Grill sterowany smartfonem – czy warto go kupić?

03.06.2021

2021-06-03T09:26:00.000Z//2021.06.03

|
Udostępnij:

W końcu doczekaliśmy się ulubionego sezonu grillowego. To czas, w którym szukamy sprawdzonego grilla, który spełni nasze oczekiwania. Obecnie dostępnych jest wiele nowoczesnych grilli, ale nieliczne mają wbudowaną funkcję do sterowania smartfonem.

grill sterowany smartfonem

Nowoczesny grill może być węglowy, gazowy lub elektryczny. Wybór zależy od tego, czy planujesz grillować w domu, na tarasie czy w ogrodzie. Przed zakupem grilla do ogrodu lub kuchni trzeba zwrócić uwagę na kilka parametrów. Warto, aby miał możliwość regulacji temperatury, odprowadzania tłuszczu, osłonę od wiatru i dużą powierzchnię do grillowania.

Domowy sprzęt AGD staje się coraz bardziej funkcjonalny, o czym pisaliśmy w artykule: Inteligentny sprzęt AGD. Podobnie jest z grillami. Na rynku dostępne są już grille sterowane smartfonem. Gdy, większość urządzeń dostępnych w sprzedaży, ma jedynie prostą regulację temperatury, są i takie które pozwalają korzystać z bardziej zaawansowanych funkcji. Wtedy urządzenie jest wyposażone w technologię Bluetooth, która pozwala na bezprzewodowe łączenie się ze smartfonem, wyposażonym w dedykowaną aplikację.

Jak działa sterowanie smartfonem? Gdy na płycie położysz np. mięso, automatyczne sensory zmierzą jego grubość. Następnie określą, ile czasu mięso powinno się piec. Następnie w aplikacji, ustawiasz czas pieczenia, a grill automatycznie ustawi wskazaną temperaturę. Informacje, na temat programu wyświetlają się na cyfrowym panelu sterowania. Taka dedykowana aplikacja, pozwala wybrać najlepsze ustawienia w zależności od przygotowywanego dania.

Czy taka funkcja może się sprawdzać? Zdecydowanie! Nikt nie lubi pilnować grilla, kiedy znajomi czy rodzina goszczą się przy stole. A tak można siedzieć razem z nimi i z pomocą swojego telefonu pilnować, aby przyrządzane na grillu dania zostały idealnie upieczone. Ten wynalazek, powinien sprawdzić się podczas każdej imprezy, bo pozwala na chwilę wytchnienia, a przecież o to właśnie podczas każdej uroczystości chodzi!

Przeczytaj także:

Formuła 1 ogłosiła start F1 Nations Cup, w którym wzięli udział nie tylko kierowcy królowej motosportu, ale również zaproszeni goście. Gry samochodowe porwały też Polaków, którzy radzą sobie całkiem nieźle w tegorocznych rozgrywkach

02.06.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Dzisiaj obchodzimy wyjątkowe święto - Dzień Dziecka. Zapomniałeś o prezencie? Żaden problemem! Możesz zabrać swoje dziecko do banku i założyć mu własne konto. Radość z posiadania karty i własnych pieniędzy murowana!

01.06.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Stream deck to urządzenie coraz chętniej wykorzystywane przez streamerów. Ten niewielki panel znacznie ułatwia streamowanie oraz prowadzenie podcastów na żywo. Co to stream deck? Jak wykorzystać go w praktyce oraz czy warto zainwestować w niego pieniądze? 

31.05.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.