Nintendo Switch - przenośna konsola dla wymagających 

04.02.2021 |
Udostępnij:

Nintendo Switch to konsola do gier wideo, która jest dostępna na rynku od czterech lat. Pozwala grać kiedykolwiek i gdziekolwiek użytkownik zechce. Z tej możliwości skorzystało do końca 2020 roku prawie 80 milionów osób, o czym świadczy najnowszy raport finansowy Nintendo. Co ciekawe w okresie letnim sprzedano aż 43% więcej egzemplarzy, niż rok wcześniej!

nintendo switch

Wydatek rzędu około 1500 zł musi mieć uzasadnienie i rzeczywiście przenośna konsola Nintendo Switch spełnia oczekiwania najbardziej zaawansowanych graczy. Oczywiście wynik 80 mln sprzedanych egzemplarzy nie pobije wyniku Play Station, ale też trzeba sprecyzować, że to trochę inne grupy odbiorców. Nintendo Switch jest doceniana przede wszystkim na nieduże rozmiary i możliwość grania w każdym momencie życia – zarówno w podróży jak i w domu.

Nintendo Switch to najbardziej wszechstronna konsola wideo. Można ją podłączyć tradycyjnie do telewizora, ale także w jednej chwili zmienić w konsolę przenośną. Pozwala na to ponad 6 – calowy ekran pojemnościowy. Za dobrą ocenę zasługuje bateria, która wytrzymuje nawet sześć godzin. W razie potrzeby można ją naładować, podłączając zasilacz do wejścia USB typu C. Kontroler Joy-Con oferuje możliwość korzystania z różnych sposobów rozgrywki. Ma pełny zestaw przycisków, i w każdym znajduje się akcelerometr i żyroskopowy czujnik ruchu. To pozwala na niezależne od siebie ruchy prawym i lewem Joy-Conem. Świetna jest również oferta gier do Nintendo Switch. Największą popularnością cieszą się gry Mario, Pokemon czy Animal Crossing. O tym jakie gry były najlepsze w 2020 roku, pisaliśmy niedawno: Najlepsze gry 2020

To nie koniec możliwości, jakie daje Nintendo Switch. Wbudowane funkcje pozwalają:

  • wykonać zrzut ekranu rozgrywki i dzielić się nim ze znajomymi w mediach społecznościowych,
  • na interakcję z figurkami amiibo dzięki czytnikowi NFC,
  • rozpoznawanie odległości, kształtu i ruchu przedmiotów w grach, dzięki czujnikowi ruchu IR,
  • odczuwanie realnych wrażeń, dzięki czynnikowi wibracji HD.

Wiele ciekawych informacji na temat konsoli i gier, można znaleźć na stronie https://www.nintendoswitch.pl. - na przykład recenzje, newsy ze świata, felietony.

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.