Ranking aplikacji do wyszukiwania połączeń PKP

10.10.2022

2022-10-10T06:53:00.000Z//2022.10.10

|
Udostępnij:

Wyszukiwarka połączeń PKP to obowiązkowe wyposażenie każdego podróżnika, który musi je posiadać w swoim telefonie. Istnieje kilka różnych wyszukiwarek połączeń PKP, choć różnią się między sobą funkcjonalnością, wyglądem, a także charakterystyką. Dzięki nim w nieco inny sposób możemy wyszukiwać połączenia, a każda wyszukiwarka proponuje swoje ciekawe rozwiązania i opcje. Oto ranking top 3 najlepszych aplikacji do wyszukiwania połączeń kolejowych.

wyszukiwarka połączeń PKP

Rozkład-pkp.pl

Wyszukiwarka połączeń PKP Rozkład-pkp.pl to najpopularniejsza wyszukiwarka połączeń kolejowych. Znajduje się ona na najwyższej pozycji w wynikach wyszukiwania Google, a podróżni najchętniej korzystają właśnie z tej aplikacji. Jest ona standardową i tradycyjną wyszukiwarką, która prezentuje rozkład jazdy online. Aby wyszukać konkretne połączenie, wystarczy wpisać w formularzu miejsce początkowe i docelowe, a następnie wyszukać informacje. Są one prezentowane w minimalistycznej formie — jedne po drugimi. Wyszukiwarka połączeń PKP prezentuje takie informacje jak relację pociągu, datę kursowania, godziny przyjazdów i wyjazdów na poszczególnych stacjach, czas podróży, przesiadki czy rodzaj transportu (nazwę przewoźnika). Dodatkowo wyświetla na bieżąco opóźnienia, a także umożliwia zakup biletu online.

Ta wyszukiwarka połączeń PKP nie bez powodu jest najpopularniejszą wyszukiwarką w sieci. Oprócz standardowych funkcji takich jak rozkład jazdy online oferuje również wiele innych funkcjonalności. Przede wszystkim pozwala sprawdzić poszczególne rozkłady jazdy na konkretnych stacjach. Do dyspozycji oferuje też swoim użytkownikom bardzo szeroką bazę wiedzy o podróżowaniu, a także aktualności dotyczące podróży koleją.

Serwis Rozkład-pkp.pl dostępny jest również w starszej lekkiej wersji. Jest to wersja minimalistyczna przeznaczona na starsze urządzenia lub urządzenia dysponujące wolniejszym internetem. Umożliwia ona jeszcze prościej i jeszcze czytelniej uzyskać informacje odnośnie kursowania pociągów. Serwis dostępny jest zarówno w wersji desktopowej, jak i jako aplikacja na smartfona.

Portalpasażera.pl

Drugą wyszukiwarką połączeń PKP w zestawieniu jest serwis Portalpasażera.pl. Jest to portal o podobnej funkcjonalności, co aplikacja z pierwszego miejsca, ale posiada on kilka dodatkowych ciekawych funkcji. Sprawiają one, że ta aplikacja do sprawdzania połączeń staje się niezwykle atrakcyjna i przede wszystkim przydatna. San serwis również umożliwia sprawdzenie połączeń na danej relacji i dostarcza szczegółowych informacji o tych połączeniach.

Dodatkowo wyszukiwarka połączeń PKP posiada dwie bardzo ciekawe funkcje. Jedną z nich jest możliwości sprawdzania na bieżąco w czasie rzeczywistym sytuacji na danej stacji kolejowej. Wystarczy wpisać nazwę stacji, z której chcemy odjechać, a następnie zobaczymy aktualnie, jakie pociągi będą w najbliższym czasie ją opuszczały oraz w jakich kierunkach wyjeżdżały z tej stacji. Otrzymujemy również pełny pakiet informacji dotyczących poszczególnych relacji. Jest to bardzo wygodne, gdy dopuszczamy możliwość poruszania się innym przewoźnikiem. Jest to ważne jeśli możemy podróżować inną trasą do celu i chcemy sprawdzić, czy na naszej stacji są dostępne inne opcje. Drugim bardzo ciekawym elementem, który wyróżnia serwis Portalpasażera jest mapka prezentująca na żywo umiejscowienie danego pociągu w Polsce. Jest to bardzo przydatne, gdyż pozwala ocenić, w którym miejscu aktualnie znajduje się pociąg. Dzięki temu możemy oszacować czas opóźnienia, uzyskać przydatne informacje o pociągu, a także zaplanować wyjście po znajomego lub przyjaciela na stację. Rozkład jazdy online prezentowany w ten sposób jest dużo bogatszy i precyzyjniejszy.

Koleo.pl

Koleo to kolejna warta uwagi komercyjna wyszukiwarka PKP. Dostępna jest również, jak poprzednicy w wersji desktopowej, a także aplikacji mobilnej na smartfony. Wyszukiwarka ta przede wszystkim cechuje się prostotą i czytelnością. Będzie zatem idealnym wyborem dla tych wszystkich osób, którym zależy jedynie na sprawdzeniu najważniejszych informacji o podróżach, a nie wymagają oni dodatkowych informacji, usługi czy funkcjonalności. Serwis wyróżnia się prostym, minimalistycznym i czytelnym designem. Jest również nowoczesna, dzięki czemu komfort i przyjemność korzystania z wyszukiwarki są bardzo duże. Wyszukiwarka połączeń PKP umożliwia również zakup biletu online. Małym, ale jakże ważnym elementem, który wyróżnia tę wyszukiwarkę na tle innych, jest prezentowanie ceny biletu na głównej stronie wyników, dzięki czemu możemy porównać łatwo nie tylko czas jazdy poszczególnych pociągów, ale również ich koszt bez konieczności wchodzenia w szczegóły połączenia. Ta wyszukiwarka połączeń PKP oferuje informacje o wszystkich przewoźnikach na rynku – również tych zagranicznych przejeżdżających przez Polskę, co jest bardzo przydatne dla osób mieszkających na terenach przygranicznych.

Przeczytaj także:

Wiele osób, które nie znają się w zaawansowany sposób na systemach operacyjnych czy nowych technologiach, boryka się z niechcianym dźwiękiem powiadomień.

07.10.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Oszuści mają różne sposoby, aby opróżnić konto swojej ofiary. Jednym ze sposobów jest oszustwo na BLIK-a. Można się z nim spotkać na aukcjach internetowych.

06.10.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Google na podstawie opinii internautów, przyznało "Złote Pinezki" dla najpiękniejszych miejsc w każdym z województw. Takich wyników można było się spodziewać.

05.10.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.