Jak włączyć Street View w telefonie? 

14.07.2022

2022-07-14T07:15:00.000Z//2022.07.14

|
Udostępnij:

Google Street View to zaawansowana funkcja Map Google, która umożliwia zwiedzanie niemalże całego świata z poziomu fotela we własnym domu. Dzięki niej można obejrzeć zabytki, cuda natury, a nawet niektóre muzea. Z opcji Street View można korzystać z komputera, a także z telefonu za pomocą dedykowanej aplikacji.

street view

Street View – co to jest?

Street View to kolejne udogodnienie od Map Google, które pozwala wyświetlać zdjęcia panoramiczne zrobione z poziomu ulicy. Obrazy zgromadzone zostały dzięki kamerom zamontowanym na dachach pojazdów Google, które wciąż przemierzają kolejne miejscowości. Zdjęcia są co pewien czas aktualizowane, a przemieszczając się pomiędzy nimi, można odbyć wirtualny spacer w wielu ciekawych miejscach na mapie świata.

Jak uruchomić Street View na smartfonie?

Aby korzystać ze Street View na swoim smartfonie, trzeba pobrać aplikację Map Google. Następnie należy postępować zgodnie z instrukcją:

  • Uruchom aplikację Google Maps, wybierając ikonkę mapy na swoim smartfonie.
  • Aby włączyć widok ulicy, naciśnij palcem wybrane miejsce na mapie i przytrzymaj do momentu, aż pojawi się chmurka z adresem – wybierz ją krótkim kliknięciem.
  • Na ekranie pojawi się rozwinięte menu, z którego należy wybrać opcję „Street View”. Jeśli przycisk ten nie jest aktywny, to usługa nie jest dostępna w wybranym miejscu.
  • Na smartfonie wyświetli się panorama z widokiem wskazanego miejsca. Możesz go obracać o 360° oraz przesuwać się wzdłuż wybranej ulicy.
  • Aby przybliżyć obraz, wystarczy nacisnąć palcem dwukrotnie wybrany fragment zdjęcia lub wykorzystać gest szczypnięcia wykorzystywany na smartfonach do przybliżania.

Zaawansowane opcje Google Maps są wciąż rozwijane, dzięki czemu każdego dnia na platformę wgrywane są nowe obrazy. Warto mieć świadomość, że część zdjęć pochodzi sprzed kilku lat, dlatego wyświetlany widok ulicy może nieco odbiegać od rzeczywistego.

Przeczytaj także:

Trampoliny już dawno zyskały ogromną popularność. Zmieniły także nasz krajobraz. Prawie w każdym domu, w który mieszkają dzieci, na ogrodzie jest trampolina.

13.07.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Na higienie zębów nie warto oszczędzać, ale czy dobrym pomysłem jest kupowanie szczoteczki sonicznej?

12.07.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

O wiele łatwiej jest podpisać umowę, niż ją wypowiedzieć. Jednak anulowanie subskrypcji Netflixa z naszym poradnikiem, będzie o wiele prostsze.

11.07.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.