

Ranking wód niegazowanych:

1. Muszynianka

2. Piwniczanka

3. Cisowianka

4. San Benedetto

5. Nałęczowianka

Woda jest ważna dla naszego zdrowia i dobrze jest wybierać tę najodpowiedniejszą dla naszego organizmu. Teraz to zadanie, będzie łatwiejsze.

Przeczytaj także:

Sztuczna inteligencja będzie nadal rozwijać się w modzie, otwierając drogę do coraz bardziej zaawansowanych projektów i kreacji, takich jak AI Fashion Week.

14.06.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

Kosmiczna konstrukcja LEGO zaprojektowana została przez Polaka. To niesamowite osiągnięcie pokazuje, że mamy znaczący wkład w rozwój kultowych klocków.

13.06.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

Cyberbezpieczeństwo we współczesnym świecie ma wiele aspektów. Jakie są najbardziej niebezpieczne współczesne zagrożenia w sieci? Których jeszcze nie znasz?

12.06.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.