Nowości w dziedzinie muzyki - streaming i innowacyjne instrumenty

17.07.2023

2023-07-17T10:26:00.000Z//2023.07.17

|
Udostępnij:

Streaming muzyki stał się jednym z najpopularniejszych sposobów słuchania ulubionych utworów. Umożliwia użytkownikom odtwarzanie muzyki na żądanie za pośrednictwem różnych platform internetowych. Jednak rozwój technologiczny nie ogranicza się tylko do streamingu muzyki. Innowacje muzyczne obejmują również rozwój smartgadżetów i wprowadzenie nowoczesnych instrumentów. które zmieniają sposób, w jaki tworzymy i doświadczamy muzyki.

streaming muzyki

Streaming muzyki

Streaming muzykiodgrywa niezwykle istotną rolę w dzisiejszej branży muzycznej. Usługi takie jak Spotify, Apple Music czy Tidal umożliwiają użytkownikom dostęp do ogromnych bibliotek muzycznych na żądanie. Dzięki nim możemy odkrywać nowe utwory, tworzyć listy odtwarzania i dzielić się nimi ze znajomymi. Pisaliśmy o tym, w artykule: Playlista muzyczna - jak ją przygotować?

Streaming muzyki stał się również głównym źródłem dochodu dla wielu artystów, którzy mogą zarabiać na podstawie odtworzeń swoich utworów. To rewolucyjne podejście do dystrybucji muzyki przyczyniło się do większej różnorodności muzycznej.

Jednak streaming muzyki to tylko jedna strona medalu. Drugą są innowacje muzyczne.

Innowacje muzyczne

Innowacje muzyczne dotyczą na przykład procesu tworzenia muzyki. Smartgadżety stały się popularnym narzędziem dla muzyków, którzy chcą eksperymentować i rozwijać swoje umiejętności muzyczne.

Przykładem takiej innowacji muzycznj jest "Akai MPC Live", który łączy w sobie funkcje:

  • samplerów,
  • sekwencerów,
  • i syntezatorów.
streaming muzyki

Dzięki temu urządzeniu muzycy mogą tworzyć i aranżować utwory w czasie rzeczywistym, wykorzystując różnorodne brzmienia i efekty dźwiękowe.

Inną innowacją muzyczną jest "ROLI Seaboard", który jest klawiaturą MIDI z interaktywnymi, elastycznymi klawiszami, umożliwiającymi wyrażenie niewielkich niuansów muzycznych w sposób nieosiągalny na tradycyjnej klawiaturze.

Innowacyjne instrumenty muzyczne

Wraz z rozwojem technologii, pojawiają się również innowacyjne instrumenty, które oferują zupełnie nowe możliwości w tworzeniu muzyki. Są to na przykład:

Artiphon INSTRUMENT 1

Wszechstronny kontroler muzyczny, który może być używany jako gitara, skrzypce, fortepian i wiele innych instrumentów. Umożliwia muzykom o różnych umiejętnościach grać na wielu instrumentach jednym urządzeniem.

ROLI BLOCKS

Modułowy system muzyczny, który pozwala użytkownikom budować swoje własne instrumenty i kontrolery. Składa się z różnych modułów, takich jak sekwencery, pady i kontrolery dźwięku, oferując pełną swobodę w eksploracji i kreatywnym tworzeniu dźwięków.

ROLI LUMI Keys

Rewolucyjna klawiatura MIDI, która wykorzystuje kolorowe, podświetlane klawisze, umożliwiające naukę gry na instrumencie poprzez system świetlnych wskazówek.

streaming muzyki

Moog Subsequent 37

Zaawansowany analogowy syntezator, który oferuje bogaty i potężny dźwięk. Posiada wiele regulatorów i modulatorów, umożliwiających tworzenie unikalnych brzmień.

Native Instruments Maschine

Kombinacja sprzętu i oprogramowania do produkcji muzycznej, umożliwiająca tworzenie i miksowanie utworów. Posiada zaawansowany system próbkowania i sekwencjonowania.

ROLI Songmaker Kit

Zestaw instrumentów muzycznych, który zawiera klawiaturę Seaboard, kontroler dźwięku Lightpad Block oraz kontroler perkusyjny Loop Block. Pozwala na tworzenie kompleksowych kompozycji muzycznych.

Teenage Engineering OP-1

Wielofunkcyjny syntezator, samplowany, sekwencjonowany i odtwarzający instrument. Posiada kompaktowy design, intuicyjny interfejs i wiele unikalnych funkcji.

ROLI Equator

Innowacyjny syntezator wirtualny, który umożliwia programowanie dźwięków za pomocą interaktywnych elementów i gestów dotykowych, oferując pełną kontrolę nad brzmieniami.

Muzyka przyszłości

W dzisiejszych czasach streaming muzyki, smartgadżety i innowacje muzyczne odgrywają kluczową rolę w rozwoju i ewolucji muzyki. Dają muzykom i słuchaczom niezwykłe możliwości, otwierając drzwi do nowych brzmień i twórczych eksperymentów. Dzięki temu muzyka staje się bardziej dostępna, interaktywna i inspirująca dla wszystkich, którzy są zainteresowani jej tworzeniem i odkrywaniem.

Przeczytaj także:

Aplikacje do podróżowania nie powinny dominować nad naszymi doświadczeniami. Najważniejsze są bowiem smaki, widoki, zapachy - z których powstają wspomnienia.

14.07.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

Inteligentny kubek termiczny to nowoczesne rozwiązanie dla miłośników technologii. Poza wieloma zaletami, ma też swoje wady. Czy warto go kupić?

13.07.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

Pijesz, nie jedź - znasz to powiedzenie? To teraz zapamiętaj kolejne. Drinkujesz na wakacyjnym wyjeździe - wykup ubezpieczenie z klauzulą alkoholową.

12.07.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.