Aplikacja Uber – czy warto z niej korzystać?

12.10.2021

2021-10-12T06:30:00.000Z//2021.10.12

|
Udostępnij:

Czy chciałbyś podróżować taniej, szybciej, wygodniej i bezpieczniej? Jest to możliwe, o ile w Twoim mieście działa Uber. Niestety dotyczy to kilkunastu polskich miejscowości, ale miejmy nadzieję, że konkurencja dla tradycyjnych taksówek będzie rosła w siłę.

Uber

Uber Technologies Inc. to amerykańskie przedsiębiorstwo z siedzibą w San Francisco. Zostało założone w 2009 roku przez Garreta Campę i Travisa Kalanicka. Początkowo firma nazywała się UberCab, a aplikacja mobilna, która powstała w 2010 roku obejmowała jedynie rodzime San Francisco. Szybki rozwój Ubera, sprawił, że jest to obecnie marka rozpoznawana na całym świecie. W Polsce możemy korzystać z Ubera od 2013 roku. Początkowo zamawiać transport monża było jedynie w Warszawie, a obecnie w kilkunastu miastach.

W jakich miastach działa Uber?

Uber niestety nie działa jeszcze w mniejszych miastach w Polsce. Obecnie w Polsce Uberem, można podróżować w miastach: Ełk, Jelenia Góra, Kraków, Leszno, Łódź, Łomża, Lubin, Lublin, Poznań, Siedlce, Słupsk, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa, Wrocław, Zielona Góra. Jest również dostępny na ponad 600 lotniskach i w ponad 10 tysiącach miast na całym świecie. Aby zacząć korzystać z tej formy przejazdu, należy zainstalować aplikację Uber.

Uber – Zamów przejazd

Aplikację można pobrać ze sklepu np. Google Play, App Store. Jest bezpłatna i została oceniona na 4,3 gwiazdki. Podczas instalacji, będziesz musiał wprowadzić kilka informacji: adres e-mail, imię i nazwisko, numer telefonu, formę płatności – a następnie zaakceptować regulamin. Jak informuje producent — dzięki Uberowi każde miejsce docelowe jest na wyciągnięcie ręki.

Rzeczywiście, aby zamówić transport, należy tylko włączyć aplikację w telefonie i wpisać dokąd chcesz pojechać. Kierowca, który będzie najbliżej Twojej lokalizacji, przyjedzie po Ciebie i zawiezie w docelowe miejsce. Podobnie działa aplikacja Bolt, o której wspominaliśmy w artykule: Aplikacja Bolt — czym jest i w jakich miastach działa?

Korzyści Ubera

Użytkownicy mogą wybrać dwie opcje – przyjazd na żądanie, lub zaplanować konkretnie, o której godzinie kierowca ma przyjechać. Ponadto aplikacja pozwala śledzić lokalizację zamówionego samochodu, co może okazać się przydatne w wielu sytuacjach.

To, co chyba jest najbardziej istotne, z góry wiadomo, jaki będzie mniej więcej koszt przejazdu. O tym, jakie to ważne doskonale wiedzą osoby, które dały się naciąć na prywatne taksówki, gdzie ostateczny koszt do końca pozostaje zagadką. Jeśli będziesz zadowolony z przejazdu, aplikacja pozwala na przekazanie kierowcy napiwku.

Jeśli jeszcze nie wiesz jak pobrać aplikację na telefon, wszystkiego dowiesz się z artykułu: Jak pobrać aplikację na telefon?

Przeczytaj także:

Fani bajek online jeszcze trochę muszą poczekać na platformę Disney+. Prawdopodobnie serwis zostanie uruchomiona w Polsce w wakacje 2022 roku. 

11.10.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Piraci drogowi mogą spodziewać się większej liczby mandatów. Są obserwowani już nie tylko z poziomu ziemi, ale też nieba przez specjalistyczne drony.

08.10.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przekonać młodzież do lektur? Podarować audiobooka i zainstalować w telefonie aplikację. Które są godne uwagi? Wybraliśmy kilka najciekawszych.

07.10.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.