Płatny Facebook – co konkretnie oznacza?

16.03.2023

2023-03-16T08:38:00.000Z//2023.03.16

|
Udostępnij:

Nie tak dawno, Mark Zuckerberg poinformował, że Facebook będzie płatny. Ta informacja zaintrygowała jego użytkowników, tym bardziej, że właściciel tej popularnej platformy, wcześniej tłumaczył, że dostęp zawsze będzie darmowy.

płatny Facebook

W Centrum Pomocy Facebooka, bez problemu można znaleźć odpowiedź na pytanie - czy korzystanie z Facebooka jest płatne? Zostało tam wyjaśnione:

  • Nie, nie pobieramy opłat za korzystanie z Facebooka. Zamiast tego pobieramy od reklamodawców opłaty za wyświetlanie reklam w produktach firm Meta. Dzięki temu możemy zapewnić wszystkim użytkownikom bezpłatny dostęp do Facebooka.

Skąd więc pomysł na wprowadzenie opłaty i za co konkretnie ma być ona pobierana? Okazuje się, że opłata ma być wprowadzana za weryfikację konta, czyli za to, że Facebook sprawdzi dane z dowodem osobistym i oznaczy, konto jako zweryfikowane, co w oczywisty sposób spowoduje, że konto zyska wiarygodność. To ważne, szczególnie w obecnej sytuacji gdy wiele kont jest fałszywych. Płatna subskrypcja ma kosztować około 70 zł miesięcznie.

Płatność ma również umożliwić szybszy kontakt z biurem obsługi, co jak wiadomo do dziś nie było ani szybkie, ani łatwe, ani przyjemne. Większość pozostałych funkcji Facebooka na szczęście pozostaje darmowa. Przynajmniej na tę chwilę, co będzie kiedyś, tego nie można być pewnym.

Przy okazji sprawdź: Jak zmienić, odzyskać i zresetować hasło na Facebooku?

Przeczytaj także:

Dzisiaj w Dniu Praw Konsumenta, warto przypomnieć o korzystnej zmianie przepisów, dotyczących informowania w trakcie promocji o cenie przez sprzedawców.

15.03.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

Najbardziej popularnymi imionami w 2022 roku były Zosia i Antek. Nie zabrakło również tych mniej spotykanych: Adel, Harper. Chanel, Brian, Harry czy Orlando.

14.03.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

Technologia biometryczna wykorzystywana jest w wielu dziadzinach naszego życia. Korzystamy z niej podczas logowania, czy wyrabiania paszportu.

13.03.2023 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.