Jaką kamerkę samochodową wybrać?

11.05.2021

2021-05-11T06:14:00.000Z//2021.05.11

|
Udostępnij:

Kamerka samochodowa, to bardzo praktyczne urządzenie, które może okazać się przydatne, np. podczas stłuczki. Wideorejestratory stały się tak popularne, że dzisiaj trudno wyobrazić sobie podróżowanie bez nich. Jeśli dopiero decydujesz się na zakup, sprawdź, na co zwrócić uwagę.

kamera samochodowa

Kierowcy często decydują się na proste kamerki, które montowane są na szybie za pomocą przyssawki. Podłączane do gniazda zapalniczki, są niezawodne dla niewymagających kierowców. Ci, którzy chcą wykorzystywać kamerkę do innych celów, na przykład nawigowania, powinni zdecydować się na model dwa w jednym.

Rodzaje wideorejestratorów

Kierujący pojazdami, mają do wyboru w zasadzie trzy rodzaje wideorejestratorów, oprócz tego klasycznego. Wideorejestrator z kamerą cofania pozwala na nagrywanie tego, co dzieje się za samochodem. Przydaje się w trakcie cofania, gdy pole manewru jest mocno ograniczone. Wideorejestrator w lusterku spełnią oczekiwania, tych, którzy nie chcą, aby kamera była nazbyt widoczna. Są one estetycznie zamontowane w lusterku i są niemal, że niewidoczne. Ostatni rodzaj, to wideorejestratory z nawigacją, czyli dwa w jednym, co pozwala na ograniczenie urządzeń przy desce rozdzielczej. Jeśli jednak interesuje Cię osobna nawigacja, niezawodny jest Yanosik, o czym pisaliśmy w artykule: Yanosik – aplikacja dla wymagających kierowców

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru kamerki?

Podczas zakupu kamerki samochodowej, warto zwrócić uwagę na jej parametry. Nie ma co popadać w przesadę, bo wraz ze wzrostem liczby parametrów, wzrasta cena kamerki. Dlatego warto przemyśleć, które będą przydatne i na nich skupić swoją uwagę.

  • Rozdzielczość – im wyższa, tym lepiej (mniejsza nie pozwoli odczytać na nagraniu tablic rejestracyjnych, co w przypadku kolizji jest bardzo ważne)
  • Kąt widzenia obiektywu - im większe pole widzenia, tym lepiej (można zobaczyć na filmie np. jak doszło do kolizji)
  • Połączenie z WiFi - pozwala a w trakcie jazdy na zmianę ustawień z poziomu smartfona
  • Odbiornik GPS – pozwala na rejestrację prędkości jazdy.
  • G-sensor – to inaczej czujnik wykrywający przeciążenia, np. podczas kolizji. To ważny aspekt, i warto zainwestować w kamerę wyposażoną w taki parametr. Wtedy automatycznie zostanie zapisany fragment nagrania.
  • Detekcja ruchu – działa podobnie jak G-sensor, np. po wykryciu ruchu przed samochodem automatycznie rozpocznie nagrywanie.

Jak podłączyć kamerkę do komputera?

Jeśli natomiast zastanawiasz się, jak podłączyć kamerkę samochodową do komputera, postępuj zgodnie z prostą instrukcją. W zestawie z kamerką znajdziesz dwa kable. Dłuższy służy do ładowania urządzenia i nie może być używany do podłączania urządzenia do komputera. W tym celu należy skorzystać z drugiego kabla w zestawie.

  • podłącz mniejszą wtyczkę przewodu do przesyłu danych do portu micro-USB w kamerze
  • większą wtyczkę przewodu USB podłącz do portu USB w komputerze

Kamerę możesz podłączyć do komputera nie tylko do zgrania filmów i zdjęć, ale także w celu zainstalowania aktualizacji oprogramowania.

Przeczytaj także:

Dzięki czujnikom w urządzeniach mamy dostęp do takich funkcji jak nawigacja, płatności telefonem, krokomierz, czy obsługa urządzenia za pomocą gestów. Jakie czujniki znajdują się w smartfonach i jak można je wykorzystać?

10.05.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Wish to kolejna platforma sprzedaży online, która z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Dzięki znalezieniu niszy pomiędzy Amazonem, Alibabą oraz Aliexpress platforma prężnie się rozwija i pozyskuje nowych klientów.

07.05.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Skąd to ogromne zainteresowanie lodami Ekipy wśród młodych osób? Fenomenalny sukces lodów, jest efektem marketingowej współpracy marki Koral i polskich youtuberów, tzw. Ekipy, z Frizem na czele. Zastanawiasz się kim są youtuberzy?

06.05.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.