Szalony plan Porsche – rower elektryczny z silnikiem Porsche

28.10.2022

2022-10-28T09:06:00.000Z//2022.10.28

|
Udostępnij:

Porsche to jedna z najstarszych i najbardziej uznanych marek motoryzacyjnych na świecie. Jest znana z tego, że produkuje superszybkie i luksusowe samochody. Bardzo osobliwym pomysłem jest wyprodukowanie przez Porsche roweru elektrycznego wraz z silnikiem Porsche. Może być to jeden z najciekawszych konceptów technologicznych ostatnich lat lub jedna z największych klap producenta motoryzacyjnego.

rower elektryczny

Rower elektryczny od Porsche? Tak!

Jedną z bardziej elektryzujących informacji jaka obiegła świat motoryzacji, jest to, że Porsche chce zbudować rower elektryczny. Już od dłuższego czasu wiadomo było, że marka Porsche interesuje się kategorią kolarstwa, ale dopiero niedawno poznaliśmy szczegóły całego przedsięwzięcia. Jak przeczytamy poniżej, plan marki jest niezwykle ambitny i jeśli uda się zrealizować przynajmniej większą jego część, będzie to niecodzienny rower elektryczny.

Choć zestawienie producenta luksusowych samochodów z kolarstwem elektrycznym może nie kojarzy się nam w pierwszej myśli, Porsche jest marką, która dba o środowisko i chętnie rozwija technologie elektryczności. Widzimy to głównie w elektryfikacji ich pojazdów i nowych modelach. Sama marka również nawiązuje na swojej stronie internetowej, że era elektromobilności rozpoczęła się wraz z modelem samochodu Taycan i stara się nadążać za panującymi trendami.

Kooperacja Porsche w szczytnym celu

Porsche chce być marką motoryzacyjną, która wyprodukuje swój rower elektryczny. Ma on posiadać oficjalne logo i nazwę marki oraz być sygnowany nazwą Porsche. Marka jednak bardzo ciekawie zaplanowała stworzenie takiego wehikułu, gdyż nie będzie budowała go sama, a wejdzie w kooperację z kilkoma zewnętrznymi firmami, które zajmą się poszczególną płaszczyzną roweru.

Przede wszystkim Porsche chce współpracować z renomowaną marką — producentem e-rowerów premium ROTWILD. Jest to spore wsparcie, gdyż marka ta posiada wiele doświadczenia na rynku rowerowym — zwłaszcza że działa w segmencie premium. Porsche jest zainteresowane również zakupem marki Fazua. Przede wszystkim wyróżnia się ona fenomenalnymi silnikami elektrycznymi. Marka ta ma nadal funkcjonować jak do tej pory, a Porsche chce wykorzystywać najlepszy silnik z gamy tego producenta w swoich rowerach elektrycznych. Silnik Porsche będzie zatem niezwykle wydajny, a także mocny i będzie cechował się najwyższymi parametrami w branży – dokładnie tak samo jak w przypadku tradycyjnych samochodów sportowych.

Porsche Chcę stworzyć ebike również współpracując z takimi markami jak Storck Bikes czy Studio F. A.

Co powstanie w efekcie?

Porsche ma bardzo ambitne plany stania się dużą marką — potentatem rowerowym w segmencie premium w kategorii rowerów elektrycznych. W efekcie ich starań ma postać rower elektryczny premium, który będzie przewyższał inne rowery elektryczne na rynku zarówno jakością, jak i funkcjonalnością, a także będzie oferowany przez luksusową markę samochodową. Porsche w tym segmencie rowerów chce być wiodącym producentem i ma ku temu wysokie aspiracje.

Mówiąc dokładniej, rower elektryczny marki Porsche będzie konstrukcją wykonaną z jakościowych materiałów, a także, korzystającą z najnowszych rozwiązań technologicznych. Rower taki ma być bardzo lekki, a także działać niezawodnie co w tej branży często jest problematyczne. Porsche chce również montować w swoich rowerach silne silniki elektryczne, które mają pracować niezwykle cicho, a także prezentować wysoką kulturę pracy. Rower elektryczny od Porsche z pewnością będzie również wyróżniał się elegancką i ponadczasową stylistyką, jak na luksusową markę przystało.

Zapoznajmy się z jeszcze bardziej szczegółowo z tematem. Dzięki informacjom na stronie Porsche Polska możemy wyobrazić sobie wizję, jaka przyświeca tej marce przy tworzeniu elektrycznego roweru. Ma mieć on karbonową ramę, a także kolorowy wyświetlacz dostarczający wielu informacji. Będziemy mogli na nim zobaczyć aktualną szybkość, dystans, a także cel, do którego zmierzamy. Za wyświetlacz odpowiadać ma marka Shimano. Rower ma mieć wspomaganie pedałowania do 25 km/h, a także system wspomagania hamowania podczas zmiany biegów. Ma mieć również hydraulicznie regulowany pałąk siedziska i zapewniać niespotykaną do tej pory na rynku amortyzację, która ma być niezwykle komfortowa.

Nowatorski projekt roweru elektrycznego na również posiadać elektroniczne przerzutki ukryte w kierownicy, a także minimalistyczną elegancką i ekskluzywną ramę, która z pewnością będzie jednym z najciekawszych elementów całej konstrukcji. Porsche szykuje niespodziankę dla fanów górskich wypadów. Marka stworzy dwa modele nowych rowerów elektrycznych — Sport i Cross. Stworzenie dwóch specyfikacji z pewnością pozwoli na osiąganie lepszych parametrów technicznych w swoich kategoriach, dzięki czemu rower elektryczny Porsche ma naprawdę szansę na pozostanie jednym z najlepszych rowerów elektrycznych na rynku. Cały czas są to tylko ambitne plany, które jednak warto obserwować — zwłaszcza jeśli jesteśmy fanami rowerów, elektryczności i Porsche.

Przeczytaj także:

W 2022 roku pożegnaliśmy wielu wybitnie utalentowanych artystów. Warto sobie o nich przypomnieć, przed zbliżającym się Świętem Zmarłych w dniu 2 listopada.

27.10.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Już w najbliższy weekend będziemy musieli przestawić zegarki. Cofniemy je z godziny 3 na 2, co oznacza, że tym razem pośpimy godzinę dłużej.

26.10.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Krótką wycieczkę do europejskich stolic, warto zaplanować na jesień. Kilkudniowa wyprawa nie nadwyręży Twojego budżetu, a z pewnością naładujesz baterie.

25.10.2022 CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź na bieżąco,
Zapisz się na nasz
NEWSLETTER

Wysyłamy 2 ciekawe mailingi miesięcznie.