Składany iPhone – kiedy będzie można go kupić?

05.01.2021

2021-01-05T09:35:00.000Z//2021.01.05

|
Udostępnij:

Apple zaprojektowało dwa prototypy składanego iPhone’a. Jak donoszą media urządzenia przeszły już testy wytrzymałości. Prawdopodobnie zostaniemy zaskoczeni zupełnie nowym rozwiązaniem technologicznym, który wzniesie na wyżyny znane nam dotychczas koncepcje. Tego po Apple można było się spodziewać!

składany iPhone

Powstały dwa prototypy iPhone’ów, które mają jednoczęściowe składane ekrany. Co prawda takie telefony zostały już wprowadzone na rynek przez innych producentów (Motorola, Samsung i Huawei), ale Apple ma do zaoferowania jeszcze więcej. Użytkownicy składanych telefonów narzekali na ich awaryjność i odporność. Dlatego tę lukę postanowił wykorzystać Apple.

Nowy iPhone ma być nie tylko praktyczny i estetyczny, ale też odporny na zarysowania, za sprawą samoregenerującej się powłoki! Na czym polega samoregenerujący się wyświetlacz? Patent zakłada użycie elastomeru, miałby pokryć nie tylko ekran, ale również całą obudowę. Podobna technologia znana jest LG, gdzie tylny panel potrafi się regenerować.

Testy wytrzymałościowe przeprowadzone były w chińskiej fabryce Foxconn. Sprawdzane były dwa prototypy telefonu. Jeden składa się przy użyciu tradycyjnego zawiasu, drugi oferuje w pełni wyginany ekran, ze zgięciem poziomym na środku wyświetlacza. Doniesienia medialne sugerują, że testy zostały zakończone pozytywnie.

Prototypy powstały jedynie do testów fizycznych, do opracowania pozostają kwestie techniczne i użytkowe. Testom podlegało jedynie sprawdzenie żywotności wyświetlacza i samego mechanizmów składania.

To będzie pierwszy telefon działający w oprogramowaniu iOS, a nie jak znane nam do tej pory urządzenia oparte o Androida. Eksperci twierdzą, że telefon może być dostępny w sprzedaży dopiero za rok, może dwa lata. Ile będzie kosztował składany iPhone? Jak w przypadku wszystkich urządzeń Apple, można spodziewać się zaporowej ceny.

Tego typu urządzenia, choć wyjątkowo drogie dają zupełnie nowe możliwości. Można je problemu schować do kieszeni i użytkować jak zwyczajny smartfon. Jeśli jednak zajdzie potrzeba, można je w dowolnej chwili rozłożyć i użytkować podobnie jak tablet.

Przeczytaj także:

Awaria prądu może zdarzyć się w najbardziej nieoczekiwanym momencie. Zazwyczaj trwa chwilę i zanim postanowisz cokolwiek zrobić, wszystko wraca do normy. A co jeśli awaria trwa dłużej? Gdzie należy ją zgłosić? Gdzie sprawdzać planowane wyłączenia prądu? 

04.01.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Playlista, czyli lista utworów muzycznych, które można wykorzystać na przykład podczas organizacji domówki w gronie najbliższych to poważne zadanie. Aby uniknąć problemów technicznych i długich przerw pomiędzy utworami, warto wcześniej przygotować muzykę w wygodnej aplikacji muzycznej.

30.12.2020 CZYTAJ WIĘCEJ

Aby odzyskać pieniądze z błędnego przelewu, należy przeprowadzić dochodzenie zwrotu nieprawidłowo przekazanych środków od osoby, która te środki otrzymała. Jeśli to się nie uda, należy sięgnąć po narzędzia pozwalające na udowodnienie bezpodstawnego wzbogacenia. 

29.12.2020 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.