Jak zmienić, odzyskać i zresetować hasło na Facebooku?

24.06.2022

2022-06-24T09:08:00.000Z//2022.06.24

|
Udostępnij:

Niestety zdarza się, że po wylogowaniu z serwisu Facebook użytkownicy nie mogą przypomnieć sobie hasła lub chcą je zmienić dla własnego bezpieczeństwa. Warto wiedzieć, jak zrobić to sprawnie, aby uniknąć negatywnych konsekwencji.

facebook zmiana hasła

Rosnąca popularność Facebooka na całym świecie

Facebook to niewątpliwie najpopularniejsze z mediów społecznościowych, które wyróżnia się prostą i przyjazną dla użytkownika obsługą. Według danych serwisu Websiterating pod koniec września 2021 r. Facebook miał 2,91 mld aktywnych użytkowników miesięcznie i aż 1,93 mld aktywnych użytkowników dziennie. Przekłada się to na zarobki giganta, który w trzecim kwartale 2021 r. zarobił aż 29,01 mld USD. Dla porównania w trzecim kwartale 2020 r. kwota ta oscylowała w okolicach 21,47 mld USD. Platforma zaliczyła więc blisko 35-procentowy wzrost.

Zdaniem specjalistów w 2022 r. Facebook przekroczy liczbę 3 miliardów użytkowników, a cel ten jest już bardzo bliski. Taki wynik sprawia, że serwis ma obecnie 2-krotnie więcej użytkowników niż popularny Instagram oraz 3-krotnie więcej niż TikTok, który wykazuje obecnie największą dynamikę wzrostu.

W dobie tak olbrzymiej popularności mediów społecznościowych, warto wiedzieć, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo w serwisie Facebook. Zmiana hasła to umiejętność, którą powinien mieć każdy użytkownik portalu. Jest ona szczególnie istotna, kiedy istnieje ryzyko włamania na konto, ale również kiedy zapomnimy hasła do swojego profilu. Niestety popularne aplikacje do przechowywania haseł bywają zawodne, kiedy zepsuje się nasz komputer lub smartfon.

Facebook – zmiana hasła krok po kroku

Zmiana hasła na Facebooku jest niezwykle prostym zadaniem, które może uchronić nas od wielu nieprzyjemności. Warto więc od czasu do czasu zadbać o nowy kod dostępu, który zmniejsza ryzyko przejęcia konta przez osoby nieupoważnione. Czynność ta jest szczególnie istotna, kiedy okaże się, że ktoś próbował zalogować się na naszego Facebooka. Zmiana hasła zwiększa bezpieczeństwo użytkowników i można jej dokonać według poniższej instrukcji:

  • Kliknij symbol odwróconego trójkąta w prawym górnym panelu Facebooka.
  • Następnie wybierz opcję „Ustawienia i prywatność” oraz „Ustawienia”.
  • Wybierz opcję „Bezpieczeństwo i logowanie”.
  • Kliknij „Edytuj” obok polecenia „Zmień hasło”.
  • Wpisz obecne oraz nowe hasło.
  • Zapisz zmiany ustawień.

Odzyskiwanie hasła na Facebooku

Każdemu z nas przynajmniej raz zdarzyło się zapomnieć hasło logowania do Facebooka. Zmiana hasła różni się nieco od procesu jego odzyskiwania.

Jeśli zdarzy ci się zapomnieć swoje hasło, skorzystaj z opcji „Nie pamiętasz hasła?” dostępnej na ekranie logowania. Następnie postępują zgodnie z instrukcją wyświetlaną na ekranie. Ważne, aby mieć dostęp do adresu e-mail, który jest powiązany z kontem, ponieważ dostaniesz na niego specjalny kod, który umożliwi odzyskanie hasła. Opcjonalnie może on zostać wysłany w formie wiadomości SMS na telefon. Wpisanie kodu przywraca dostęp do konta oraz umożliwia wpisanie nowego hasła.

Resetowanie hasła na Facebooku

Resetowanie hasła to konieczność, kiedy zapomnisz dotychczasowy klucz dostępu do Facebooka i nie możesz dostać się na swoje konto. Na szczęście serwis daje możliwość odzyskania dostępu, co stanowi ważne ułatwienie. Aby zresetować swoje hasło przed zalogowaniem się do serwisu, postępuj zgodnie z instrukcją:

  • Przejdź do strony „Znajdź swoje konto”.
  • Wpisz adres e-mail, numer telefonu, imię i nazwisko lub nazwę użytkownika, które zostały powiązane z twoim kontem i wybierz opcję „Szukaj”.
  • Postępuj zgodnie z poleceniami wyświetlanymi na ekranie.

Co istotne, Facebook ze względów bezpieczeństwa nie daje możliwości korzystania podczas resetowania hasła z tego samego numeru telefonu, który został wykorzystany do uwierzytelniania dwuskładnikowego. Użytkownik, który próbuje zresetować dotychczasowe hasło, będzie więc potrzebował innego numeru telefonu lub adresu e-mail do kontaktu.

Aplikacja do przechowywania haseł z urządzenia

Jeśli często zdarza ci się zapominać hasła logowania do serwisów społecznościowych oraz innych istotnych platform, warto rozważyć skorzystanie z aplikacji do przechowywania haseł. Tzw. manager haseł ma wiele zalet. Umożliwia on nie tylko przechowywanie zaszyfrowanych kodów dostępu na swoim urządzeniu, ale też tworzenie dobrych haseł, które trudno złamać. Powinny one zawierać duże i małe litery, cyfry oraz symbole. Naturalnie im dłuższe hasło, tym lepsze zabezpieczenie.

Bezpieczeństwo w internecie to temat, który spędza sen z powiek wielu internautów. Na szczęście przy zachowaniu podstawowych zasad oraz regularnej zmianie haseł, ryzyko włamania na twoje konta internetowe znacznie maleje. Warto więc o tym pamiętać nie tylko w przypadku nagłych problemów z logowaniem.

Przeczytaj także:

Miliarder Elon Musk nie przestaje zaskakiwać swoimi innowacyjnymi pomysłami. Najnowszy dotyczy elektronicznych pieniędzy Dogecoin.

23.06.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Jeszcze chwile trzeba poczekać na otwarcie największego hotelu w Polsce. To będzie już piąty hotel luksusowej sieciówki Gołębiewski.

22.06.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Kto i na jakich zasadach skorzysta z pomocy państwa w spłacie kredytu hipotecznego?

21.06.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.