Jak transmitować na żywo na Facebooku? 

28.12.2020

2020-12-28T07:36:00.000Z//2020.12.28

|
Udostępnij:

Facebook Live, czyli opcja transmitowania na żywo wbrew pozorom wcale nie jest skomplikowana. Wymaga jedynie dostępu do internetu oraz smartfona lub komputera z kamerką internetową. Dzięki temu możesz angażować innych użytkowników w swoje treści zdecydowanie bardziej niż za pomocą zdjęcia lub krótkiego wideo.

Facebook live

Czym jest Facebook Live?

Transmisja wideo na Facebooku to nic innego jak udostępnianie relacji na żywo na swoim profilu. Usługa ta została wprowadzona w 2016 roku, początkowo testowo w Stanach Zjednoczonych. Z czasem jednak transmisje na żywo stały się niezbędną częścią składową Facebooka, bez której wielu twórców internetowych nie wyobraża sobie już życia.

Relacje na Facebooku mają 2 podstawowe zalety:

  • są proste i poza smartfonem lub komputerem oraz dostępem do internetu nie wymagają dodatkowych akcesoriów,
  • angażują pozostałych użytkowników bardziej niż statyczne zdjęcie z barwnym opisem lub krótki film wideo.

Transmisje na żywo na Facebooku wykorzystuje się, kiedy chce się o czymś opowiedzieć lub zaprezentować coś swoim znajomym albo obserwatorom, np. pochwalić się pięknym miejscem, lub zaprezentować swoją ofertę, produkty lub usługi. Możliwości jest naprawdę wiele, a dzięki opcji zapisywania relacji na żywo Twoje nagranie nie przepadnie bezpowrotnie.

Jak zrobić transmisję na żywo ze smartfona lub komputera?

Docelowo każdy smartfon dostępny na rynku jest już wyposażony w kamerkę internetową. Podobnie sytuacja ta prezentuje się w przypadku laptopów. Jeśli jednak korzystasz z komputera stacjonarnego, musisz wyposażyć się w dodatkową kamerę, którą montuje się nad górną krawędzią monitora.

Aby rozpocząć transmisję na żywo na Facebooku za pośrednictwem smartfona lub komputera postępuj według poniższych kroków:

  • Włącz aplikację Facebook i zaloguj się na swoje konto.
  • W środkowym panelu odszukaj napis „Transmisja wideo na żywo” oznaczony symbolem kamery.
  • Włącz tę funkcję.
  • Uzupełnij opis relacji, wpisując tematykę spotkania, np. Nasza zabawa Sylwestrowa.
  • Kliknij „rozpocznij”. Teraz możesz już przekazać widzom, co tylko zechcesz.
  • Po zakończeniu transmisji zapisz wideo, jeśli chcesz, aby nieobecni użytkownicy mogli je obejrzeć w późniejszym terminie.

Przeczytaj także:

Zakupy przez internet są wyjątkowo łatwe, wygodne i przyjemne. Niestety, czasem kupiona rzecz, nie spełnia oczekiwań lub na przykład okazała się nietrafionym prezentem. W takich sytuacjach nic nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystać z prawa do zwrotu towaru zakupionego przez internet.

23.12.2020 CZYTAJ WIĘCEJ

Tegoroczne Święta Bożego Narodzenia będą inne niż zwykle. Pandemia koronawirusa sprawiła, że nie będziemy mogli spotkać się przy wspólnej wieczerzy wigilijnej w większym gronie rodzinnym. Na szczęście na ratunek przychodzi technologia, która pozwala połączyć się z bliskimi online.

22.12.2020 CZYTAJ WIĘCEJ

To inteligentne urządzenie, które wyglądem przypomina tradycyjny zegarek, ale ma wiele różnych dodatkowych funkcji. Warto je poznać i sprawdzić, czy spełnią Twoje oczekiwania. Jeśli tak, będziesz wiedział, czym kierować się podczas zakupu swojego pierwszego smartwatcha.

21.12.2020 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.