Aplikacja Telegram - jakie ma nowe możliwości?

21.05.2021

2021-05-21T06:17:00.000Z//2021.05.21

|
Udostępnij:

Pandemia koronawirusa i związana z nią izolacja społeczna sprawiły, że komunikatory internetowe zyskały na swojej popularności. Komunikacja online z rodziną, znajomymi oraz pracodawcą wymaga wygodnych rozwiązań. Jednym z nich jest aplikacja Telegram. Komunikator wciąż się rozwija, aby stać się silną konkurencją dla popularnego Messengera i WhatAppa. Co nowego wprowadzili niedawno twórcy?

aplikacja telegram

Najpopularniejsze komunikatory internetowe na świecie

Na rynku dostępnych jest wiele dobrych i darmowych komunikatorów, które wykorzystywane są każdego dnia przez użytkowników na całym świecie. Tylko nieliczne z nich mogą pochwalić się olbrzymią popularnością. Jak pokazuje raport „We Are Social – Digital in 2020” przygotowany przez Hootsuite, numerem jeden wciąż pozostaje WhatsApp, z którego w 2020 roku korzystało blisko 1,6 mld użytkowników. Na dalszym pozycjach uplasowały się:

  • Messenger – 1,3 mld użytkowników,
  • WeChat – 1,151 mld użytkowników,
  • QQ Mobile – 731 mln użytkowników,
  • Skype – 300 mln użytkowników,
  • Viber – 260 mln użytkowników.

Już w 2013 roku swoją popularność zaczął też budować świeżo utworzony Telegram. Aplikacja w 2020 roku miała już 200 mln użytkowników na świecie, co również stanowi imponujący wynik.

Telegram – aplikacja do komunikacji

Telegram to darmowy i niekomercyjny komunikator internetowy, który bazuje na chmurze obliczeniowej. Za jego pośrednictwem użytkownicy mogą wymieniać pomiędzy sobą wiadomości tekstowe, zdjęcia, filmy, naklejki, nagrania oraz inne pliki w formie załącznika. Na jakich systemach operacyjnych działa Telegram? Komunikator obsługuje m.in. Andoida, iOS, Windows Phone, Windows NT, macOS, Firefox OS oraz Linux. Dzięki temu jest dostępny niemalże na wszystkich urządzeniach.

O funkcjonalności tego narzędzia pisaliśmy już w artykule: Telegram-bije rekordy popularności. Dzisiaj chcemy skupić się na nowościach, które niedawno wprowadził Telegram. Aplikacja wciąż się rozwija, chcąc niebawem konkurować z gigantami na czele listy najpopularniejszych komunikatorów internetowych.

Telegram – komunikator umożliwia przypięcie kilku wiadomości w rozmowie

Nowości, które pojawiły się w listopadzie 2020 roku na Telegramie, zasługują na uwagę obecnych i przyszłych użytkowników. Pierwszą, a zaraz najwygodniejszą z nich, jest możliwość przypinania wielu wiadomości w czatach. Co to oznacza dla osób wykorzystujących Telegram? Komunikator pozwala zapisać wyjątkowo istotne fragmenty rozmowy. Po przypięciu wybranej wypowiedzi pozostaje ona na górze okna, dzięki czemu łatwo dotrzeć do istotnych informacji, np. terminu spotkania, adresu, czy przepisu na ulubione danie.

Dodatkowo po przejściu do górnej części okna, można przejrzeć nie tylko jedną, a nawet kilka wcześniej przypiętych wiadomości. To szczególnie istotne, jeśli rozmowa trwała przez kilka godzin i padło podczas niej wiele istotnych informacji. Dzięki temu Telegram oszczędza czas swoich użytkowników, a rozwiązanie to sprawdza się znacznie lepiej niż popularna lupka, którą można spotkać np. na Messengerze.

Telegram – aplikacja powiadomi cię o osobach w pobliżu

Udostępnianie swojej lokalizacji innym użytkownikom, nie jest niczym nowym w świecie komunikatorów internetowych. Telegram zdecydował się iść o krok dalej i umożliwia swoim użytkownikom ustawienie alertów, jeśli osoba udostępniająca swoje położenie znajdzie się w pobliżu. Co ciekawe, aplikacja pozwala na ustawienie promienia, w którym powinien pojawić się inny użytkownik, aby otrzymać powiadomienie o jego położeniu.

Co nowego jeszcze wprowadził Telegram? Aplikacja wskazuje kierunek, w którym przemieszcza się osoba, która udostępniła nam swoją lokalizację. Dzięki temu łatwo wyjść jej na spotkanie lub wiedzieć, za ile minut można się jej spodziewać w umówionym miejscu. Narzędzie to może stanowić ciekawe rozwiązanie dla rodziców, którzy chcą wiedzieć, gdzie aktualnie znajdują się ich pociechy.

Tworzenie listy odtwarzania za pośrednictwem aplikacji Telegram

Udostępnianie plików za pośrednictwem komunikatorów internetowych stało się już standardem. Telegram postanowił usprawnić zwłaszcza wymianę plików muzycznych pomiędzy swoimi użytkownikami. W efekcie po wysłaniu na raz kilku utworów muzycznych automatycznie zostanie z nich utworzona uporządkowana lista odtwarzania. Muzykę w tym przypadku można odsłuchać bezpośrednio za pośrednictwem wbudowanego odtwarzacza. To znaczenie przyspiesza cały proces dzielenia się ulubionymi piosenkami ze znajomymi.

Telegram – dodatkowe funkcje

Aktualizacja aplikacji Telegram dostarcza swoim użytkownikom również kilka innych przydatnych funkcji. Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje możliwość przeglądania statystyk poszczególnych postów, które zostały opublikowane w ramach kanału prowadzonego na Telegramie. Posiadacze telefonów z systemem Android mogą też liczyć na dodatkowe animacje do wysyłania w wiadomościach, a także wspomniany już wbudowany odtwarzacz muzyczny.

Wszystkie wspominane nowości powinny być już dostępne na aplikacji Telegram. Komunikator działający na Androidzie oraz iOS automatycznie wprowadza wszystkie zmiany. Pozostaje nam jedynie cieszyć się najnowszą funkcjonalnością i czekać, co nowego wymyślą twórcy, aby przyciągnąć nowych odbiorców.

Przeczytaj także:

Kierowcy, którzy mają na swoim koncie punkty, powinni na bieżąco kontrolować ich liczbę. Aby dokonać weryfikacji przez internet, trzeba jedynie założyć profil zaufany.

20.05.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Podczas pandemii zmuszeni byliśmy część swoich aktywności przenieść do świata online. Dotyczy to również rozrywki. W sieci lubimy oglądać filmy, słuchać muzyki - co jeszcze?

19.05.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Smart – urządzenia zdominowały współczesny rynek w segmencie AGD i RTV. Do inteligentnych telefonów i zegarków zdążyliśmy się przyzwyczaić, ale do sprzętu AGD jeszcze niekoniecznie. 

18.05.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.