Biokominek - czy warto się na niego zdecydować?

24.11.2021

2021-11-24T11:54:00.000Z//2021.11.24

|
Udostępnij:

Niestety, nie każdy może pozwolić sobie na prawdziwy kominek. Szczególnie osoby, które mieszkają w budynkach wielorodzinnych, nie muszą rezygnować z tego udogodnienia. Świetną alternatywą dla prawdziwego kominka, jest biokominek.

biokominek

Biokominek do złudzenia przypomina zwyczaj kominek, ale nie wymaga żadnej instalacji. Ogień powstaje poprzez spalanie paliwa na bazie alkoholu. Najważniejszym elementem biokominka jest palnik, czyli metalowy pojemnik, który wypełnia się bioetanolem. Wystarczy wlać paliwo do palnika i zapalić ogień za pomocą zapalniczki. Koszt biopaliwa, to około 20 zł na 1 litr, co wystarcza na około 5 godzin palenia.

Jakie są rodzaje biokominków?

Biokominek, nie wymaga wentylacji, ani kosztownych projektów przebudowy. Dlatego instalacja biokominka jest możliwa w dowolnym miejscu, w każdym pomieszczeniu. Warto zwrócić uwagę, na jego wielkość, kształt, liczbę palników i kolor – a następnie dostosować go do pomieszczenia, w którym ma się znaleźć.

Jest w czym wybierać, bo zarówno w sklepach stacjonarnych, jak również internetowych, dostępnych jest wiele różnych rodzajów biokominków. Najprostsze to takie, które po prostu stawia się na ziemi lub na meblach – tak zwane wolnostojące. Są również biokominki montowane do ściany, podobnie jak obraz. Najbardziej profesjonalnie wyglądają biokominiki przeznaczone do zabudowy, które do złudzenia przypominają ten prawdziwy.

Dodatkowe gadżety

Niektóre biokominiki mają możliwość regulowania wielkości płomienia, za pomocą pokrętła lub pokrywy. Niektóre mają dołączone naczynie, do których wlewa się aromat z ulubionym zapachem, a po chwili pod wpływem ciepła unosi się on w całym mieszkaniu.

Biokominki obecnie są bardzo popularne w naszych domach. Mogą stanowić dodatkowe źródło ogrzewania, pełnić rolę dekoracji, a przede wszystkim wprowadzają miłą atmosferę. Są ekologiczne, bo nie generują dymu oraz zapachu. Nie wymagają żadnej instalacji, na przykład odprowadzającej spalin. Wymagają mało miejsca, pasują do każdego stylu, mają wykończenie zarówno nowoczesne, jak i tradycyjne. Szyba natomiast chroni ogień przed wydostaniem się na zewnątrz i poparzeniem, w przypadku gdy w tym pomieszczeniu przebywają dzieci.

Przeczytaj także:

Zanim podpiszesz umowę z ekipą remontową, sprawdź jakie obecnie obowiązują ceny. Gdzie? Oczywiście w sieci. Podpowiadamy, gdzie konkretnie.

23.11.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Doładuj konto kwotą minimum 5 zł za pośrednictwem strony doladowania.orange.pl wypełnij formularz zgłoszeniowy i odbierz darmowy starter od Orange o nominale 5 zł.

22.11.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Jesienna pogoda nie sprzyja zabawom na świeżym powietrzu. To czas, w którym warto zastanowić się, jakie gry edukacyjne online możesz włączyć swoim dzieciom?

22.11.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.