Wszystko co powinieneś wiedzieć o nowej wersji Outlooka na Androida

09.09.2022

2022-09-09T04:53:00.000Z//2022.09.09

|
Udostępnij:

Outlook to jedna z najpopularniejszych aplikacji pocztowych, która towarzyszy nam praktycznie od wielu lat. Jest również dostępna na Androida, a z aplikacji tej chętnie korzysta wielu posiadaczy smartfonów. Niedawno jednak Microsoft zdecydował się opublikować nową wersję tej aplikacji — Outlook Lite, która prezentuje się równie ciekawie, co standardowa i popularna apka pocztowa.

outlook lite

Czym jest aplikacja Outlook na Androida?

Aplikacja Outlook na Androida pozwala zarządzać wieloma różnymi kontami e-mail, a także kalendarzem i plikami w jednym miejscu – w aplikacji. Jest ona oficjalnie wydana w sklepie Google Play przez Microsoft, a także zbiera wiele pozytywnych opinii.

Nowa wersja czyli Outlook Lite

Microsoft niedawno udostępnił nową uproszczoną wersję pełnego programu pocztowego – Outlook Lite. Jest to aplikacja stworzona z myślą o prostocie oraz wydajności. Aplikacja ma rozmiar jedynie 5 MB. Jest to o ok. 16 razy mniej, niż bazowa wersja Outlook-a. Jest ona zoptymalizowana pod urządzenia low-endowe, czyli o niskich parametrach technicznych. Dzięki temu znacząco wzrosła dostępność tej aplikacji dla użytkowników na całym świecie. Znajduje się w Google Play w dziale “Produktywność”, a także jest darmowa. Co ważne nie jest aktualnie dostępna w Polsce, a przede wszystkim dedykowana jest na rynki słabo rozwinięte o niskim poziomie jakości sprzętu elektronicznego. Nie znaczy to jednak, że nie zostanie wydana dla użytkowników w naszym kraju. Może powodować to pewnego rodzaju zawiedzenie sporej grupy osób stawiających na wydolność, ale Microsoft będzie analizował taki ruch w przyszłości.

Aplikacja tego typu została stworzona jako ukłon w stronę trendu wydawania alternatywnej okrojonej wersji pełnego programu. Choć moda ta nieco już przemija, Microsoft postanowił wykorzystać ten trend dla jednego z najpopularniejszych klientów poczty. Poczta mobilna Lite prezentuje transparentny system wykorzystywania danych oraz wysokie bezpieczeństwo. Deklaruje on:

  • możliwość poproszenia o usunięcie danych
  • szyfrowanie danych podczas przesyłania
  • brak udostępniania danych zewnętrznym firmom
  • możliwość zbierania informacji o aktywności w aplikacjach

To, co również rzuca się w oczy to bardzo estetyczny i prosty design. Outlook Lite posiada biało niebiesko szary design, który wyróżnia się swoją prostotą, a także czytelnością. Odpowiednie zastosowanie przycisków, a także aktywnych elementów z pewnością ułatwi szybkie korzystanie z tej aplikacji i pobieranie danych, na których nam zależy najbardziej.

Funkcjonalności Outlook-a

Mówiąc o bazowej wersji Outlook aplikacja Lite oferuje nieco mniejszy zakres funkcjonalności. Przede wszystkim umożliwia ona obsługę kont e-mail Microsoft, Live, MSN czy Hotmail. Wśród obsługiwanych poczt zabrakło popularnego Gmaila, co może stanowić pewnego rodzaju utrudnienie. Lekki Outlook zapewnia jednak ochronę przed spamem oraz obsługę kalendarza. Dzięki temu będziemy mogli prowadzić nasz terminarz, a także zarządzać naszymi kontaktami.

Korzystając z tej wersji aplikacji, możemy również cieszyć się wysoką stabilnością i wydajnością działań, a także niskimi wymaganiami technicznymi. Dzięki temu aplikacja będzie dostępna nawet na starszych urządzeniach, które lata swojej świetności mają już za sobą. Aplikację będziemy mogli uruchomić na urządzeniach, które posiadają nawet 1 GB pamięci RAM, co jest obecnie bardzo niską wartością. Outlook w wersji Lite wyróżnia się również dzięki małej ilości zużywanej energii. Przez to pobór prądu z baterii będzie minimalny i nie będzie zużywał baterii w szybkim tempie. Co warto podkreślić Outlook Lite działa w sieciach 3G oraz 2G.

Outlook aplikacja Lite — dla kogo?

Przede wszystkim aplikacja Outlook Lite jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie potrzebują wszystkich funkcjonalności podstawowej wersji aplikacji. Dzięki temu osoby takie zyskają szybszy i łatwiejszy dostęp do funkcji, na których im zależy. Lekka poczta mobilna będzie również dobrym wyborem dla osób, którym zależy na wydajności aplikacji lub nie chcą zbytnio obciążać swojego smartfona pełną wersją programu. Rozwiązanie to będzie również szczególnie przydatne dla mniej rozwiniętych technologicznie krajów, gdzie królują urządzenia z niższej półki o niskich parametrach technicznych. Dzięki temu kraje takie będą mogły cieszyć się dostępnością przynajmniej części funkcjonalności Outlook-a. Uproszczona aplikacja klienta pocztowego będzie również dedykowana dla osób, które na co dzień obracają się w rejonie wolnych sieci GSM. Będzie zatem to dosłownie zbawieniem dla osób niemogących liczyć na LTE lub 5G. Jest to sporo plus, gdyż zarządzanie danymi przy bardzo wolnej sieci w bazowej wersji aplikacji mogłoby być niekomfortowe, a Outlook Lite optymalizowany pod połączenia 3G oraz 2G będzie maksymalnie wykorzystywał potencjał niskiej prędkości transmisji danych.

Przeczytaj także:

Jednym ze sposobów na oszczędności podczas zakupów, jest korzystanie z porównywarek cenowych. Które są najpopularniejsze?

08.09.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Pożyczka, wsparcie inwestora, lub sprzedaż niepotrzebnych rzeczy - poznaj trzy sposoby na pozyskanie brakujących funduszy, na realizację swoich marzeń.

07.09.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Kredytobiorcy cały czas mogą skorzystać z rządowych wakacji kredytowych. Kto powinien rozważyć taką możliwość?

06.09.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.