Asystentka Siri – może masz, a nie wiesz?

27.05.2021

2021-05-27T06:42:00.000Z//2021.05.27

|
Udostępnij:

Siri to inteligentna asystentka, dostępna w systemie operacyjnym Apple - iOS, ale też watchOS, tvOS, HomePod oraz macOS. Można do niej mówić, czyli wydawać komendy głosowe, a ona je zrozumie – i uczyni, co zechcesz. Oczywiście herbaty nie zaparzy, ale może na przykład odczytać ostatnie wiadomości tekstowe lub powiedzieć, jaka będzie pogoda.

siri

Siri rozpoznaje naturalną mowę użytkownika, a nawet odpowiada na jego pytania i wykonuje różne zadania. IPhone musi mieć dostęp do sieci internetowej, aby Siri mogła swobodnie działać. Po raz pierwszy taka usługa pojawiła się w 2011 roku, wraz z systemem operacyjnym iOS 5 oraz smartfonem iPhone 4s. Od tego czasu w sieci pojawiają się zabawne konwersacje użytkowników z Siri, która, jako że jest robotem, nie jest w stanie zrozumieć pewnych poleceń. Znajduje więc najbardziej pasujące zdania, które niekoniecznie są na temat, co może okazać się całkiem zabawne. Można je poczytać na stronie https://shitthatsirisays.tumblr.com/

Czy użytkownicy zwykłych smartfonów, muszą zazdrościć posiadaczom iPhonea asystentki? Nie, bo mają swojego - S Voice, dostępnego w systemie na Android - dla urządzeń Samsung. S Voice, podobnie jak Siri wykonuje komendy głosowe. Może wyszukiwać różne informacje w internecie, ale również wykonywać połączenia telefoniczne, otwierać aplikacje, ustawiać alarmy, itp. Niestety użytkownicy, muszą mówić do swojego asystenta w obcym języku, bo S Voice nie rozumie naszego ojczystego języka polskiego. Można dogadać się w językach: angielskim, arabskim, francuskim, hiszpańskim, koreańskim, niemieckim, włoskim.

Przeczytaj także:

Przelewasz pieniądze na konto znajomego, lub opłacasz rachunek. Zastanawiasz się, czy bank będzie wymagał od Ciebie potwierdzenia tej transakcji? Tak, to ważne ze względów bezpieczeństwa. Możesz wybrać dogodną dla siebie formę autoryzacji – SMS, kartę kodów lub autoryzację w aplikacji.

26.05.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Contra, Super Mario, Tetris i inne gry, robiły furorę w latach 90. Ten, kto nie urodził się „wczoraj” z pewnością pamięta szał na Pegasusa i ma jakieś wspomnienia związane z tym sprzętem.

25.05.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Amazon Prime to usługa subskrybowana przez miliony osób na całym świecie. Możliwość szybkiej darmowej wysyłki to nie wszystko, na co można liczyć w ramach programu Amazon Prime. 

24.05.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.