Audiobook dla ucznia

07.10.2021

2021-10-07T07:46:00.000Z//2021.10.07

|
Udostępnij:

Współczesna młodzież ma trochę inne podejście do nauki, niż to było kiedyś. Laptopy, tablety i smartfony pozwalają efektywniej przyswajać wiedzę. Można również sprawić, aby lektury były bardziej przystępne dla uczniów. W tym celu trzeba się pokusić o zakup e-booka, lub skorzystać z książek w formie audiobooka.

audiobook

Czytnik e-book powinien się znaleźć w wyposażeniu elektronicznej wyprawki ucznia w nadchodzącym roku szkolnym. Czego nie może jeszcze zabraknąć? Dowiesz się tego z artykułu: Elektroniczna wyprawka do szkoły. Warto również pomyśleć o dostępie do audiobooków.

Czym jest audiobook?

Dla niewtajemniczonych audiobook to po prostu „książka do słuchania”. Inaczej można powiedzieć, że jest to nagranie dźwiękowe, które zawiera odczytany przez lektora wybranej tekst książki. Zapisywany są najczęściej w formacie MP3 lub WMA. Oferta audiobooków online jest coraz szersza, zawiera również lektury szkolne. Do niektórych dostęp jest bezpłatny, za inne trzeba zapłacić.

Audiobooki są świetną alternatywą dla osób, które nie przepadają za czytaniem książek w tradycyjnej formie. Można je słuchać w dowolnym momencie – na przykład w autobusie podczas dojazdów do szkoły.

Gdzie znaleźć audiobooki?

Aby korzystać z szerokiej oferty audiobooków na smartfonie, należy zainstalować dedykowaną aplikację. Jest ich naprawdę sporo, i każdy znajdzie odpowiednią dla siebie. Najbardziej popularne to:

  • Storytel - Co prawda dostęp do audiobooków jest płatny (29,99 zł/miesiąc) to trzeba pamiętać, że tylko średnio kosztuje zakup jednej książki w wersji papierowej. Za tę cenę otrzymuje się dostęp aż do kilkuset publikacji podzielonych na 19 kategorii. Dla tych, którzy nie są pewni, przygotowany został okres próbny, gdzie przez 14 dni można słuchać audiobooków zupełnie za darmo.
  • Audioteka - W aplikacji Audioteka użytkownicy mogą korzystać aż z 2,5 tysiąca godzin darmowych nagrań. Aplikacja jest bezpłatna w większości, ale dostęp do wybranych tytułów jest już płatny. Wysokie oceny na 4,5 gwiazdek świadczą o jej popularności i niezawodności.
  • Wolne lektury - To aplikacja dedykowana oczywiście dzieciom i młodzieży, w której znajduje się wiele pozycji obowiązujących lektur szkolnych. Książki są uszeregowane wg. autora, epoki, gatunku czy rodzaju. Dostęp do aplikacji jest zupełnie darmowy.

Jeśli nie lubisz czytać książek w tradycyjnej formie, koniecznie przeczytaj artykuł: Jaki czytnik e-book wybrać?

Przeczytaj także:

Wczoraj, przez ponad 6 godzin nie działały najpopularniejsze media społecznościowe - Facebook, Instagram, WhatsApp i Messenger. Jaka była przyczyna tej usterki?

05.10.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Gdzie zaparkowałem? Ta aplikacja okaże się wybawieniem, w momencie, gdy zapomnisz gdzie zostawiłeś swój samochód, np. pod sklepem, czy na grzybobraniu.

05.10.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Czy rzeczywiście zasady geometrii zostały określone w czasach Starożytnej Grecji? A może zawdzięczamy to Mezopotamii? Sprawdziliśmy, jaka jest prawda.

04.10.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.