Inteligentny sprzęt AGD

18.05.2021 |
Udostępnij:

Smart – urządzenia zdominowały współczesny rynek w segmencie AGD i RTV. Do inteligentnych telefonów i zegarków zdążyliśmy się przyzwyczaić, ale do sprzętu AGD jeszcze niekoniecznie. Zdarza się, że klienci kupują inteligentne urządzenia, a później nie wiedzą jak je obsługiwać i korzystają tylko z podstawowych funkcji.

inteligentny sprzęt agd

Łączność bezprzewodowa w sprzętach AGD, stała się powszechna. Większość produkowanych urządzeń ma funkcje smart, które mają za zadanie uprościć życie użytkownikom. Jakiś czas temu pisaliśmy o inteligentnych odkurzaczach Wszystko, co musisz wiedzieć o robotach odkurzających Ten sprzęt okazał się strzałem w dziesiątkę, i cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród konsumentów. Takiego sukcesu nie odniosły natomiast inteligentne okulary, o których możesz przeczytać w artykule: Inteligentne okulary - czy warto je kupić?

Przy użytkowaniu sprzętów AGD, jeszcze nieufnie podchodzimy do kwestii nowoczesnych technologii. Dla wielu osób smart rozwiązania są zbędnym wydatkiem, inni decydują się na nie… a później nie wykorzystują tych możliwości w praktyce. Jednak nie zmienimy faktu, że nasze domy stają się coraz bardziej inteligentne, o czym możesz przeczytać w artykule: Inteligentny dom ogranicza jedynie wyobraźnia!

Bezprzewodowa komunikacja, w urządzeniach AGD, zapewnia lepszy komfort użytkowania, nawet gdy… nie ma nas w domu. Można na przykład włączyć pranie, czy odkurzyć mieszkanie, wtedy gdy jesteśmy w pracy. Biorąc pod uwagę, że sporo czasu, spędzamy poza domem, takie rozwiązania mają sens.

Jakie smart funkcje, mogą przydać się w konkretnych urządzeniach? W przypadku telewizora, połączenie z internetem pozwala na bezpłatne oglądanie np. filmów z sieci, czy bajek z Youtuba, przeglądanie mediów społecznościowych. Inteligentna pralka dzięki możliwości zdalnego sterowania pozwala ją uruchomić, nawet gdy znajdujemy się poza domem. Smart lodówki, pozwalają samodzielnie rozpoznawać włożone do nich produkty i tworzyć listy zakupowe, a następnie wysyłać je na nasz telefon, gdy jesteśmy w sklepie.

Urządzenia smart są jeszcze dość drogie i należy przed zakupem zastanowić się, czy będziemy z tych funkcji korzystać. Jeśli tak, jest to najlepszy wybór!

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.