10 programów do monitorowania czasu pracy lub nauki

24.11.2020

2020-11-24T08:30:00.000Z//2020.11.24

|
Udostępnij:

Słyszałeś o tym, że szczęśliwi czasu nie liczą? Szczęśliwi może i nie, ale dobrze zorganizowani już tak! Programy do mierzenia czasu pracy potrafią zmotywować, ocenić wydajność i efektywność, a nawet oduczyć złych nawyków. Z których warto korzystać?

monitorowanie czasu pracy

Wiele osób, nie zdaje sobie sprawy z tego, ile każdego dnia marnuje czasu na niepotrzebne rzeczy. Szczególne znaczenia ma to teraz, kiedy musieliśmy wejść w inny nieznany dotąd - zdalny tryb. Nikt nie patrzy na ręce, więc można trochę poleniuchować. Nie do końca!

Pewnie nie raz zdarzyło Ci się, że zabrakło Ci czasu na dokończenie zaplanowanych na ten dzień projektów. Być może masz problem z planowaniem, a może spędzasz zbyt dużo czasu na śledzeniu mediów społecznościowych, zamiast skoncentrować się na nauce lub pracy. Wówczas deadline'y potrafią spędzić sen z powiek. Zaniedbujesz domowe obowiązki, rodzinę, przyjaciół i siedzisz do późna, nadrabiając zaległości. Nie musi tak być. Wystarczy zaprzyjaźnić się z programami do monitorowania czasu pracy, a po pewnym czasie, będziesz kończył wszystkie zaplanowane działania z zegarkiem w ręku!

W internecie jest wiele aplikacji, które pozwalają na monitorowanie czasu pracy, zarówno darmowych, jak i płatnych. Jak działają? W odpowiednim momencie włącza się stoper a po zakończonym zadaniu go wyłącza - i już wiadomo, ile czasu zajęło wykonanie zaplanowanego zadania. Tak wyglądają proste narzędzia, ale warto zainteresować się tymi bardziej złożonymi.

Zaawansowane programy pozwalają tworzyć projekty, umieszczać je w konkretnych ramach czasowych, automatycznie mierzyć czas realizacji, planować dzień, tydzień, czy miesiąc, a na końcu raportują, jak wyglądała Twoja produktywność.

Jakie programy do mierzenia czasu pracy lub nauki warto stosować?

  • Bitrix - https://bitrix24.pl/
  • TMetric - https://tmetric.com/
  • Asana - https://asana.com/
  • Toggl - https://toggl.com/
  • RescueTime - https://rescuetime.com/
  • Google Calendar - https://calendar.google.com/
  • ATracker - https://atracker.pro/home.html
  • TIME Planner - https://timeplanner-app.com/en/
  • My Minutes - http://myminutesapp.com/
  • Fanurio - http://fanuriotimetracking.com/

Wybór jakiegokolwiek programu z tej listy, to najlepszy sposób na zwiększenie wydajności pracy lub nauki. Dzięki wdrożeniu w życie prostych rozwiązań jesteś w stanie uzyskać informację o tym, które czynności pochłaniają Ci najwięcej czasu i uniknąć tych błędów w przyszłości.

Przeczytaj także:

Sięgasz po telefon, widzisz powiadomienie o nieodebranym połączeniu i zachodzisz w głowę kto mógł próbować nawiązać z Tobą kontakt? Z pewnością znasz tę sytuację. Zobacz jak w łatwy, szybki i darmowy sposób sprawdzić kto dzwonił.

23.11.2020 CZYTAJ WIĘCEJ

Wyobraź sobie chłodny zimowy wieczór. Ciepły kocyk, ciepła herbata i jeszcze jeden element tej scenerii, od którego bije ciepło – Twój laptop. Niestety, to ciepło nie jest pożądane i może oznaczać, że komputer zwyczajnie się przegrzewa. Co wtedy zrobić?

20.11.2020 CZYTAJ WIĘCEJ

Użytkownicy Messengera w Polsce mogą już skorzystać z nowej funkcji, dzięki której jest możliwe automatyczne usuwanie wysłanych treści. Tryb znikających wiadomości na Messengerze, nazywa się trybem Vanish Mode. Jak w praktyce wykorzystać nowe możliwości aplikacji?

19.11.2020 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.