Jak płacić z Google Pay?

20.10.2020

2020-10-20T13:11:00.000Z//2020.10.20

|
Udostępnij:

Zastanawiałeś się, co to jest Google Pay? To praktyczna aplikacja, która pozwala na dokonywanie płatności w internecie lub sklepach. Kontem można zarządzać w dowolnym miejscu i czasie – w internecie lub aplikacji mobilnej. Płatności mobilne Google Pay są dostępne w Polsce już od 2016 r.

[googlepay

Google Pay to aplikacja umożliwiająca płacenie telefonem lub zegarkiem, jak zwykłą plastikową kartą. Usługa uproszczonej płatności jest dostępna dla klientów prawie wszystkich banków.

Co to jest Google Pay?

Wygodnych płatności można dokonywać nie tylko za pomocą telefonu, ale też za pomocą zegarka z systemem Wear OS. Aby korzystać z Google Pay, trzeba posiadać konto Gmail, posiadać urządzenie z technologią NFC, system Android w wersji 5.0 lub nowszej, dysponować aktywną plastikową kartą debetową lub kredytową, posiadać zainstalowaną aplikację Google Pay.

Instalacja Google Pay jest prosta i nikomu nie powinna przysporzyć trudności:

  • Znajdź w Google Play aplikację Google Pay i pobierz ją
  • Skonfiguruj ją krok po kroku, według podanych instrukcji
  • Po zainstalowaniu i skonfigurowaniu konta wybierz zakładkę „Karty" a następnie „+", aby dodać swoją kartę
  • Zrób zdjęcie karty i wpisz informacje, które są na niej zawarte
  • Bank zweryfikuje Twój zgłoszenie
  • Po weryfikacji możesz już płacić aplikacją Google Pay

Czy Google Pay jest bezpieczne?

Płatności z Google Pay są szybkie, ale przede wszystkim bezpieczne. Google Pay jest chronione systemem zabezpieczeń, który pomaga wykrywać różne oszustwa. Nawet jeśli ktoś ukradnie telefon z aplikacją, dane są odpowiednio zabezpieczone przed niepowołanymi osobami. Konto można zabezpieczyć na przykład przy użyciu odcisku palca.

Jak płacić z Google Pay?

Zastanawiasz się, jak płacić z Google Pay? To banalnie proste! Aby dokonać płatności w sklepie, wystarczą trzy proste kroki:

  • Odblokuj telefon
  • Przyłóż telefon do terminala na kilka sekund (tylną część)
  • Postępuj według instrukcji widocznych na ekranie Twojego telefonu

Czy używając Google Pay, stracę benefity proponowane przez mój bank?

To, że korzystasz z Google Pay, nie oznacza, że nie będziesz otrzymywać zwrotów środków i punktów lojalnościowych Twojego banku. W relacji z Twoim bankiem nic się nie zmienia. Dodatkowo zyskujesz ochronę przed oszustwami, a także dostęp do wybranych ofert i rabatów.

Przeczytaj także:

Facebook nieustannie rozwija swoje możliwości. Obecnie testuje automatyczny status w Messengerze. Pobieranie takich danych będzie możliwe dzięki GPS. Cel jest taki, aby Auto Status informował naszych najbliższych znajomych, gdzie jesteśmy lub co robimy. 

16.10.2020 CZYTAJ WIĘCEJ

Przelewy tradycyjne powoli odchodzą do lamusa, ich miejsce zastępują szybkie przelewy - kluczowe dla sprzedaży przez internet - zobacz jak one działają.

15.10.2020 CZYTAJ WIĘCEJ

Wszystkie ważne dokumenty formalne wymagają czytelnego podpisu składających je osób. Nie inaczej jest w przypadku organów państwowych, takich jak np. US lub ZUS. 

14.10.2020 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.