Gdzie szukać informacji o obostrzeniach w innych krajach?

05.05.2021

2021-05-05T06:41:00.000Z//2021.05.05

|
Udostępnij:

Zbliża się sezon wyjazdów, ale nie będzie on taki sam jak we wcześniejszych latach. Pandemia koronawirusa potrafi pokrzyżować nawet najbardziej wyczekane plany urlopowe. Nikogo nie dziwi już konieczność przeprowadzania testów, lub odbywania kwarantanny po przyjeździe. Czy są kraje, do których można swobodnie podróżować?

obostrzenia w innych krajach

Sytuacja w kwestii obostrzeń potrafi zmieniać się z dnia na dzień, dlatego przed wyjazdem najlepiej sprawdzić, jakie w docelowym kraju panują obostrzenia związane ze zwalczaniem pandemii koronawirusa. Najlepiej jest oczywiście w tej sytuacji, unikać podróży zagranicznych, ale jak wiadomo, każdy ma dość siedzenia w czterech ścianach. Decydując się na wyjazd należy mieć na uwadze trudności w powrocie do kraju, ograniczenia w ruchu lotniczym, obowiązek poddania się kwarantannie lub samoizolacji, jak również przeprowadzenie dodatkowych badań lekarskich na zlecenie władz miejscowych.

Szczegółowe informacje na temat sytuacji epidemiologicznej różnych krajów, można odnaleźć na stronie: Informacje dla podróżujących Warto również śledzić informacje na stronie Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) – reopen.europa.eu Platforma jest dostępna w 24 językach urzędowych UE. Można ją przeglądać zarówno na komputerach, jak i urządzeniach w formie bezpłatnej aplikacji mobilnej na Android i iOS.

Ciekawą opcją jest wybranie trasy, na przykład Polska – Francja i możliwość szybkiego znalezienia informacji na temat obostrzeń, czyli:

  • jakie są zasady, jeżeli wyjeżdżam za granicę z tego kraju i kiedy wracam z zagranicy
  • czy można wjechać do tego kraju bez nadzwyczajnych ograniczeń
  • czy wymagany jest test na koronawirusa
  • czy wymagana jest kwarantanna
  • jakie są obowiązkowe dokumenty w podróży

Po wybraniu interesującego nas kraju, pojawia się kod kolorystyczny - zielony, pomarańczowy, żółty i szary. Odzwierciedla on sytuację epidemiologiczną w tych regionach.

Przeczytaj także:

Popularne stało się dzielenie kont na platformie Netflix. Było to korzystne rozwiązanie dla użytkowników, ze względu na możliwość rozłożenia kosztów na kilka osób. W najbliższym czasie takie współdzielenie konta nie będzie już możliwe.

04.05.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Nagrywanie ekranu w smartfonie to bardzo przydatna funkcja. Za jej pomocą w pamięci urządzenia można przykładowo zapisać film, prezentację, czy przygotować poradnik.

03.05.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

27% internautów nie kupuje w sieci – wynika z raportu „E-commerce w Polsce. Gemius dla e-Commerce Polska”. Dlaczego Polacy nie decydują się na wygodne zakupy? Co powoduje, że wolą robić je stacjonarnie? Sprawdź!

29.04.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.