Ultraszybka ładowarka Xiaomi – w 8 minut do 100% baterii

30.07.2021

2021-07-30T07:57:00.000Z//2021.07.30

|
Udostępnij:

Wielu użytkowników nowoczesnych technologii zadaje sobie pytanie, jak szybko naładować telefon, aby w każdej chwili był gotowy do działania. Okazuje się, że błyskawiczne zasilanie energią jest bliżej, niż myślisz. Innowacyjny system ładowania HyperCharge zaprezentowany w maju 2021 roku przez chińską firmę Xiaomi to obietnica prawdziwej rewolucji w branży urządzeń mobilnych. Szybkie ładowanie ma trwać zaledwie 8 minut, czyli mniej więcej tyle, ile poranna kawa.

aplikacje finansowe

Ładowarka szybkiego ładowania – rozwiązanie na miarę XXI wieku

Standardy szybkiego ładowania stanowią obecnie jeden z głównych elementów rywalizacji pomiędzy największymi producentami smartfonów. Walka gigantów trwa już od wielu lat, czego efektem było pojawienie się kolejnych systemów ładowania jak DashCharge, SuperCharge, QuickCharge, czy Pump Express. Mimo że znacznie skróciły one czas ładowania smartfonów, to na rynku wciąż nie pojawiło się jeszcze błyskawiczne rozwiązanie. Aż dotąd, ponieważ firma Xiaomi zapowiada prawdziwą rewolucję w ładowarkach szybkiego ładowania.

Jak szybko naładować telefon – system HyperCharge od Xiaomi

Najnowsza propozycja Xiaomi HyperCharge to innowacyjna technologia ładowania smartfonów. Jak zapowiadają jej twórcy, czas ładowania akumulatora telefonu od 0 do 100 proc. ma trwać zaledwie 8 minut. Zaprezentowana ładowarka szybkiego ładowania HyperCharge będzie mogła zasilać urządzenia mobilne na dwa sposoby:

  • z mocą 200 W przewodowo,
  • z mocą 120 W bezprzewodowo.

Xiaomi na potrzeby testów wykorzystało zmodyfikowaną wersję własnego smartfona Mi 11 Pro z akumulatorem o pojemności 4000 mAh. Podczas zaprezentowanych testów przy wykorzystaniu bezprzewodowego ładowania HyperCharge z mocą 200 W udało się naładować akumulator urządzenia od 0 do 100% w ciągu zaledwie 8 minut. Natomiast przy ładowaniu bezprzewodowym z mocą 120 W, telefon naładowany akumulator zasygnalizował po około 15 minutach.

Mimo imponującego wyniku szybkie ładowanie zaprezentowane przez chińskiego giganta wciąż niestety pozostaje owiane pewną tajemnicą. Dlaczego? Prezentacja ładowarki HyperCharge odbyła się za pośrednictwem Twittera, a zamieszczone tam krótkie wideo nie dostarcza zbyt wiele informacji. W efekcie o tym, jak szybko naładować telefon za pośrednictwem sprzętu Xiaomi dowiemy się więcej zapewne w przyszłości. Wiadomo jedynie, że system został zaprezentowany na zmodyfikowanym pod potrzeby prezentacji telefonie Mi 11 Pro. Niestety nie wiemy, kiedy ładowarka szybkiego ładowania wejdzie na rynek oraz z jakimi urządzeniami będzie kompatybilna.

Szybkie ładowanie – pozostałe zapowiedzi od Xiaomi

Największe firmy zajmujące się produkcją smartfonów wciąż poszukują odpowiedzi, jak szybko naładować telefon. Chiński koncern Xiaomi zdaje się prowadzić najbardziej zintensyfikowane działania na tym polu, ponieważ szybka ładowarka HyperCharge to niejedyna zapowiedź tego producenta. Nie tak dawno miała miejsce również prezentacja rozwiązania Mi Air Charge. Ta bezprzewodowa i bezstykowa ładowarka ma uzupełniać energię w akumulatorze na odległość nawet kilku metrów. Niestety podobnie jak w przypadku zapowiedzi Xiaomi HyperCharge, póki co nie podano szczegółowych informacji o terminie dostępności tego rewolucyjnego produktu.

Podsumowanie

Rozwój technologii sprawił, że smartfony są obecnie nie tylko sprzętem do dzwonienia i odbierania połączeń głosowych i tekstowych. Urządzenia te pełnią też funkcję przeglądarki internetowej, nawigacji, bankowości mobilnej, a nierzadko również zastępują komputer. Poszukiwanie metod na wydłużenie żywotności akumulatorów oraz przyspieszenie ich ładowania jest więc naturalnym zjawiskiem, które stanowi odpowiedź na potrzeby rynku.

Niestety chińska firma Xiaomi nie zdradziła, kiedy rewolucyjna technologia HyperCharge miałaby trafić do smartfonów i innych urządzeń mobilnych marki. Można się spodziewać, że na premierę tego rozwiązania przyjdzie nam jeszcze poczekać co najmniej kilka miesięcy. Dodatkowo można przypuszczać, że szybkie ładowanie będzie dostępne jedynie dla najnowszych sprzętów spod szyldu Xiaomi.

Wielu specjalistów w dziedzinie elektroniki zastanawia się także, jak ładowarka szybkiego ładowania o mocy 200 W wpłynie na żywotność akumulatorów wbudowanych w urządzenia mobilne. Według ich opinii codzienne ładowanie z tak dużą szybkością musi odbić się negatywnie na zastosowanych w baterii ogniwach. Mimo to trzeba pamiętać, że firma Xiaomi już nie raz zaskoczyła nowoczesnymi rozwiązaniami opinię publiczną. Może więc okazać się, że koncern ma dla nas zupełnie nowe rozwiązanie, które rzeczywiście zrewolucjonizuje dotychczasowy rynek smartfonów.

Przeczytaj także:

Z sondażu PBS wynika, że z aplikacji bankowych korzysta prawie 70 proc. konsumentów. Największą grupę stanowią osoby młode, w wieku od 15 do 29 lat. Najczęściej używane są do obsługi konta bankowego. Nie ma w tym nic zaskakującego. To przecież bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić

29.07.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

dane wakacje w sezonie wcale nie muszą wiązać się z tygodniami planowania, formalności i ustaleń. Na najlepszy urlop w życiu można wybrać się spontanicznie, a jednocześnie sporo zaoszczędzić, dzięki popularnej opcji last minute. Podpowiadamy, gdzie szukać ciekawych ogłoszeń.

28.07.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Bardziej zaawansowane modele zazwyczaj nie mają problemów z płynnością pracy, ale wiążą się często z wydatkiem rzędu kilku tysięcy złotych. Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby, które sprawiają, że nawet urządzenia z niższej półki cenowej mogą działać płynnie. 

27.07.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.