Aktualizacja Windows 11 - nowe widżety na pulpicie

24.02.2023

2023-02-24T08:59:00.000Z//2023.02.24

|
Udostępnij:

Widgety Windows 11 to jedna z najbardziej ulubionych opcji przez użytkowników komputerów, która cieszyła się dużą popularnością w poprzednich wersjach systemu. Windows 11 nie pozostaje jednak w tym elemencie w tyle i oferuje aktualizację, która znacząco zmienia funkcjonalność widgetów na pulpicie komputera.

aktualizacja komputera

Co da nam aktualizacja Windows 11?

Pod koniec 2022 roku Microsoft wypuścił na rynek aktualizację Windows 11 która oprócz standardowych zmian przyniosła szeroko komentowane zmiany w sposobie wyświetlania widgetów. W porównaniu z bazową wersją Windows 11 są to znaczące zmiany, które bardzo istotnie zmieniają sposób korzystania z tych dodatków. Asystent aktualizacji Windows 11 zachęca do zainstalowania wszelkich najnowszych uaktualnień wśród których znajduje się nowy styl widgetów.

Przede wszystkim aktualizacja komputera dodaje nowy system prezentacji widgetów. Jest to pełnoekranowy panel widgetów, który wyświetla się na polu całego ekranu, gdy uruchamiane są z menu. Co ważne, można samodzielnie decydować o wielkości wyświetlanego panelu. Jest to znacząca zmiana, gdyż do tej pory w bazowej wersji Windows 11, panel widżetów miał formę ramki, w której można korzystać z interaktywnych dodatków. Obecnie można określić jak duże okno z widgetami, wyświetli się po uruchomieniu tej funkcji. Panel posiada również pamięć wielkości. Oznacza to, że po zamknięciu lub zresetowaniu komputera, przy ponownym uruchomieniu panelu przyjmie on taką samą wielkość jak poprzednio. Istnieje zatem możliwość zdefiniowania wielkości i rozmiaru pola na którym będą wyświetlane widgety po ich aktywowaniu. Oczywiście aktualizacja komputera umożliwi korzystanie też z wcześniejszej opcji wąskiego paska, a więc nie trzeba korzystać z powiększonego panelu wbrew naszej woli.

Zmianom uległo również prezentowanie widgetów. Microsoft nieco zmienił swoją politykę w tej kwestii i w porównaniu do bazowej wersji Windows 11, widgety są bardziej animowane i interaktywne. Pozwala to na pełniejsze wrażenie i większe możliwości wykorzystania dodatków.

Bardzo ważną zmianą dotyczącą widgetów, którą wniosła aktualizacja komputera, jest zmienianie położenia przycisku widgetów. Pierwotnie opcja ta znajdowała się na pasku głównym menu, a obecnie została przeniesiona do lewego rogu menu. Posiada teraz większy rozbudowany i interaktywny przycisk, który aktywuje panel z dodatkami.

Co zrobić, aby skorzystać z nowych widgetów?

Aby skorzystać z nowych widgetów, należy zaktualizować nasz komputer do najnowszej wersji Windows 11. W tym celu musimy aktywować asystenta aktualizacji Windows 11, który przeprowadzi użytkownika przez wszystkie kroki. Asystent aktualizacji Windows 11, czyli moduł Windows Update pomaga przede wszystkim sprawdzić, czy uaktualnienia są już zainstalowane. Jeśli tak nie jest, pojawia się o tym informacja w tym module. Następnie można pobrać daną aktualizację. Co ważne, nie trzeba pobierać i instalować wszystkich pojedynczych wstecznych aktualizacji komputera osobno, gdy nie zostały wykonane wcześniej. Obecna aktualizacja jest jedną ogólną zawierającą wszystkie poprzednie. Znacznie ułatwi i uprości to proces, a aktualizacja komputera będzie dużo szybsza.

Czy da się uaktualnić jedynie widżety?

W niektórych przypadkach można mieć do czynienia jedynie z chęcią uaktualnienia samych widgetów bez instalowania wszystkich aktualizacji. Niestety nie jest to możliwe. Przy chęci skorzystania z najnowszych funkcjonalności widgetów, należy zaktualizować Windows 11, wprowadzając wszystkie poprawki. Nie warto jednak przejmować się tym elementem, gdyż aktualizacje wprowadzają poprawki związane z bezpieczeństwem, a także wydajnością komputera. Zmiany graficzne lub estetyczne, które zostały wprowadzone przy okazji aktualizacji, w dużej mierze da się wyłączyć lub przywrócić do wersji z poprzednich aktualizacji lub bazowej wersji Windows 11. Świadczy o tym możliwość wyświetlania widgetów w starej wersji okna, nawet posiadając zaktualizowanego Windowsa do najnowszej wersji. Asystent aktualizacji Windows 11 przeprowadza przez wszystkie elementy uaktualniania prosto, a także bezpiecznie.

Asystent aktualizacji Windows 11 daje też możliwość zmienienia Windows 10 na Windows 11. W tym celu w starym systemie operacyjnym wystarczy jedynie pobrać nowy Windows 11 i go zainstalować jednym kliknięciem.

Dlaczego warto?

Wielu użytkowników może zastanawiać, się czy i dlaczego warto instalować aktualizację komputera i uzyskać dostęp do nowych widżetów. Choć odpowiedź na to pytanie w dużej mierze zależy od preferencji poszczególnych osób, ogólnie warto zainstalować taką aktualizację i cieszyć się najnowszą wersją widgetów na Windows 11. Poprawie uległa również funkcjonalność, a także ogólne przemyślenie widgetów. Dzięki zainstalowaniu aktualizacji widgetów na komputerze uzyskuje się również inne korzyści. Z pewnością będzie to poprawa bezpieczeństwa i ochrony komputera oraz duża ilość estetycznych zmian, które pomogą wykorzystywać Windows 11 dużo skuteczniej i efektywniej.

Przeczytaj także:

Na tę podstępną chorobę cierpi coraz więcej osób. Walka z nią nie jest ani łatwa, ani szybka. Wymaga specjalistycznego leczenia i wsparcia najbliższych.

23.02.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

Tłuszcz, cukier i sól - to główne składniki ulubionych fast food'owych potraw, takich jak pizza, burger, frytki czy kebab. Nie jest to dobre dla organizmu.

22.02.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

Najmniej błędów jest popełnianych na Instagramie, zaś Facebook jest źródłem aż 42% błędów językowych w polskim internecie. Jakie są najczęściej popełniane?

21.02.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.