Sposób na fake newsy o koronawirusie

26.05.2020

2020-05-26//2020.05.26

|
Udostępnij:

Zwróciłeś uwagę, gdy w Internecie pojawiały się niesprawdzone informacje o koronawirusie? Masowo były przesyłane filmy z wypowiedziami „ściśle tajnych” osób blisko rządu albo nowe doniesienia o tym, że zostaną zamknięte sklepy i zabraknie leków. Tego typu fake newsy powodowały panikę wśród społeczeństwa, czego efektem były nieracjonalne zachowania. Światowa Agencja Zdrowia postanowiła z tym skończyć i wdrożyła chatbota, który oferuje rzetelne informacje na temat zagadnień związanych z pandemią koronawirusa.

Pandemia koronawirusa nieźle namieszała w naszym życiu. Wykupowanie jedzenia i lekarstw z aptek oraz obawy przed wprowadzeniem stanu wyjątkowego spowodowały, że panika w społeczeństwie rosła szybciej niż koronawirus zbierał swoje żniwo. Dlatego WHO pomyślała, że chatbot będzie dobrym rozwiązaniem tej trudnej sytuacji. Inicjatywa oprócz obalania fake newsów ma za zadanie szybko jak to tylko możliwe informować o najważniejszych kwestiach, aby ratować zdrowie i życie ludzi.

Chatbot oferuje rzetelne i sprawdzone informacje na temat koronawirusa. Jest łatwy w obsłudze, a jego założeniem jest dotarcie do miliardów ludzi na całym świecie. Na czym dokładnie polega usługa i jak z niej skorzystać? Na platformie WHO Health Alert została uruchomiona wtyczka Messengera. Aby skorzystać z możliwości dostępu do sprawdzonych informacji, należy odszukać stronę WHO na Facebooku, a następnie wybrać opcję „wyślij wiadomość” lub kliknąć link Messengera.

Podczas rozmowy z botem możemy dowiedzieć się, co w sprawie koronawirusa jest faktem, a co mitem. Aktualnie opcja dostępna jest w siedmiu językach, między innymi angielskim, francuskim, hiszpańskim i arabskim. Niestety na liście nie ma języka polskiego, ale jest szansa, że to się zmieni, bo planowane jest w najbliższych tygodniach dodanie kolejnych języków.

Okazało się, że pomysł WHO jest trafiony w dziesiątkę. Z takiej możliwości skorzystały głównie osoby w najbardziej zagrożonych regionach, a liczba wysyłanych wiadomości wzrosła o ponad 50%. Chatbot powstał we współpracy ze Sprinklr, w ramach WHO Technology for COVID-19 Initiative. To wspólna inicjatywa pro bono firm technologicznych zrzeszonych przez WHO.

Przeczytaj także:

W Orange Free po każdym doładowaniu zawsze otrzymujesz bonus w postaci pakietu GB zupełnie za darmo, a całą kwotę złotówek z doładowania możesz przeznaczyć na co chcesz – usługę no limit, rozmowy, SMSy, MMSy. Nic nie musisz włączać – bonus zostanie przyznany automatycznie po doładowaniu.

21.05.2020 CZYTAJ WIĘCEJ

Nowość na kartę bez limitu, video, rozmowy, SMS-y i MMS-y.

21.05.2020 CZYTAJ WIĘCEJ

0 PLN za prowizję za rachunki od Dostawcy innogy Polska lub innogy Stoen Operator

21.05.2020 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.