Redaktor firmy Microsoft zweryfikuje jak piszesz

02.06.2020 |
Udostępnij:

Sprawdzi pisownię, ortografię oraz interpunkcję – mowa o Redaktorze firmy Microsoft, czyli specjalnym dodatku dla przeglądarek Edge oraz Google Chrome. Rozszerzenie w postaci cyfrowego asystenta można już bezpłatnie pobrać i korzystać z podstawowych funkcji, bez żadnych ograniczeń. Aby korzystać z dodatkowych opcji, trzeba wykupić wersję premium.

redaktor Microsoft

Redaktor Microsoft - gdzie można go znaleźć?

Rozszerzenie Redaktor jest dostępne w Chrome Web Store i Microsoft Store. Do tej pory dodatek był dostępny jedynie w aplikacjach Office oraz SwiftKey. To pomocny asystent w pisaniu różnego rodzaju dokumentów, na przykład oficjalnych, w których szczególnie warto zadbać o poprawność językową. To praktyczne i użyteczne narzędzie, które pozwoli ukryć nasze słabości podczas tworzenia różnego rodzaju pism.

Narzędzie pomaga w kontroli nad błędami w każdym wprowadzanym tekście. W praktyce pozwala na bezbłędne redagowanie tekstów w najróżniejszych portalach internetowych, na przykład Gmailu czy w mediach społecznościowych, takich jak Facebook czy LinkedIn. Z programu można skorzystać również poza przeglądarką internetową. Wystarczy otworzyć program Word i kliknąć ikonę Redaktora.

Jak działa cyfrowy redaktor Microsoft?

Na rozszerzenie Redaktora składa się darmowy inteligentny asystent pisania, który pozwala zapomnieć o problemach z pisownią, gramatyką i interpunkcją. Microsoft zapewnia, że w wersji premium można dodatkowo otrzymywać zaawansowane wskazówki gramatyczne oraz stylistyczne. Dzięki temu można mieć pewność czy tekst jest czytelny, zwięzły i rzeczowy. Wskazówki są dostępne dla ponad 20 języków, pisownię można sprawdzić dla ponad 80 języków. Należy jednak pamiętać o zmianie ustawień, przy każdym wyborze innego języka.

Aby korzystać z rozszerzenia, należy założyć konto Microsoft. Dla osób, które mają już subskrypcję Office 365 lub Microsoft 365 został przygotowany bonus. Użytkownicy mogą uzyskać dostęp do dodatkowej funkcji - Uściślenia. Redaktor jest konkurencją do innego popularnego programu - Grammarly.

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.