Aplikacje fitnessowe - które są warte uwagi? 

23.06.2023

2023-06-23T08:18:00.000Z//2023.06.23

|
Udostępnij:

Smartfony i smartwatche stały się nieodłącznymi towarzyszami naszej codziennej aktywności. Wielu z nas posiada smartfony, które są wyposażone w różnorodne aplikacje, w tym także te związane z fitnessem. Aplikacje fitnessowe są niezwykle przydatne, ponieważ umożliwiają nam monitorowanie naszej aktywności fizycznej i postępów w treningu.

aplikacje fitnessowe

Dzięki aplikacjom fitnessowym możemy śledzić nasze kroki, dystans, spalone kalorie i wiele innych parametrów związanych z treningami. Dodatkowo, wiele aplikacji oferuje plany treningowe, które pomagają nam zorganizować treningi i osiągać zamierzone cele.

Wpływ aplikacji fitnessowych na zdrowie jest pozytywny. Dzięki nim możemy być bardziej świadomi naszej aktywności fizycznej i motywować się do regularnych treningów. Monitorowanie postępów pozwala nam także na śledzenie naszych osiągnięć i poczucie satysfakcji z ich realizacji.

Aplikacje fitnessowe na smartfonach

Najpopularniejsze aplikacje fitnessowe to:

  • MyFitnessPal: Ta aplikacja pozwala nam śledzić spożywane posiłki, kontrolować kalorie oraz planować zdrową dietę. Ponadto, oferuje różnorodne treningi i programy odchudzania.
  • Strava: To aplikacja stworzona dla miłośników biegania, jazdy na rowerze i innych aktywności na świeżym powietrzu. Umożliwia śledzenie trasy, tempa, spalonych kalorii, oraz umożliwia rywalizację z innymi użytkownikami.
  • Runtastic: Jest to popularna aplikacja dla biegaczy, która monitoruje nasze treningi, pokonany dystans, tempo i wiele innych parametrów. Możemy także ustawić cele i otrzymywać motywujące powiadomienia.
  • Nike Training Club: Aplikacja oferuje wiele treningów o różnym stopniu zaawansowania, zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników. Możemy wybrać treningi siłowe, kardio, rozciągające i wiele innych.
  • 7 Minute Workout: Jest to prosta aplikacja oferująca krótkie, intensywne treningi trwające zaledwie 7 minut. Idealna dla osób, które mają ograniczony czas, ale chcą utrzymać aktywność fizyczną.

Przy okazji koniecznie sprawdź, TOP 5 aplikacji na rower.

aplikacje fitnessowe

Smartwatche jako asystenci zdrowia

Smartwatche są kolejnym rodzajem technologii, która wpływa na nasze zdrowie. Te inteligentne zegarki oferują wiele funkcji związanych z monitorowaniem naszego zdrowia i kondycji. Szczegółowo wyjaśniliśmy to w tekście: Co to jest smartwatch?

Współczesne smartwatche są wyposażone w czujniki, które mierzą nasze tętno, poziom tlenu we krwi, senność i wiele innych parametrów. Dzięki temu możemy śledzić nasze zdrowie i reagować na ewentualne problemy.

Ponadto, smartwatche często posiadają funkcje powiadomień o aktywności fizycznej, które mobilizują nas do większej ruchliwości. Powiadomienia o konieczności rozciągania się, poruszania czy uprawiania sportu są przydatne dla osób prowadzących siedzący tryb życia.

Wpływ smartwatchy na nasze zdrowie jest więc pozytywny. Dzięki nim jesteśmy bardziej świadomi naszego stanu zdrowia, a regularne powiadomienia o ruchu i aktywności fizycznej mobilizują nas do większej aktywności. To z kolei przyczynia się do poprawy kondycji fizycznej, redukcji stresu oraz utrzymania prawidłowej wagi ciała. Podobnie jest z noszeniem smartbandów, o których więcej dowiesz się z artykułu: Smartband – świetny pomysł na prezent!

aplikacje fitnessowe

Wpływ nadmiernej ekspozycji na smartfony na zdrowie

Mimo pozytywnych aspektów związanych z aplikacjami fitnessowymi i smartwatchami, nadmierne korzystanie z smartfonów może mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie.

Spędzanie zbyt dużo czasu przed ekranem smartfona może prowadzić do wzmożonego stresu, problemów ze snem oraz negatywnych skutków dla wzroku. Ponadto, nadmierne korzystanie z smartfonów często powoduje siedzący tryb życia i ograniczoną aktywność fizyczną, co z kolei może prowadzić do nadwagi, otyłości oraz innych problemów zdrowotnych.

Ważne jest, aby umiejętnie korzystać z technologii i znaleźć równowagę między aktywnością fizyczną a czasem spędzanym przed smartfonem. Warto także pamiętać o odpowiednich przerwach od ekranu i regularnym wykonywaniu ćwiczeń rozciągających, aby zapobiegać problemom z postawą i mięśniami.

Podsumowanie

Technologia, w tym smartfony i smartwatche, ma duży wpływ na nasze zdrowie i kondycję. Aplikacje fitnessowe na smartfonach umożliwiają monitorowanie aktywności fizycznej i postępów w treningu, motywując nas do regularnych ćwiczeń. Smartwatche z kolei pełnią rolę asystentów zdrowia, monitorując nasze parametry i mobilizując do większej ruchliwości.

Jednak należy pamiętać, że nadmierne korzystanie z smartfonów może mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie, prowadząc do wzmożonego stresu, problemów ze snem oraz ograniczonej aktywności fizycznej.Ważne jest znalezienie równowagi i umiejętne korzystanie z technologii.

Przeczytaj także:

Koniec z filtrami, nakładkami, udawaniem kogoś kim nie jesteśmy. Dla tych, którzy tego pragną powstała aplikacja Be Real. Co dokładnie można w niej znaleźć?

22.06.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

Rodzice dzieci, które korzystają z TikToka powinni być bardzo czujni. Ważne jest, aby uświadomić im jakie niebezpieczeństwa tam na nich czyhają.

21.06.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

Czy to możliwe, że niektórzy studenci zarabiają więcej niż średnia krajowa? Okazuje się, że tak. Co 14 student potrafi dostać taką wypłatę każdego miesiąca.

20.06.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.