Jak złożyć wniosek o 500+ przez internet? 

03.02.2021

2021-02-03T06:55:00.000Z//2021.02.03

|
Udostępnij:

Od 1 lutego przyjmowane są nowe wnioski o przyznanie i wypłatę świadczenia 500+. Możesz to zrobić wygodnie, bez wychodzenia z domu. Zajmie Ci to nie więcej niż 5 minut!

limit internet dzieci

Program „Rodzina 500+” to rządowy program pomocy finansowej dla polskich rodzin z dziećmi. Wsparcie w postaci wypłaty kwoty 500 zł przysługuje na dziecko do 18 roku życia. Świadczenie wypłacane jest regularnie, co miesiąc, bez względu na dochód rodziców. Od 1 lutego 2021 roku można złożyć wniosek tylko drogą elektroniczną, a od 1 kwietnia 2021 roku również drogą tradycyjną (papierową) - osobiście w urzędzie lub za pośrednictwem poczty. Wnioski składa się w związku z nowym okresem rozliczeniowym, który zaczyna się 1 czerwca 2021 r. i trwa do 1 maja 2022 r.

Decydując się na złożenie wniosku on-line, można to zrobić za pośrednictwem rządowych platform - PUE ZUS, ePUAP, Emp@tia, do których potrzebne jest posiadanie profilu zaufanego. Najszybciej jest złożyć wniosek z wykorzystaniem bankowości elektronicznej – trwa to zaledwie kilka minut.

Wniosek on-line można złożyć w bankach: Alior Bank SA, Bank Millennium SA, Bank Pekao SA, Bank Pocztowy SA, Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. oraz wybrane zrzeszone Banki Spółdzielcze, BNP Paribas Bank Polska SA, Credit Agricole Bank Polska SA, Getin Noble Bank SA, ING Bank Śląski SA, mBank SA, Nest Bank SA, PKO Bank Polski SA, Santander Bank Polska SA, SGB-Bank SA oraz wybrane zrzeszone Banki Spółdzielcze, KASA Stefczyka, SKOK Śląsk.

Wystarczy zalogować się do swojej platformy bankowości internetowej, odszukać zakładkę wniosków 500+, wypełnić prosty formularz i wysłać. Do wypełnienia formularza potrzebne będą tylko podstawowe dane, jak adres, data i miejsce urodzenia czy PESEL. Po prawidłowym złożeniu wniosku, na adres e-mail przyjdzie powiadomienie, że wniosek o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego został przesłany do wybranego gminnego organu właściwego ze względu na miejsce zamieszkania.

Zgodnie z zapisami ustawy z dnia 11 lutego 2016 r. o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci przyznanie świadczenia wychowawczego nie wymaga wydania decyzji. Organ właściwy prześle informację o przyznaniu świadczenia wychowawczego na wskazany we wniosku adres poczty elektronicznej.

Środków z nowej transzy można spodziewać się do 30 czerwca, o ile wniosek zostanie złożony do 30 kwietnia. Jeżeli wniosek zostanie przesłany w maju, pieniądze będą na koncie w lipcu, jeśli w czerwcu, to pieniądze trafią na konto w sierpniu. Dla tych, którzy nie spieszą się ze złożeniem wniosku – i zrobią to po 30 czerwca - przepadnie im wyrównanie za maj.

Przeczytaj także:

Pogorszenie wzroku, zaburzenia koncentracji, problemy ze snem, agresja, otyłość i zachwianie emocjonalne – to skutki częstego korzystania z elektroniki. Ile Twoje dziecko powinno spędzać czasu przy komputerze lub smartfonie?

02.02.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

BLIK jest najszybciej rosnącą innowacją na rynku płatniczym w Polsce. W ubiegłym roku tylko od stycznia do września 2020 roku, użytkownicy BLIK zrealizowali aż 300 mln transakcji! 

01.02.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Producenci popularnych smartfonów wkrótce nie będą dołączać do nowych modeli ładowarek! Czy ta informacja wydaje się sensacyjna? Otóż nie. Można było się tego spodziewać, po tym jak producent Apple przyjął taką strategię. W ślad za nim wyruszyli inni producenci. Tylko dlaczego?

29.01.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.