Asystentka Siri – może masz, a nie wiesz?

27.05.2021 |
Udostępnij:

Siri to inteligentna asystentka, dostępna w systemie operacyjnym Apple - iOS, ale też watchOS, tvOS, HomePod oraz macOS. Można do niej mówić, czyli wydawać komendy głosowe, a ona je zrozumie – i uczyni, co zechcesz. Oczywiście herbaty nie zaparzy, ale może na przykład odczytać ostatnie wiadomości tekstowe lub powiedzieć, jaka będzie pogoda.

siri

Siri rozpoznaje naturalną mowę użytkownika, a nawet odpowiada na jego pytania i wykonuje różne zadania. IPhone musi mieć dostęp do sieci internetowej, aby Siri mogła swobodnie działać. Po raz pierwszy taka usługa pojawiła się w 2011 roku, wraz z systemem operacyjnym iOS 5 oraz smartfonem iPhone 4s. Od tego czasu w sieci pojawiają się zabawne konwersacje użytkowników z Siri, która, jako że jest robotem, nie jest w stanie zrozumieć pewnych poleceń. Znajduje więc najbardziej pasujące zdania, które niekoniecznie są na temat, co może okazać się całkiem zabawne. Można je poczytać na stronie https://shitthatsirisays.tumblr.com/

Czy użytkownicy zwykłych smartfonów, muszą zazdrościć posiadaczom iPhonea asystentki? Nie, bo mają swojego - S Voice, dostępnego w systemie na Android - dla urządzeń Samsung. S Voice, podobnie jak Siri wykonuje komendy głosowe. Może wyszukiwać różne informacje w internecie, ale również wykonywać połączenia telefoniczne, otwierać aplikacje, ustawiać alarmy, itp. Niestety użytkownicy, muszą mówić do swojego asystenta w obcym języku, bo S Voice nie rozumie naszego ojczystego języka polskiego. Można dogadać się w językach: angielskim, arabskim, francuskim, hiszpańskim, koreańskim, niemieckim, włoskim.

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.