Inteligentny sprzęt AGD

18.05.2021

2021-05-18T06:47:00.000Z//2021.05.18

|
Udostępnij:

Smart – urządzenia zdominowały współczesny rynek w segmencie AGD i RTV. Do inteligentnych telefonów i zegarków zdążyliśmy się przyzwyczaić, ale do sprzętu AGD jeszcze niekoniecznie. Zdarza się, że klienci kupują inteligentne urządzenia, a później nie wiedzą jak je obsługiwać i korzystają tylko z podstawowych funkcji.

inteligentny sprzęt agd

Łączność bezprzewodowa w sprzętach AGD, stała się powszechna. Większość produkowanych urządzeń ma funkcje smart, które mają za zadanie uprościć życie użytkownikom. Jakiś czas temu pisaliśmy o inteligentnych odkurzaczach Wszystko, co musisz wiedzieć o robotach odkurzających Ten sprzęt okazał się strzałem w dziesiątkę, i cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród konsumentów. Takiego sukcesu nie odniosły natomiast inteligentne okulary, o których możesz przeczytać w artykule: Inteligentne okulary - czy warto je kupić?

Przy użytkowaniu sprzętów AGD, jeszcze nieufnie podchodzimy do kwestii nowoczesnych technologii. Dla wielu osób smart rozwiązania są zbędnym wydatkiem, inni decydują się na nie… a później nie wykorzystują tych możliwości w praktyce. Jednak nie zmienimy faktu, że nasze domy stają się coraz bardziej inteligentne, o czym możesz przeczytać w artykule: Inteligentny dom ogranicza jedynie wyobraźnia!

Bezprzewodowa komunikacja, w urządzeniach AGD, zapewnia lepszy komfort użytkowania, nawet gdy… nie ma nas w domu. Można na przykład włączyć pranie, czy odkurzyć mieszkanie, wtedy gdy jesteśmy w pracy. Biorąc pod uwagę, że sporo czasu, spędzamy poza domem, takie rozwiązania mają sens.

Jakie smart funkcje, mogą przydać się w konkretnych urządzeniach? W przypadku telewizora, połączenie z internetem pozwala na bezpłatne oglądanie np. filmów z sieci, czy bajek z Youtuba, przeglądanie mediów społecznościowych. Inteligentna pralka dzięki możliwości zdalnego sterowania pozwala ją uruchomić, nawet gdy znajdujemy się poza domem. Smart lodówki, pozwalają samodzielnie rozpoznawać włożone do nich produkty i tworzyć listy zakupowe, a następnie wysyłać je na nasz telefon, gdy jesteśmy w sklepie.

Urządzenia smart są jeszcze dość drogie i należy przed zakupem zastanowić się, czy będziemy z tych funkcji korzystać. Jeśli tak, jest to najlepszy wybór!

Przeczytaj także:

Google Lens, czyli aplikacja Obiektyw Google to zaawansowana technologia rozpoznawania obrazu, której zapowiedzi pojawiły się już w 2017 roku. Jej możliwości znacznie ułatwiają codzienne życie, ponieważ pozwalają uzyskać błyskawicznie informacje na temat otaczającego nas świata. 

17.05.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Klimatyzacja we własnym mieszkaniu, do niedawna była uznawana za luksus. Obecnie, coraz częściej dbamy o swój komfort. Ma to szczególne znaczenie, gdy w domu również wykonujemy obowiązki zawodowe i spędzamy w nim większość czasu. Czym więc, sugerować się podczas zakupu?

12.05.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Klimatyzacja we własnym mieszkaniu, do niedawna była uznawana za luksus. Obecnie, coraz częściej dbamy o swój komfort. Ma to szczególne znaczenie, gdy w domu również wykonujemy obowiązki zawodowe i spędzamy w nim większość czasu. Czym więc, sugerować się podczas zakupu?

12.05.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.