Revolut Junior ułatwia zarządzanie kieszonkowym 

31.05.2022

2022-05-31T06:58:00.000Z//2022.05.31

|
Udostępnij:

Karta Revolut Junior dla dziecka to karta przedpłacona, którą dzieci mogą używać jak standardową kartę płatniczą w Polsce i za granicą. Do świetny sposób na zarządzanie kieszonkowym oraz możliwość kontrolowania wydatków dziecka przez rodzica.

Revolut Junior

Nie tak dawno zastanawialiśmy się ile dziecko powinno otrzymywać kieszonkowego. Te informacje znajdziesz w artykule: Kieszonkowe dla dzieci – ile powinno wynosić? Dobrym pomysłem jest zainstalowanie dziecku aplikacji Revolut Junior. To usługa finansowa przeznaczona dla dzieci, którą mogą uruchomić ich rodzice korzystający z „dorosłej” wersji aplikacji. O niej również wspominaliśmy w artykule: Co to jest Revolut? O ile w przypadku dorosłych aplikacja, pozwala płacić za bieżące wydatki, tak w przypadku dzieci może być również wirtualną skarbonką.

Revolut Junior w Polsce

Revolut Junior w Polsce pojawił się w maju 2020 roku. Na początku nie był dostępny dla wszystkich dzieci. Jako pierwsi z tego rozwiązania mogli korzystać posiadacze płatnych kont Premium i Metal. Dopiero później rozszerzono krąg użytkowników do darmowego planu Standard. Jednak większe możliwości daje płatny pakiet.

Revolut Junior dla starszych dzieci

Obecnie Revolut Junior jest usługą przeznaczoną dla dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 17 lat, którą mogą uruchomić wyłącznie ich rodzice korzystający z konta Revolut. Najważniejszą zaletą tego rozwiązania jest fakt, że dzieci już od najmłodszych lat uczą się zarządzać swoimi pieniędzmi. Rodzice nie tracą nad kieszonkowym kontroli, bo mają do nich dostęp przez własną aplikację.

Walory Revolut Junior

Wraz z zainstalowaniem aplikacji, dziecko otrzymuje dostęp do szeregu atrakcyjnych funkcjonalności. Może łatwo sprawdzić stan konta i otrzymywać powiadomienia o transakcjach. Miesięczny limit doładowań wynosi 160 zł miesięcznie. Niestety trzeba zapłacić za dostawę karty - maksymalnie 24,99 zł. Bardzo ciekawą funkcją jest Task, czyli zadania domowe. W ramach tej funkcjonalności, dziecko może zarobić dodatkowe pieniądze za wykonane zadanie, np. za wyrzucenie śmieci rodzice przelewają 5 zł. Natomiast funkcja Weekly Allowance, czyli stałe kieszonkowe pozwala na regularne wpłaty ustalonej kwoty kieszonkowego.

W związku ze zbliżającym się Dniem Dziecka, warto zastanowić się nad podarowaniem takiej karty dziecku w ramach prezentu. Taki prezent sprawi, że dziecko poczuje się bardziej dojrzałe i odpowedzialne.

Przeczytaj także:

Zbliżający się Dzień Dziecka jest świetną okazją, aby spędzić z pociechą więcej czasu, ale też podarować wyjątkowy prezent.

30.05.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Dużą popularnością wśród osób, które spędzają czas na świeżym powietrzu są aplikacje pogodowe. Które z nich warto wybrać?

27.05.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Dobór właściwego kasku, ma istotne znaczenie dla bezpieczeństwa użytkownika podczas rowerowych wycieczek.

26.05.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.