Sprzęt komputerowy dla gracza – na co zwrócić uwagę? 

21.04.2022

2022-04-21T05:43:00.000Z//2022.04.21

|
Udostępnij:

Gracza charakteryzuje przede wszystkim to, że ma większe wymagania co do sprzętu niż przeciętny użytkownik. Dlatego producenci udoskonalają swoje sprzęty i oferują je w przystosowanej dla graczy wersji. W tym poradniku podpowiadamy, czego nie może zabraknąć w profesjonalnym zestawie gracza.

sprzęt dla gracza

Czym kierować się wybierając sprzęt dla gracza? Przede wszystkim wygodą, ergonomią, szybkością, trwałością i użytecznością. Niestety za tymi udogodnieniami, kryje się wyższa cena. Sprawdźmy, jakich sprzętów nie może zabraknąć i czym kierować się podczas zakupu.

Komputer stacjonarny

O wiele częściej niż na laptop, gracze decydują się na komputer stacjonarny. Ale nie byle jaki. Powinien mieć wydajny, co najmniej czterordzeniowy procesor, szybki dysk SSD, dużo pamięci RAM, kartę graficzną z serii GeForce GTX lub Radeon RX i niezawodny zasilacz. Taka specyfikacja pozwoli osiągnąć najwyższą jakość grafiki, sprzęt będzie wydajny, szybki i cichy.

Monitor

Monitor do gier powinien wyróżniać się wysoką jakością obrazu oraz nowoczesnymi technologiami. Wytrwani gracze zwracają uwagę na czas reakcji matrycy. Im jest on mniejszy, tym lepiej – wiadomo w grze czy się każda sekunda. Nowoczesny monitor dla gracza powinien charakteryzować się też szybkim odświeżaniem na poziomie od 144 Hz do 165 Hz. Rozdzielczość, powinna być dopasowana do możliwości karty graficznej. Natomiast przekątna i format ekranu – powinny być dopasowane do indywidualnych preferencji użytkownika.

Myszka

Profesjonalna myszka do gier powinna być wytrzymała i mieć ergonomiczny kształt. Warto aby miała elementy antypoślizgowe w punktach styku z dłonią. Sensor optyczny lub laserowy powinien mieć wysoką jakość z regulowanym DPI. Myszki gamingowe często są wyposażone w dodatkowe przyciski. Najlepiej zdecydować się na myszkę z przewodem, aby nie skończyła swojej żywotności podczas najważniejszej rozgrywki. Do myszki dobrze jest dokupić ergonomiczną podkładkę, która zadba o nadwyrężony nadgarstek gracza.

Klawiatura

Gracze mają dwie możliwości co do wyboru klawiatury: mechaniczną i membranową. Pierwsza pozwala na szybszy czas reakcji i większą kontrolę. Cechuje ją także duża wytrzymałość, ale też jest bardziej hałaśliwa. Druga opcja jest bardziej cicha, ale nie sprzyja szybkiej reakcji. Niezależnie od wyboru, obie powinny mieć programowalne przyciski. Uatrakcyjni je podświetlenie RGB, które ułatwi nocne rozgrywki.

Przeczytaj także:

Jedna gafa, kiedy zapomnisz się wylogować, może kosztować Cię wiele stresu a nawet utratę reputacji.

20.04.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Marzenie o własnym ogródku można zrealizować, nawet mieszkając w bloku. W tym celu trzeba poszukać atrakcyjnej oferty działki ROD.

19.04.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Historia firmy Apple udowadnia, że wytrwałość i inwestycje w nowoczesne technologie mogą przynieść olbrzymi sukces na rynku międzynarodowym.

15.04.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.