Coraz większy poziom usług medycznych

02.06.2023

2023-06-02T08:18:00.000Z//2023.06.02

|
Udostępnij:

W ciągu ostatnich trzech lat technologia medyczna zyskała ogromne znaczenie w dziedzinie opieki zdrowotnej. Nowe rozwiązania, takie jak AI czy aplikacje wpływają na sposób, jak opieka zdrowotna dostarczana jest pacjentom. To ważne zmiany które zmieniają leczenie.

technologia medyczna

Telemedycyna i zdalna opieka zdrowotna

Telemedycyna to ważne i nowoczesne rozwiązanie. Zmienia sposób, w jaki pacjenci otrzymują opiekę zdrowotną. Dzięki niej pacjenci mogą skonsultować się z lekarzami na odległość. Mogą zrobić to za pomocą rozmowy wideo lub telefonicznej. To szczególnie pomocne dla osób mieszkających w odległych obszarach, które mają trudności z dostępem do lekarzy. Pacjenci mogą także badać swoje zdrowie za pomocą urządzeń medycznych. Przesyłają one dane do lekarza przez internet. Opieka zdrowotna zdalna pozwala na szybką reakcję. To przekłada się na zdrowie pacjenta i może przyczynić się do wczesnego wykrycia chorób.

Według badań American Medical Association liczba wizyt medycznych przeprowadzanych zdalnie wzrosła o 53% w ciągu ostatnich trzech lat.

Nowe trendy w telemedycynie obejmują wykorzystanie technologii medycznej AR i VR. Pacjenci mogą zdalnie odwiedzać gabinety lekarskie i uczestniczyć w wirtualnych konsultacjach. Mogą nawet przechodzić przez symulowane procedury medyczne. To pomaga w lepszym postawieniu diagnozy i ustaleniu skuteczniejszego planu leczenia.

Technologia medyczna to też sztuczna inteligencja

Nowoczesna technologia medyczna ma ułatwiać leczenie pacjentów. Do tego celu wykorzystuje się obecnie sztuczną inteligencję. AI pozwala na sprawdzanie danych i podejmowanie decyzji na podstawie informacji.

technologia medyczna

W medycynie AI może być wykorzystana do wielu celów. Jednym z głównych obszarów jest diagnostyka. Dzięki różnym algorytmom AI może analizować dużą ilość danych. Mogą to być wyniki badań czy spisy dolegliwości. To może prowadzić do szybkiego wykrywania chorób i skuteczniejszego leczenia.

AI może również wspierać lekarzy. Może robić to w procesie planowania terapii. Na podstawie zebranych danych AI może układać różne możliwości leczenia. Może też proponować różne opcje. To bardzo pomaga lekarzom i ich odciążą.

Innym zastosowaniem AI w jest dbanie o pacjentów. AI może analizować dane o parametrach pacjenta, takich jak ciśnienie krwi, tętno czy poziom cukru we krwi. Jeśli zostaną wykryte trudne sytuacje, system może powiadomić lekarza. Może też samemu podjąć odpowiednie działania, takie jak zmiana dawki leków czy wysłanie alarmu.

Aplikacje mobilne

Rozwój aplikacji mobilnych i urządzeń noszonych przyniósł znaczące zmiany w medycynie w ciągu ostatnich trzech lat. Aplikacje mobilne zdrowotne to programy instalowane na smartfonach, które mają na celu pomóc w dbaniu o zdrowie. Są one bardzo przydatne, ponieważ umożliwiają monitorowanie stanu zdrowia w łatwy i wygodny sposób. Mogą stosować je wszyscy. Dostęp do nich jest już też powszechny.

opieka zdrowotna

Aplikacje mobilne umożliwiają pacjentom monitorowanie swojego stanu zdrowia samemu. Dzięki temu mogą śledzić takie czynniki jak tętno, poziom aktywności fizycznej, jakość snu czy poziom stresu. Te dane mogą być sprawdzane przez lekarzy. Umożliwia to lepszą opiekę i wczesne wykrywanie ewentualnych problemów zdrowotnych.

Opieka zdrowotna przez aplikacje mobilne jest szczególnie pomocna dla pacjentów z chorobami przewlekłymi. Są to choroby takie jak cukrzyca czy choroby serca. Umożliwiają one śledzenie poziomu glukozy we krwi i ciśnienia tętniczego. Mogą też sprawdzać inne ważne parametry zdrowotne. Pacjenci mogą otrzymywać powiadomienia i porady dotyczące choroby. Taka technologia medyczna pozwala na lepszą kontrolę stanu zdrowia.

Cyfrowe systemy informacji

Według raportu Global Digital Health Index, wiele krajów wprowadziło cyfrowe systemy informacji dla szpitali. Dzięki tym cyfrowym rozwiązaniom, opieka zdrowotna staje się prostsza. Teraz możliwe jest połączenie różnych urządzeń medycznych i sprawdzanie ich zdalnie. Dostępne są też liczne programy i aplikacje do zarządzania szpitalami.

Na przykład, pacjenci mogą nosić akcesoria, które śledzą ich tętno, ciśnienie krwi i poziom aktywności fizycznej. Te informacje są przesyłane do systemu medycznego. Dzięki temu lekarze mogą monitorować stan pacjentów i szybko reagować, gdy pojawią się jakieś problemy.

Technologia medyczna w tym obszarze rozwija się bardzo szybko. Oprócz monitorowania pacjentów, może być także wykorzystywana do kontrolowani szpitali. Na przykład, można tak kontrolować temperaturę, wilgotność i dostawę tlenu. Można też planować dostawy i zamówienia. To przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa pacjentów. Wspomaga też skuteczność pracy personelu medycznego. Sprawny szpital jest wydajny i może leczyć więcej osób.

Jest to bardzo ważne. Szpitale są kluczowymi miejscami. Jeśli działają sprawnie, mogą pomagać wielu ludziom. Jest to ważne zwłaszcza dziś. W ostatnich trzech latach takie systemy bardzo się rozwinęły. Są łatwo dostępne - tak jak internet. Nie wymagają wielu umiejętności, a ułatwiają pracę.

Przeczytaj także:

Ponad 2 miliony haseł zostały ujawnione, po tym jak wirus zaatakował komputery ponad 100 tysięcy użytkowników internetu. Sprawdź, czy nie ma Cię na liście.

01.06.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

W światowy Dzień Bez Papierosa, warto zastanowić się czy elektroniczne papierosy też rujnują nasze zdrowie? A jeśli tak, to jak duży mają wpływ na zdrowie?

31.05.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

Karta Revolut sprawdza się szczególnie podczas zagranicznych podróży. Można nią wygodnie płacić i korzystać z atrakcyjnego przelicznika walutowego.

30.05.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.