Wrotki czy rolki?

17.05.2022

2022-05-17T08:01:00.000Z//2022.05.17

|
Udostępnij:

Masz ochotę się trochę poruszać, a przy okazji powrócić do beztroskiego uczucia z lat dzieciństwa? Świetnym pomysłem będzie zakup wrotek lub rolek. Z roku na rok przybywa w Polsce ścieżek rowerowych, więc z pewnością znajdziesz dogodne miejsce do jazdy w pobliżu swojego miejsca zamieszkania. Lepsze jednak na początek będą wrotki, czy rolki?

wrotki rolki

Rolki to oczywiście modyfikacja dawnych wrotek. Jednak co ciekawe, moda na wrotki powróciła. W sklepach jest spory wybór, zarówno wrotek, jak i rolek. Niezależnie, na które się zdecydujesz, obie formy pozwolą Ci miło i zdrowo spędzić czas na świeżym powietrzu. Jeździć można samemu, jak również wraz z rodziną.

Co wybrać? Rolki od wrotek różnią się ustawieniem kółek – wszystkie ułożone są w jednej linii. To sprawia, że jazda jest nieco bardziej skomplikowana. W trakcie jazdy na rolkach punkt ciężkości, który normalnie umiejscowiony jest na wysokości brzucha, przenosi się wyżej. Dlatego jazda na rolkach wymaga większego zaangażowania i umiejętności utrzymania równowagi.

Zarówno rolki, jak i wrotki, świetnie sprawdzą się podczas odchudzania. W ruch zostaną wprawione prawie wszystkie mięśnie nóg, a szczególnie ud. Kształtują się również mięśnie brzucha, pleców i rąk. To świetny sposób na zgrabne pośladki. Problem z jazdą na wrotkach lub rolkach, mogą mieć jedynie osoby z nadwagą.

Co ciekawe, jazda na rolkach poprawia pracę serca i dotlenia organizm. W ciągu jednej godziny regularnej jazdy na rolkach można spalić aż 700 kalorii. Tyle samo można spalić podczas dwóch godzin intensywnego aerobiku. Jednak jak w każdej aktywności fizycznej, liczy się regularność. Na rolki, czy wrotki warto się wybrać przynajmniej trzy razy w tygodniu, aby pojawił się oczekiwany efekt.

Przeczytaj także:

Uznany producent Samsung ma w ofercie Smart monitor M8. Wygląda podobnie jak kultowy iMac Apple.

16.05.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Kapsuły SpaceX crew dragon Elona Muska, wkrótce zostaną zastąpione przez nowe kapsuły, o jeszcze bardziej zaawansowanej technologii.

13.05.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Pandemia tylko na chwilę zmieniła nasze nawyki czytelnicze. Znów zamiast książki, wolimy oglądać telewizję lub spotkać się ze znajomymi.

12.05.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.