Jak połączyć się z bliskimi na Skype?

22.12.2020

2020-12-22T08:18:00.000Z//2020.12.22

|
Udostępnij:

Tegoroczne Święta Bożego Narodzenia będą inne niż zwykle. Pandemia koronawirusa sprawiła, że nie będziemy mogli spotkać się przy wspólnej wieczerzy wigilijnej w większym gronie rodzinnym. Na szczęście na ratunek przychodzi technologia, która pozwala połączyć się z bliskimi online. W ten sposób przynajmniej częściowo będzie można poczuć wspólnotę z ukochanymi osobami.

Skype

Pobieranie programu Skype na komputer lub telefon

Istnieje kilka darmowych komunikatorów, za pomocą których można nawiązać połączenie głosowe lub wideo poprzez komputer albo telefon. Najpopularniejszym z nich od wielu lat jest jednak Skype, który wykorzystywany jest zarówno do połączeń prywatnych, jak i biznesowych.

Aby zainstalować ten program na wybranym urządzeniu, wejdź na stronę https://www.skype.com/pl/get-skype/, skąd pobierzesz wybraną wersję Skype na komputer lub telefon. W przypadku smartfonów możesz również skorzystać bezpośrednio ze sklepu App Store (jeśli posiadasz iPhone’a) lub Google Play (dla urządzeń z Androidem). Konfigurator przeprowadzi Cię krok po kroku przez instalację, która wygląda podobnie na komputerach i telefonach. Następnie musisz założyć swój profil użytkownika. Na tym etapie zostaniesz poproszony o podanie:

  • nazwy użytkownika,
  • imienia i nazwiska,
  • hasła.

Kiedy Twoje konto zostanie utworzone, możesz przystąpić do połączenia się z wybraną osobą.

Jak nawiązać połączenie na Skype? Instrukcja krok po kroku

Rozmowy z bliskimi przez Skype są darmowe, dzięki czemu Wasze połączenie nie jest w żaden sposób limitowane czasowo. Aby połączyć się z wybraną osobą, postępuj według poniższych kroków:

  • Wybierz wybraną osobę ze swojej listy kontaktów lub wyszukaj ją w nowych kontaktach, wpisując nazwę użytkownika lub adres e-mail.
  • Wybierz zapisany kontakt, a następnie nawiąż połączenie, wciskając przycisk ze słuchawką dla połączeń głosowych lub z kamerą dla połączeń wideo.
  • Po zakończeniu rozmowy naciśnij przycisk słuchawki oznaczający koniec rozmowy, aby się rozłączyć.

Co ciekawe, w Waszej rozmowie może brać udział więcej niż 2 użytkowników, dzięki czemu możecie połączyć się z całą rodziną.

Przeczytaj także:

To inteligentne urządzenie, które wyglądem przypomina tradycyjny zegarek, ale ma wiele różnych dodatkowych funkcji. Warto je poznać i sprawdzić, czy spełnią Twoje oczekiwania. Jeśli tak, będziesz wiedział, czym kierować się podczas zakupu swojego pierwszego smartwatcha.

21.12.2020 CZYTAJ WIĘCEJ

E-dowód pełni takie same funkcje co tradycyjny dowód. To co w nim nowe, to elektroniczna warstwa, dzięki której można używać e-dowodu do komunikacji z administracją publiczną i innymi podmiotami. 

18.12.2020 CZYTAJ WIĘCEJ

Smartband, czyli inaczej opaska sportowa, to świetny pomysł na prezent, zarówno dla dbającej o swoje zdrowie kobiety, jak i lubiącego sport mężczyzny. Zakłada się ją na nadgarstek, a ona monitoruje pracę serca, tętno, szybkość biegu, ilość kroków, jakość snu, a niektóre nawet informują o połączeniac

17.12.2020 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.