Czym zastąpić Endomondo?

25.01.2021

2021-01-25T07:31:00.000Z//2021.01.25

|
Udostępnij:

Na próżno już szukać aplikacji Endomondo w internecie. Ci, którzy mają ją zainstalowaną, też mogą się zdziwić. Po wejściu w aplikację użytkownikom wyświetla się komunikat o wycofaniu aplikacji. To nie żart! Najbardziej popularny program do monitorowania aktywności fizycznej – Endomondo, zawiesił działalność z końcem 2020 roku! Czym go zastąpić?

Endomondo

Aplikacja zadebiutowała w 2007 r. Mógł z niej korzystać w zasadzie każdy, bo wystarczyło mieć urządzenie mobilne z systemem Android lub iOS. Aplikacja pozwalała na monitorowanie aktywności w kilkudziesięciu różnych dyscyplinach sportowych. Niestety, Endomondo postawiło zawiesić działalność z końcem 2020 roku, o czym pisaliśmy już w listopadzie.

Endomondo

Rzeczywiście, od początku nowego roku, klikając w apkę, pojawia się komunikat, w którym producent informuje: „Aplikacja Endomondo zostanie wycofana 31 grudnia 2020 r. Aplikacja Endomondo przestanie działać. Śledzenie treningów można będzie kontynuować za pomocą aplikacji UA MapMyRun." Do końca marca tego roku znikną zapisane w aplikacjach rekordy. Dlatego warto, do tego czasu zabezpieczyć swoje wyniki. Jak? O tym, też pisaliśmy w artykule: To koniec Endomondo!

W komunikacie o zawieszeniu Endomondo, producent zachęca do korzystania z jego nowej aplikacji MapMyRun. Sprawdziliśmy więc, jakie ta aplikacja daje możliwości i czy są jeszcze inne alternatywy dla Endomondo.

MapMyRun

Nowa aplikacja jest gotowa do pobrania w sklepach z aplikacjami. Można w niej rejestrować dowolny rodzaj treningu za pomocą telefonu lub ulubionego urządzenia, na przykład smartwatcha. W aplikacji można wybrać spośród 600 aktywności, w tym trening na siłowni, trening crossowy, joga, bieganie, jazda na rowerze, marsz. Rekordami można dzielić się ze znajomymi. Analiza danych treningowych w aplikacji pozwala na tworzenie spersonalizowanych planów treningowych. Można nawet zapisywać ulubione trasy i wracać do nich w dowolnym momencie. Najbardziej innowacyjną opcją jest synchronizacja aplikacji z inteligentnymi butami Under Armour. Dzięki temu można śledzić wszystkie dane treningowe (w tym tempo, długość kroku i kadencję biegu) i otrzymywać spersonalizowane wskazówki trenerskie. Takie połączenie aplikacji z obuwiem pozwala korzystać z zaawansowanych wskaźników, przeprowadzić trening formy. Decydując się tę opcję użytkownik otrzymuje rok bezpłatnego korzystania z aplikacji UA MapMyRun MVP, synchronizację większością urządzeń, w tym z Google Fit, Android Wear, Garmin, Fitbit, Suunto i wieloma innymi. Dodatkowo użytkownik będzie otrzymywał informacje o postępach w czasie rzeczywistym oraz połączenie z aplikacją MyFitnessPal, aby śledzić spożycie kalorii i ich spalanie.

Subskrypcja do wersji premium MVP, pobiera płatność z konta Google Play po potwierdzeniu zakupu. Miesięczna subskrypcja to koszt 5,99 USD, a roczna subskrypcja kosztuje 29,99 USD. Odnawiana jest automatycznie. Można ją anulować co najmniej 24 godziny przed końcem bieżącego okresu. Po dokonaniu zakupu nie można już anulować bieżącego okresu, a każda niewykorzystana część bezpłatnego okresu próbnego przepada.

Czym zastąpić Endomondo?

Oprócz MapMyRun, do wyboru jest wiele różnych aplikacji, większość z nich jest dość dobrze rozbudowana i umożliwia korzystanie z nich podczas uprawiania różnorodnych dyscyplin sportowych. Które szczególnie są polecane?

Runkeeper

Ta aplikacja znana jest z zaawansowanych wykresów i statystyk rekordów i jest przeznaczona dla biegaczy. Korzysta z niej już ponad 25 milionów użytkowników. Aplikacja pozwala sprawdzać szczegółowe statystyki dotyczące tempa, przebytego dystansu i czasu, otrzymywać wskazówki treningowe, a także robić zdjęcia podczas treningu, aby móc dzielić się z nimi ze znajomymi na portalu Facebook, Twitter i stronie RunKeeper.com. Niestety dostępna jest tylko w wersji anglojęzycznej, co oznacza, że osoby bez znajomości języka, mogą nie poradzić sobie z obsługą.

Run Log

Run Log jest jedną z najbardziej intuicyjnych aplikacji, z którą nikt nie powinien mieć problemu. Aplikacja pozwala na zapisywanie tygodniowych i miesięcznych rekordów biegów, które później można odczytać w historii. Jedna z prostszych aplikacji przeznaczona dla osób, które nie lubią zbędnych dodatków.

Nike Run Club

Aplikacja ma wiele funkcji, które powinny zadowolić najbardziej zaawansowanego sportowca. Pokazuje informacje o odległości, tempie, czasie trwania, tętnie, dystansie, trasie GPS. Oryginalna aplikacja od Nike sprawdzi się przede wszystkim u osób, które lubią dzielić się wynikami biegów ze znajomymi w mediach społecznościowych. Nike Run Club pozwala porównywać wyniki i rywalizować z przyjaciółmi na tablicy rekordów on-line.

Sports Tracker

Ta aplikacja pozwoli spełnić oczekiwania zarówno początkujących, jak również bardziej zaawansowanych użytkowników – nie tylko biegaczy. Od 10 lat Sports Tracker wspiera pasjonatów aktywnego trybu życia na całym świecie. Sprawdzi się jednakowo u osób, które biegają, jeżdżą na rowerze, maszerują, czy też uprawiają inne sporty. Funkcje społecznościowe umożliwiają dzielenie się osiągnięciami treningowymi i zdjęciami z przyjaciółmi. To bogata w funkcje i łatwa w użyciu aplikacja fitness. Szczególnie polecana dla osób, które uprawiają różne formy aktywności, nie tylko bieganie.

Przeczytaj także:

Komunikacja z wykorzystaniem sieci internetowej pozwala bez żadnych barier utrzymywać kontakt z osobami, z którymi trudno się spotkać w rzeczywistości. W internecie dostępnych jest wiele różnych komunikatorów, a korzystanie z większości jest darmowe. Najpopularniejszym komunikatorem w Polsce do prz

22.01.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Które aplikacje, strony www i programy mają największe zasięgi? Okazuje się, że pod koniec roku interesowały nas przede wszystkim wydarzenia, media społecznościowe, zakupy on-line, filmy i seriale w serwisach streamingowych oraz… anonse towarzyskie.

21.01.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Netflix to usługa, dzięki której użytkownicy mogą korzystać z bogatej bazy filmów, seriali i dokumentów. To lider wśród płatnych platform. W ciągu miesiąca korzysta z niego prawie 4 miliony użytkowników. Które seriale okazały się hitem?

20.01.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.