Aplikacje, które pomogą Ci w remoncie

26.02.2021

2021-02-26T07:26:00.000Z//2021.02.26

|
Udostępnij:

Remont to duże wyzwanie dla każdego, kto postanowił się go podjąć. Potrzebny jest nie tylko dobry pomysł i projekt, ale również specjalistyczna wiedza, która pozwoli zrealizować fachowo poszczególne zadania. Na szczęście na rynku wciąż pojawiają się nowe aplikacje remontowe, które ułatwiają przejście przez ten trudny dla domowników i realizatorów czas.

aplikacje remontowe

Prawie połowa Polaków wyremontowała swoje domy i mieszkania w 2019 roku

Wyniki drugiej edycji raportu serwisu Fixly „Jak remontują Polacy” wskazują na rosnące zainteresowanie remontami. W samym 2019 roku remontu podjęło się aż 49 proc. Polaków, co w porównaniu z rokiem poprzednim daje wzrost aż o 3 punkty procentowe. Warto jednak podkreślić, że jako remont w raporcie uwzględniono nie tylko generalne zmiany, ale również niewielkie naprawy lub odświeżanie ścian.

Jak się okazuje, w 2019 roku Polacy najchętniej podejmowali się metamorfozy kuchni oraz salonu. Dopiero w dalszej kolejności znalazła się łazienka, sypialnia, czy pokój dziecka. Remont generalny całego mieszkania lub domu natomiast dotyczył jedynie 19 proc. respondentów.

Aż w przypadku 72 proc. Polaków remont wykonywany był samodzielnie. Osoby, które skorzystały natomiast z pomocy fachowca, poszukiwały go na podstawie opinii i rekomendacji innych. Coraz częściej decydujemy się też bazować na ogłoszeniach zamieszczonych w internecie.

Aplikacje remontowe ułatwiające projektowanie przestrzeni

Współcześni developerzy rozwiązań mobilnych prześcigają się w projektowaniu narzędzi ułatwiających życie. Tak oto na rynku pojawiły się sprytne aplikacje remontowe, które pomagają zaplanować remont, wykonać projekt, czy jego realizację. Wśród aplikacji ułatwiających projektowanie na szczególną uwagę zasługuje Planner 5D oraz SketchUp.

Planner 5D

To nowoczesna aplikacja remonotwa umożliwiająca projektowanie wnętrza swojego domu lub mieszkania. Utworzony w niej projekt może być zapisany, dzięki czemu można do niego wracać i wprowadzać modyfikacje na każdym etapie realizacji. Projektowanie w rzucie 2D umożliwia zmienianie kombinacji, a także dobieranie kolorów ścian, czy mebli. Minusem tego rozwiązania jest jednak angielska wersja językowa oraz ograniczona dostępność elementów projektowych. Jeśli osobie projektującej zależy na ponad 3000 składników, należy zainwestować w płatną wersję Premium aplikacji remontowej.

SketchUp

To bardzo podobne rozwiązanie do Plannera 5D, które zostało stworzone przez globalnego giganta – Google. Projektowanie w aplikacji odbywa się w rzucie 3D, dzięki czemu jest ona atrakcyjniejsza pod względem wizualnym. Co ciekawe, w aplikacji pojawiają się sugestie na temat dobierania pasujących do siebie kolorów lub mebli znanych marek.

Dobieranie kolorów mebli i ścian

Aplikacje remontowe, które ułatwiają dobór kolorów i dodatków są cenną wskazówką podczas urządzania wnętrz. Znajdują one szczególne zastosowanie u osób, które boją się odważnych połączeń lub brakuje im wyobraźni, jak poszczególne odcienie będą się ze sobą komponowały. Doskonałą aplikacją ułatwiającą dobór kolorów mebli, elementów wykończenia i ścian jest aplikacja remontowa ColorSnap.

Aplikacja remontowa dedykowana jest zarówno osobom, które wahają się nad wyborem kolorów ścian, jak i mebli i dodatków. Wizualizacja poszczególnych elementów bywa trudna, dlatego najlepiej poszczególne połączenia zobaczyć w formie graficznej. W tym celu wystarczy zrobić zdjęcie pokoju lub dobierać kolory za pomocą wirtualnej rzeczywistości. Takie rozwiązanie znacznie ułatwia remonty.

Cennym narzędziem pozwalającym zbierać inspiracje jest aplikacja remontowa Pinterest. Propozycja ta nie jest co prawda aplikacją remontową, ale znacznie ułatwia urządzanie nowego wnętrza. Z pomocą Pinteresta można znaleźć ciekawe pomysły i praktyczne rozwiązania do każdego domu, techniki dekoracji lub tworzenia mebli DIY, jak i bezpośrednio zakupić wybrane przedmioty. Aplikacja remontowa oferuje możliwość wyszukiwania inspiracji obrazem, co ułatwia znalezienie przedmiotów, na których szczególnie nam zależy, a następnie ich zakupienie. Dzięki temu jest to narzędzie szybkie i łatwe w obsłudze, które pozwala zaoszczędzić wiele czasu podczas poszukiwania dodatków. Jak wiadomo, czas jest szczególnie istotny, kiedy zależy nam na jak najszybszym zakończeniu uciążliwego remontu.

Inne praktyczne aplikacje remontowe

Trudno wyobrazić sobie jakikolwiek remont bez sprawnie działającej poziomicy. Okazuje się jednak, że wcale nie trzeba posiadać jej w formie tradycyjnego narzędzia. Elektroniczna poziomica w formie aplikacji jest równie precyzyjna, a do tego znacznie lżejsza i wygodniejsza. Dzięki temu to cenne narzędzie można mieć zawsze przy sobie, kiedy trzeba równo powiesić szafkę lub obraz albo wywiercić otwory w ścianie.

Nie ulega wątpliwości, że samodzielne wykonywanie remontów to spora oszczędność. Nie każdy jednak potrafi poradzić sobie we własnym zakresie z zadaniami, jakie czekają nas podczas remontu generalnego. W odpowiedzi na ten problem warszawskie studio deweloperskie Mindhive uruchomiło aplikację remontową Plibo. Jest to narzędzie, które ułatwia łączenie fachowców z klientami, którzy potrzebują szybkich usług remontowo-naprawczych. Dzięki temu nie tylko krócej oczekuje się na dobrego specjalistę, ale również łatwiej jest go znaleźć pośród setek ogłoszeń ze swojej okolicy.

Przeczytaj także:

Okazuje się, że polscy seniorzy rzadziej korzystają z internetu w porównaniu do seniorów mieszkających w Unii Europejskiej.

25.02.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

TikTok jest jedną z najpopularniejszych aplikacji. Korzystają z niego głównie nastolatkowie, których bawią publikowane tam filmiki. Czy są one jednak przeznczone dla tak młodych widzów? 

24.02.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Generalnie to osoby, które znają się na nowinkach technologicznych i aktywnie korzystają z internetu. Ich cechą charakterystyczną jest zuchwałość i otwartość na nowe wyzwania.

23.02.2021 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.