Aplikacja Bolt - czym jest i w jakich miastach działa?

26.08.2021

2021-08-26T06:12:00.000Z//2021.08.26

|
Udostępnij:

Już od wielu lat w większych polskich miastach można obserwować rywalizację pomiędzy tradycyjnymi taksówkami a nowoczesnymi przejazdami zamawianymi z poziomu aplikacji. W 2014 roku na rynku pojawił się popularny Uber, a dwa lata później Taxify. Firma ta zmieniła nazwę na Bolt i od 2019 roku regularnie powiększa swoje zasięgi.

aplikacja Bolt

Co to jest Bolt?

Bolt (dawniej Taxify) to estoński startup założony w 2013 roku w Tallinie przez dziewiętnastoletniego ucznia – Markusa Villiga. Początkowo jego marzeniem było oferowanie przejazdów w Tallinie i Rydze, które można było wyszukać za pomocą aplikacji mobilnej.

Projekt nastolatka szybko odkryli światowi giganci jak Skype czy Transferwise. Dzięki temu otrzymał on 1,5 miliona euro dofinansowania na dalszy rozwój swojego pomysłu. Taki zastrzyk gotówki sprawił, że firma szybko osiągnęła olbrzymi sukces. Aktualnie z usług Bolta można skorzystać w przeszło 150 miastach, w 35 krajach Europy, Ameryki Północnej, Afryki oraz krajów Bliskiego Wschodu. Z aplikacji mobilnej każdego dnia korzysta blisko 30 mln użytkowników, którzy mogą cieszyć się usługami ponad miliona kierowców. Co ciekawe, w marcu 2020 roku Bolt zajął trzecie miejsce w zestawieniu najszybciej rozwijających się europejskich firm przygotowanym przez brytyjski dziennik Financial Times.

Bolt w Polsce – gdzie można skorzystać z aplikacji?

Bolt, jeszcze jako Taxify, rozpoczął swoją działalność w Polsce, a dokładniej w Warszawie w 2016 roku. 5 lat później możemy zamawiać już przejazdy w 31 polskich miastach. Wśród nich znajdują się: Białystok, Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Częstochowa, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Gorzów Wielkopolski, Kalisz, Katowice (aglomeracja Śląska), Kielce, Koszalin, Kraków, Legnica, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Płock, Radom, Sopot, Szczecin, Tarnów, Toruń, Warszawa, Wałbrzych, Wrocław, Włocławek, Zielona Góra.

Aktualnie Bolt to nie tylko przejazdy samochodami analogiczne do tradycyjnych kursów taksówek, ale również przejazdy biznesowe, hulajnogi elektryczne oraz Bolt Food, czyli kurierzy dowożący jedzenie z restauracji bezpośrednio pod drzwi klienta. Jeśli natomiast interesują Cię aplikacje związane z dostarczaniem jedzenia, koniecznie przeczytaj artykuł: Wszystko, co musisz wiedzieć o aplikacji Too Good To Go

Przeczytaj także:

Większość osób, które znajdują pendrive’a w nietypowym miejscu, w pierwszej kolejności wkłada go do swojego komputera w nadziei, że pomoże im to odnaleźć właściciela i zwrócić zgubę. Tymczasem działanie to może przynieść wiele szkody. Na odnalezionej pamięci zewnętrznej może znajdować się wirus.

24.08.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Zgodnie z zapowiedziami Apple już niebawem w sprzedaży ma pojawić się zegarek z wbudowaną funkcją mierzenia ciśnienia krwi. To doskonała wiadomość dla osób cierpiących na nadciśnienie, ale też ważny element profilaktyki wielu chorób sercowo-naczyniowych.

23.08.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Pozostawienie swojego lokum bez opieki często bywa łakomym kąskiem dla złodziei. Na szczęście na rynku pojawiają się coraz nowocześniejsze kamery zewnętrzne, które pozwolą Ci trzymać rękę na pulsie, nawet kiedy znajdujesz się daleko od domu.

20.08.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.