Jak anulować subskrypcję na Netflixie?

11.07.2022

2022-07-11T11:02:00.000Z//2022.07.11

|
Udostępnij:

Popularne platformy streamingowe stały się dla wielu osób doskonałą alternatywą dla tradycyjnej telewizji. Dzięki nim użytkownicy mogą oglądać samodzielnie wybrane filmy i seriale bez irytujących reklam. Jedną z pierwszych, najpopularniejszych platform był Netflix, który doczekał się dzisiaj licznej konkurencji. Warto więc wiedzieć, jak anulować subskrypcję, kiedy zdecydujesz się na przerwę lub zmianę platformy.

anulowanie subskrypcji

Popularność Netflixa lekko spada

O dużym zainteresowaniu Netflixem, pisaliśmy w artykule: Pora na Netflixa!. Jednak już w pierwszym kwartale 2022 roku jedna z najpopularniejszych platform streamingowych borykała się z wieloma problemami. Netflix odnotował stratę blisko 200 tys. subskrybentów w porównaniu z czwartym kwartałem 2021 roku. Światowy gigant przewiduje dalsze spadki, a nieuchronne prognozy wskazują na odejście nawet 2 mln subskrybentów w trwającym drugim kwartale 2022 roku. Nie zmienia to faktu, że Netflix jest wciąż największym serwisem streamingowym, który poprzedni rok zakończył w blisko 222 milionami użytkowników na całym świecie.

U podstaw kryzysu znajduje się nie tylko rosnąca konkurencja, ale również wzrost cen subskrypcji, na którą Netflix zdecydował się jakiś czas temu. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule: Zmiany w cenniku Netflix Co więcej, gigant streamingowy zasygnalizował kilka miesięcy temu, że dokręci śrubę subskrybentom, którzy dzielą się swoimi danymi logowania i hasłami. W taki sposób Netflix walczy o zwiększenie swoich przychodów na trudnym rynku. Zdaniem ekspertów obecnie blisko 100 mln gospodarstw domowych na świecie ogląda filmy i seriale na platformie za pośrednictwem wspólnych danych logowania. W obliczu tych informacji, wielu użytkowników zadecydowało o zmianie platformy streamingowej. Podpowiadamy, jak anulować subskrypcję Netflixa, aby nie narażać się na dalsze koszty.

Jak anulować Netflix na komputerze?

Za korzystanie z Netflixa platforma pobiera opłatę raz w miesiącu wraz z początkiem nowego okresu rozliczeniowego. Usługa nie jest określona ramami czasowymi jak np. w przypadku abonamentu, dlatego można zrezygnować z jej cyklicznego odnawiania. Co istotne, Netflix zachowuje dane użytkownika przez 10 miesięcy od momentu rezygnacji, dzięki czemu w każdej chwili można wrócić do ponownego oglądania filmów i seriali.

Anulowanie subskrypcji Netflixa na komputerze jest bardzo łatwe. Aby zrezygnować w platformy:

  • Wejdź na stronę: https://www.netflix.com/pl/
  • Zaloguj się na swoje konto.
  • Kliknij na swój awatar znajdujący się w prawym górnym rogu strony i przejdź do pozycji „Konto”.
  • W sekcji ustawień konta wybierz opcję „Anuluj członkostwo”.

Podczas tej czynności Netflix wyświetli Ci dwie możliwości - anulowanie subskrypcji oraz zmianę planu. Aby w pełni zrezygnować z usług platformy, należy wybrać pierwszą opcję. Przejście na inny plan oznacza jedynie zmianę dotychczasowych warunków korzystania z serwisu i wciąż wiąże się z miesięcznymi opłatami. Po wyborze opcji anulowania subskrypcji należy podać powód swojej decyzji oraz zatwierdzić swój wybór.

Jak anulować subkrypcję Netflix na smartfonie, tablecie i telewizorze?

Jeśli zadajesz sobie pytanie, jak anulować subskrypcję Netflixa z poziomu aplikacji wykorzystywanej na telefonie, telewizorze lub tablecie, znajdziesz tutaj również stosowne opcje. Proces rezygnacji wygląda podobnie jak na komputerze:

  • Wybierz swój awatar na ekranie aplikacji Netflix.
  • Wybierz opcję „Konto”.
  • Odszukaj polecenie „Anuluj członkostwo”.

Następnie aplikacja przeniesie cię do przeglądarki internetowej identycznej z wersją komputerową, gdzie należy podać powód rezygnacji oraz zatwierdzić swoją decyzję.

Dodatkowo warto pamiętać, że anulowanie subskrypcji nie stanowi podstawy do zwrotu kosztów za poprzednie okresy rozliczeniowe, a jedynie wstrzyma opłaty w kolejnych miesiącach. Co istotne, anulowanie bezpłatnego okresu próbnego odbywa się w ten sam sposób, co dla stałych klientów Netflixa. Ważne, aby o tym pamiętać, ponieważ brak rezygnacji wiąże się z pobraniem standardowej miesięcznej opłaty - jak od stałych użytkowników serwisu. Cykl rozliczeniowy jest inny dla każdego użytkownika, a Netflix uzależnia go od daty rozpoczęcia korzystania z platformy.

Anulowanie subskrypcji a usunięcie konta na Netflixie – czym się różnią?

Anulowanie subskrypcji i usunięcie konta na Netflixie to pojęcia, które obejmują dwie osobne kwestie. W przypadku anulacji wybierasz jedynie wyłączenie możliwości korzystania z platformy, na której wciąż pozostaje twoje konto. Możesz na nie powrócić w każdej chwili poprzez wybór dogodnego pakietu oraz wniesienie opłaty. W aplikacji zostaną zachowane listy ulubionych filmów i seriali oraz historia oglądania.

Jeśli natomiast chcesz całkowicie i trwale usunąć swoje konto z platformy Netflix wraz z wszystkimi danymi, należy napisać wiadomość email do obsługi serwisu. Maila trzeba wysłać z adresu, do którego zostało przypisane konto Netflix. W treści wystarczy wyrazić chęć usunięcia konta przed upływem regulaminowych 10 miesięcy.

Przeczytaj także:

W lipcu nad Polską często przechodzą gwałtowne burze, które mogą narobić wiele szkód. Warto sprawdzić gdzie i kiedy zrobi się niebezpiecznie.

08.07.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Kto powiedział, że za nowy sprzęt AGD i RTV trzeba zapłacić krocie? Można go kupić taniej, na sklepowych wyprzedażach towaru powystawowego.

07.07.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Pogoda w tegoroczne wakacje będzie nas rozpieszczać. Jednak, mając wybór - czy na urlop lepiej wybrać się w lipcu, niż sierpniu - lepiej wybrać lipiec.

06.07.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.